Инициативи, свързани с Деня на Земята имаше на различни места в Северозападна България.
Центърът за обществена подкрепа в Белоградчик отбеляза Деня на Земята с акция за почистване. В нея се включиха както персоналът, така и потребителите. Социалният работник Петя Желева запозна децата с правилата за разделно събиране на отпадъци:
"Правила за разделно събиране на хартиени и картонени отпадъци: Първо, изхвърляй в съда само хартиени и картонени отпадъци като например: вестници и списания, празни кутии от сокове и мляко, кашони и други хартиени и картонени опаковки, картони и кутии от сладки, бонбони, яйца, обувки и други, хартиени торбички и чували."
В Центъра има контейнери за разделно събиране и потребителите видяха нагледно предназначението на всеки от тях. След това по – голямата част от децата от Центъра за настаняване от семеен тип за деца без увреждания и от Преходното жилище заедно с част от персонала почистиха Алеята на здравето. Останалите почистваха и облагородяваха двора на сградата, в която се помещава центъра.
В Мездра под наслов "Умножи доброто" засадиха липа. Инициативата е по случай Световният ден на Земята и във връзка с отбелязване 100 годишнината от създаването на Български младежки червен кръст. В проявата участваха приятелите доброволци при "Клуб БМЧК 2016 г” от град Мездра" - Основно училище "Христо Ботев" и ИОУ "Св.св. Кирил и Методий” с членовете на Ученическите съвети. Дръвчето е дарено от Гората.бг.
Доброволците откликнаха с голямо желание и ентусиазъм и изказаха мнение, че трябва да пазим земята - нашият втори дом чиста, за да са чисти нашите сърца и души.
След 55 години чакане България отново има шанс да спечели световната титла по волейбол. В подкрепа на националния отбор в този исторически момент, Община Видин организира публично гледане на финала на Световното първенство , който ще се проведе на 28 септември /неделя/. Събитието ще се състои в спортна зала "Фестивална“ , където мачът между..
Фонтанът срещу Стамбол капия във Видин ще се върне в първоначалния си вид. Намерена е оригиналната фигура която се очаква да бъде поставена. За това информира заместник-кметът по финансово-стопанска дейност, бюджет и икономическо развитие в Община Видин Мартин Дончев. "Все пак се намери и се надявам да бъде сложено там, където е било..
Европейски ден на спорта тази година той е под мотото на обединението. За това в ДГ ”Роза” - Мездра обединиха трите сили: учители, родители и деца. Към тях се присъедини дългогодишната треньорка по лека атлетика Жанета Маринова и нейната успешна състезателка Натали, която направи демонстрация на децата и ги запозна с дисциплината бягане с..
Осмото издание на фестивалът "Здравей, здраве!" започна във Видин. Тази година мотото на събитието е "Само през сърцето можеш да докоснеш небето". По време на фестивала ще бъдат организирани тематични ателиета. Посетителите ще могат да разгледат също и базар с природни и здравословни продукти. Официален гост на откриването беше заместник-кметът..
Малко над 1/3 от данъците, които дължат врачани за тази година, са били внесени до средата на настоящата година, това личи в анализ на местната администрация. Приходите от налози са за 34,37 % от нетния размер на приходите, помощите и даренията за ресурсно осигуряване на местните дейности и дофинансиране на държавни дейности. В структурата на данъчните..
Днес и утре /27 и 28 септември/ врачанското село Чирен е домакин на втория фолклорен фестивал по надиграване "Тумба-лумба, иха-ха – под звездите на Чирен" . Празникът бе официално открит от кмета на Враца Калин Каменов , който пожела на участници и гости незабравими емоции и много настроение. Кметът на с. Чирен Силвия Христова и председателят..
Кола катастрофира на междуселски път във Врачанско, а при инцидента бяха ранени двама души, съобщиха от областната дирекция на МВР. Инцидентът е станал към 13 часа вчера, на пътя между белослатинските села Драшан и Габаре. 63-годишен мъж от Габаре, управлявал лек автомобил. По неясни към момента причини изгубил контрол над управлението на возилото..