След Великденските празници и Деня на храбростта, днес в Кула се отбелязва и 9 май- Ден на Европа и европейското единство. Празникът се чества всяка година след присъединяването на България към ЕС и е свързан преди всичко с детски и младежки изяви. На площада в град Кула в 11.00 часа днес ще се разгърне пъстро ветрило от музикални и танцови композиции, изпълнени от участниците в детските танцови състави към НЧ "Просвета 1882"- гр. Кула. Игри и викторина с награди на европейска тематика са подготвили организаторите от Народното читалище, а накрая участниците ще пуснат на площада ято сини, бели, червени и зелени балони в чест на европейското единство и мястото на България в европейското семейство. Отбелязването на Деня на Европа е прелюдия към следващите големи тържества в чест на 24 май- Ден на славянската писменост и култура, които включват и завършването на зрелостниците в нашата община.
Протест срещу насилието над животни под всякаква форма се проведе във Видин. В протеста се включиха неправителствената организация от "Четирикраки ангели", както и местното дружество "Добрина, хуманност и състрадание". Един месец след първия бойкот на супермаркетите на 13 февруари, организаторите от шест граждански организации и обществени лица..
Собственици на ресторанти и заведения от Монтана излизат на мирен протест утре. Желанието им е ДДС-то да остане 9%, а не 20. Протестиращите ще изразят недоволството си, като ще преминат с автомобили по улиците на града. Шествието ще тръгне в 15 часа от парк "Огоста", ще продължи по централните улици, и ще завърши на кръстовището с кръгово движение на..
От Община Видин обявиха мерки за енергийна ефективност на "Гребна база" и сградата на стадион "Георги Бенковски" в града. Обектите ще бъдат ремонтирани по Механизма за възстановяване и устойчивост. Сумата за стадиона е близо 1 милион и 786 хиляди лева, обясни заместник кметът Румен Лилов: "Топлоизолация на фасадни стени на покрив, смяна на..
94 нарушения от шофьори и пътници констатираха в област Видин при едноседмична операция по линия на Roadpol, съобщават от полицията. В дните от 10 до 16 март екипи на полицията са проверили 1513 моторни превозни средства. Проверките са били фокусирани върху използването на обезопасителни средства от водачите и пътниците в МПС. Без поставен..
Сръбските работници, които пострадаха вчера при тежка трудова злополука в завод във Враца, са били без трудови договори, показват първите резултати от проверката на Инспекцията по труда. Те са били в кабината на вишка, за да демонтират стелажи, високи над 10 метра. Двама сръбски работници са пострадали тежко при трудова злополука във Враца..
Лек автомобил, управляван от дрогиран водач, е иззет във Враца, съобщават от полицията. При извършена проверка, 34-годишен шофьор на лек автомобил от Бяла Слатина е дал положителен резултат за няколко наркотични вещества. Пробата с техническо средство отчела употребата на кокаин, канабис, амфетамин, метадон. Автомобилът е иззет. Образувано е бързо..
Трима ученици на Видинската математическа гимназия "Екзарх Антим I" са допуснати до Националния кръг на олимпиадата по английски език, съобщават от училището. В трета състезателна група (X клас) са класирани двама ученици на Ивета Ангелова - Денислав Йонов, който влиза във финалния кръг с четвърти резултат в страната (94 точки), и Йоанна Йончева с..