Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Национален велопоход срещу диабета тръгна от Видин

Снимка: Радио Видин

От Видин потегли Национален велопоход срещу диабета. Кампанията е организирана от „Лайънс клуб“ - Видин в партньорството на Българска диабетна асоциация и Българско национално сдружение по детска ендокринология, както и с подкрепата на общински и областни администрации.

Колоездачите ще преминат през областните градове в страната. Навсякъде, където достигат, ще бъдат организирани пунктове за измерване на нивото на кръвната захар, каза д-р Иво Илиев от „Лайънс клуб“ -Видин.

„Ще се опитаме да обиколим 28 областни града и да направим подобни диабетни патрули. Същевременно ще тръгне и един велопоход, който ще премине през всичките тези 28 града с идеята да направим едно диабетно общество от съмишленици, които се борят за един достоен живот на хората, които се борят с тази диагноза“, каза д-р Иво Илиев.

Над 200 души преминаха през пункта за измерване на кръвната захар във Видин. На място всички, които измерят нивото на кръвната захар, ще бъдат консултирани от медицински специалисти.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 16 април 2025 година

Ученици от видинската ППМГ „Екзарх Антим I” пресъздадоха събитията от 1879г. - Учредителното събрание и приемането на Търновската конституция, а поводът е Деня на конституцията и българския юрист.  Сцената започна с въвеждащо слово от писаря на събранието.  В Деня на Конституцията и професионалния празник на юристите и съдебните служители,..

публикувано на 16.04.25 в 17:55

Утре движението в участък от пътя Видин- Димово ще е в една лента поради ремонт

Утре - 17 април, от 8 ч. до 17 ч. движението в 5-километров участък от път I-1 Видин - Димово, в участъка от кръстовището с път II-11 до разклона за с. Ивановци (от 20-и км до 25-и км), ще се осъществява в едната лента поради ремонт на настилка . Трафикът ще се регулира от сигналисти, а скоростта на преминава се ограничава до 40 км/ч. Агенция..

публикувано на 16.04.25 в 17:27

Магистрати от Мездра, Бяла Слатина и Козлодуй посрещнаха ученици в Деня на отворените врати

Днес, в Деня на Конституцията на Република България и професионалния празник на юристите и съдебните служители, Териториалните отделения на Районна прокуратура – Враца, съвместно с колегите от съдилищата, проведоха Дни на отворените врати. Сред участниците в инициативата бяха ученици от СУ „Иван Вазов“ в гр. Мездра, СОУ „Васил Левски“ в гр. Бяла..

публикувано на 16.04.25 в 17:02

Над 5 млн. лв. по програмата за сътрудничество между България и Сърбия могат да получат малки и средни предприятия за иновации

На 24 април от 10.30 ч. в Кюстендил ще се проведе Информационен ден по поканата за директна подкрепа на малки и средни предприятия (МСП) в рамките на Програма Interreg VI-A ИПП България – Сърбия 2021-2027. Събитието се организира от съвместния секретариат на програмата и ще се проведе в Младежкия център на ул. „Марин Дринов“ 7 (до сградата на..

публикувано на 16.04.25 в 16:55

Френският посланик посети Видин

Кметът на община Видин д-р Цветан Ценков посрещна извънредния и пълномощен посланик на Франция в Република България – Негово превъзходителство Жоел Мейер. Той бе придружаван от съпругата си Зои Мейер, Жером Кел, съветник по политическите въпроси и печат във Френското посолство, Люк Леви, директор на Френския институт в България и Клаудия Калво, аташе за..

публикувано на 16.04.25 в 16:41

Благотворителен великденски базар организира БЧК в Белоградчик

Благотворителен великденски базар организира БЧК в Белоградчик. Кампанията е насочена към деца със заболявания, обясни Албена Александрова, председател на БЧК в Белоградчик : "Организираме кампания, както беше и Коледната, за специалните деца, за деца с детска церебрална парализа и други неизлечими заболявания. Със събраните средства купуваме..

публикувано на 16.04.25 в 16:33

Великденско боядисване на яйца организират в Белоградчик

На Велики четвъртък, в двора на църквата "Свети Георги" в град Белоградчик, ще се боядисват яйца за Възкресение Христово. Това съобщи отец Рафаил- архиерейски наместник на Белоградчишка духовна околия. "Още утре ние подготвяме традиционното боядисване на великденски яйца в двора на храма. Обикновено идват ученици от метното училище. Боядисваме..

публикувано на 16.04.25 в 16:21