Детското шоу "На гости при баба" в Ново село тази година празнува четвъртвековен юбилей. На неговата сцена са преминали почти 1500 деца на възраст от 3 до 18 години. Сред тях певци и рецитатори, артисти и драматурзи, гимнастици и танцьори, художници и фокусници. Талантливите детски ръце с помощта на баба/ и не само/ правиха кукли от царевични кочани, фенери от дини и тикви, карнавални маски и рокли от хартия, бабините вкусотии, а момчетата показваха футболни трикове от световно ниво в годината на европейския футболен турнир. В това шоу присъства детската непосредственост, сценичната треска и страхът от микрофона, но и смехът и забавата.
Сцената на шоуто се сменяше - беше и в читалищният салон, както тази година, и на пристанището пред "Чайка", и в лятното кино, и пред читалището, оградена с рибарски мрежи. Сменяха се и читалищните дейци, които участваха в организацията на шоуто - от баба Пелагия Каракостова и Гинка Иванова, през Андрей Димитров и Светла Бондова, та чак до Иван Базов и … Но има две неизменни имена. Първо е на водещата, режисьорът и сценаристът Минка Сурдулова - кака Минка. След това на Любка Ангелова - дългогодишен читалищен деец, а сега и секретар на читалището. Тя успява да запали в тази хубава традиция и младите читалищни работници Елеонора Бондова и Петко Колев.
25 годишният юбилей ще премине под надслов "Аз съм българче", защото се посвещава на Новоселското въстание от юли 1876 , избухнало преди 145 години като отзвук на Априлското въстание и като възможност за освобождение на Северозапада след обявяването на Сръбско-турската война. В него ще участват 35 деца на възраст от 3 до 15 години. Гости на шоуто ще бъдат млади таланти от видинското село Ясен, групата към пенсионерския клуб "Просънъц" в Ново село, под ръководството на Сашо Белчев.
Детското шоу ще се проведе в събота, 7 август 2021 г. от 19 часа в салона на НЧ "Земеделец-1874" Ново село.
Днешният ни гост е Владислав Георгиев от Видин , брейк танцьор, който в годините след 2000-та беше един от най-добрите в нашия град. След завършването си, решава да замине за Прага, където живее около три години. Там среща любовта в лицето на екзотична девойка с корени от Мадагаскар, но родена във Франция, където семейството ѝ е емигрирало...
Учители и ученици в ПГ "Васил Левски" Мездра ще могат да учат и да преподават в напълно оборудван и модернизиран учебен център. Така нареченият STEM център предстои да бъде открит официално от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. Учебният център предлага обучение в направленията информатика, програмиране и математика, обясни..
Възстановяването на разкопаното пътно платно на булевард "Панония" във Видин е приоритет при реконструкцията на канализационен колектор на града. Физическият напредък на проекта е на около 55%, обясни за Радио ВИДИН управителят на ВиК Видин инж. Илко Илиев. До няколко месеца, в зависимост от атмосферните условия, може да се очаква движението по..
Това е проект на барабаниста на рок група "Ръш" Нийл Пърт, в който събира световноизвестни джаз и рок барабанисти, заедно с "Бъди Рич биг бенд", за да отдадат почит към колоса Бъди Рич. 1994 г. излиза първата част, а 1997 г. втора. Някои от имената, взели участие в първата барабанна феерия, на която се наслаждаваме са: Саймън Филипс, Дейв Уекъл,..
Отговорите на големите житейски въпроси, представени със средствата на комедията и талантът на младите български актьори Луиза Григорова - Макариев, Боряна Братоева и Христо Пъдев, са събрани в спектакъла "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров. На 5 март публиката във Видин ще може да гледа и да се забавлява с историята, която разказва..
Четири нови български късометражни филма, разкриващи дълбочината на българските традиции и култура, ще бъдат представени във Видин . Селекцията "Български митове и легенди" е на колектива на най-голямата мрежа за късо кино - "Кинематограф". Мисията на платформата е да популяризира късометражното кино и да го среща с по-широката публика, тъй като..
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..