Младежи от Видин започват днес участие в европейска образователна мобилност в Румъния. Темата е свързана с демократични принципи на правовите държави, свобода на словото и гражданско участие. Организатор е фондация “Бизнес иновации за кариерно развитие”. Повече за инициативата, споделя Мирослав Людмилов изпълнителен директор на фондацията.
"Ще бъдем в град Дробета Турно Северин, Румъния. Всеки ден от сутрин до вечер програмата ще включва теоретична част, ще включва ролеви игри, ще включва информационни панели, публични кафенета и посещения на различни забележителности и културни обекти в Дробета Турно Северин и тази област. Продължителността на обучението ще бъде 6 дни. Свързан е с европейския младежки обмен, който ще включи 31 младежи от България и Румъния. От Видин ще участват 16 младежи, ще имаме 2 експерти, един лидер и едно придружаващо лице."
Инициативата "Демократично гражданско общество, Европа на младежта, правото и солидарността" е по програма на Еразъм+ и е одобрена от националната агенция за развитие на човешките ресурси.
Овладян е пожарът по международния път Е79 на изхода на Враца по посока към Монтана. Движението в района е възстановено, съобщиха АПИ. По рано днес поради силното задимяване от горящите крайпътни дървета се наложи трафикът да бъде отклонен по обходни маршрути.
Над 3000 души се събраха днес за празника на Гушовския манастир край Чипровци. За поредна година празникът на Гушовския манастир „Свети Архангел Михаил" събра стотици жители и гости в Чипровци. В основите на манастира, опожарен по времето на Чипровското въстание, бе отслужена тържествена служба. Легендата за елена – „гушовец" разказва, че някога..
Заради пожар на изхода на Враца към Монтана край село Бели извор е ограничено движението по международния път Е79 в района, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". В продължение на няколко десетки метри горят дървета и храсти, а гъстият дим затруднява трафика. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост по обходния..
В белоградчишкото село Салаш утре ще се проведе второто издания на Фестивала на турлашката кухня . Ще има и фолклорна програма, каза секретарят на читалище "Развитие - 1896" Даниела Иванова . "Ще се покажат множество турлашки ястия от нашето село, от съседните села, Стакевци, от община Чупрене, Средогрив, Долни Лом и ще участват много..
Община Враца завърши подготовката за стартиране на дейността на Общинския кастрационен център с приют за кучета в местността „Джуджански поток". Решението за промяна на предназначението на общинския имот вече е прието от Общинския съвет, а теренът се разчиства и подготвя. През юли се проведе среща с жители на Лиляшка могила и Пламенка Калинкина, на..
Врачани се поклониха пред героите, свързали имената си със Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Церемонията по случай 140-годишнината от паметното събитие се проведе пред паметника на загиналите във войните за национално обединение. По време на тържеството бяха представени исторически факти за Съединението. Благодарствен молебен..
С поднасяне на цветя на Войнишкия паметник, Димитър Цанков, председател на местния парламент, представители на община Кула, общественици, гости и граждани почетоха 6 септември в Кула . „В празничния 6 септември сме се събрали да отбележим 140 години от С ъединението на Българи я. Преди 140 години България най-накрая достига заключителния..