Родена е в град Пловдив. Родителите ѝ работят в заводите на града. Тръгва на спортна гимнастика в 3. клас. В 6. клас я записват в Спортното училище в града. Спомените ѝ от онези ученически години са прекрасни. В Спортното училище цари дисциплина и ред. Тренировките са рано сутрин и не се допуска отсъствие. В училище има сутрин и вечер тренировка, в занималнята се учат и подготвят уроците. Набляга се не само на тренировките и спорта и на уроците по всички предмети. Завършва средното си образование с "Много добър" - 5,42.
Така се научава на ред и дисциплина, на отговорност и точност. Благодарна е на учителите си. Не успява да влезе в специалността "Руска филология", но я приемат в ВИФ "Георги Димитров" София и то по много интересен начин. През 1977 година участва с момичетата от спортната гимнастика в Универсиадата. Представят се отлично и се класират на трето място. В тази връзка министърът на спорта им разрешава да влязат без изпити в Спортната академия, треньорски профил.
Тук се запознава със съпруга си, който е видинчанин. През 1982 година се дипломира. През това време през 1979 година се ражда първият ѝ син, гледа го заедно със съпруга си в общежитието и двамата съчетават това с изпити. След завършване на висшето си образование е разпределена в град Видин. В онези години работа за треньор по спортна гимнастика няма, всъщност този спорт не е застъпен по онова време в града. Така започва работа като учител в 7-мо училище. След което продължава да работи като учител по физическо в училище "Петко Рачев Славейков" - Видин.
СТУДЕНТСКИ ГОДИНИ
"Студентските години са много хубави, срещаш се с много хора, научаваш различни неща за различните спортове, срещаш се с други колеги на различни празници, усещаш свободата. Студентският живот ти дава някаква свобода, която трябва да я осъзнаеш и да я използваш правилно. Спортната академия е един прекрасен институт, изучавахме спортна медицина, анатомия и всички по-важни спортове. Преподавателите бяха прекрасни, имаше и различни курсове и това е важно за изграждане за характера и създаването на умения. Обичах спортната медицина имахме преподавател по лечебна физкултура г-н Каранешев, беше изключителен, той за всеки случай имаше пример или виц и просто запомняш нещата от раз..."
УЧИТЕЛСКАТА РАБОТА
"Аз знам, че децата трябва да се занимават, да се ангажират, за да не правят лоши неща. За мен спортът е едно чудесно средство против агресия. Учителската работа ми даде много.
Научих, че децата са като прозорче. Като надникнеш в него, разбираш, че всяко едно има хубави качества и ти трябва да ги откриеш и развиеш, трябва да влезеш в сърцето на детето, за да го спечелиш. Предметът "Физическо възпитание и спорт " забавлява децата. По някой път ми се искаше някой да избяга от моя час, но почти никога не ми се случваше. Децата, които се трудят, успяват, това съм забелязала. Тогава идва удовлетворението от моята професия, когато видя човекът съвсем завършил и реализиран. Мисля, че децата на град Видин добре се реализират... Випускът от 1996 г. ми е най-най-. Изведох го като класен ръководител от 5. до 11. клас..."
ЗДРАВОСЛОВНИ СЪВЕТИ
"Общо взето за обикновения човек - ходене, бягането, плуването, колоезденето, това са спортовете, особено ходене и плуване, които нямат голямо натоварване върху ставния апарат и са благоприятни... Нищо ново не е това, просто трябва да се прави и се изисква упоритост. В днешно време все повече колите са ни в услуга, но и в голяма вреда..."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..
Сънят при бебетата и малките деца е тема, която вълнува всички родители, а трудното приспиване или пък честите нощни събуждания на децата са проблеми, на които често родителите мислят, че решение няма. Все още в нашето общество битуват митове, свързани с детския сън. Оказва се, че ако им се доверим, ще получим точно обратния ефект -..
Пет нови центъра за социален достъп ще бъдат изградени в малки населени места в България, като два от тях ще се намират в общините Чупрене и Ружинци . Тези т. нар. " хъбове за улеснен достъп" ще предоставят услуги на уязвимите групи и ще способстват за тяхната интеграция в обществото. Проектът се реализира чрез програмата „Поощряване..
Италианският певец Федерико Оливиери, известен с артистичния псевдоним Оли, спечели 75-ото издание на феста. 23-годишният изпълнител триумфира с песента "Глупава носталгия" (Balorda nostalgia). "Това е едно от онези неща, които изглеждат нереални, когато се случат. Безкрайно съм щастлив", бяха първите думи на Оли, когато му беше връчена..
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..
„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...