Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За 4 часа през нощта на 29-ти и 30-ти септември ще бъде ограничено движението по автомагистрала "Хемус"

Автомагистрала "Хемус"
Снимка: АПИ

За 4 часа през нощта от 0 ч. до 4 ч. на 29-ти и 30-ти септември /сряда и четвъртък/ ще бъде ограничено движението в двете посоки от 30-ти до 47-ми км на АМ "Хемус" поради обособяване на напречни връзки между двете тръби на тунел "Ечемишка".

За да не се затруднява трафикът, предвидените дейности в съоръжението ще се извършват през нощта, като движението ще преминава по обходен маршрут по път I-1 Ботевград – София, както следва:

•Автомобилите, пътуващи в посока Варна, ще бъдат отклонявани от пътен възел "Витинска река" при 30-ти км по път I-1 София – Ботевград до пътен възел "Ботевград" при 47-ми км, където отново ще се включват в магистралата.

•Автомобилите, пътуващи за София ще се пренасочват от п.в. "Ботевград" при 47-ми км по път II-17 и път I-1 София – Ботевград до пътен възел "Витинска река" при 30-ти км на АМ "Хемус".

•Пътуващите по направлението Видин – Враца – София се насочват от кръстовището на път II-17/при км 0/ с път I-1/при км 192/, продължават по път I-1 София – Ботевград.

Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание, съобразена скорост и да спазват стриктно поставената пътна сигнализация. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 5 март 2025 година

Над 3300 кандидати са одобрени по първата покана на новия проект за подмяна на старите отоплителни уреди във Видин. Общо 4 660 домакинства подадоха заявления за участие.  135 са медицинските специалисти във видинската болница и броят им не е достатъчен , коментира Владислава Славова, председател на Регионалната колегия на Българската..

публикувано на 05.03.25 в 18:05

Фотоконкурс кани ученици да покажат гората през своя обектив

По повод 100 години от първото честване на „Седмица на гората“ Северозападно държавно предприятие - гр. Враца, съвместно с Дирекция на Природен парк „Врачански Балкан“ , организира множество от събития. Едно от тях е регионален фотоконкурс на тема „Гората през моя фотообектив - Век от вечността в опазване и грижа!“. Това съобщи директорът на..

публикувано на 05.03.25 в 17:28

Мездренски ученици почетоха творчеството на Вадим Лазаркевич

Днес учениците от 3-ти "а" и 4-ти "а" в ОУ "Христо Ботев ", гр. Мездра отбелязаха 130-годишнината от рождението на големия детски художник Вадим Лазаркевич .  На 25 години той пристига в България и до смъртта си живее и работи в нашата страна. С неговите илюстрации са израснали много поколения българчета. Учениците се запознаха с биографията и..

публикувано на 05.03.25 в 15:20

Видинската болница изпитва сериозен недостиг на медицински специалисти

Общо 135 са медицинските специалисти във видинската болница и броят им не е достатъчен, коментира Владислава Славова, председател на Регионалната колегия на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. Средната им възраст е над 50 години, а всяка втора медицинска сестра или акушерка работи на повече от едно работно място. "Това..

публикувано на 05.03.25 в 14:49
Община Монтана

Община Монтана състави 1000 акта за неплатени данъци и такси

Над 1000 акта са съставени на длъжници със стари данъци в община Монтана . През януари са внесени 890 000 лева данъци с увеличението, което е в сила от тази година. Близо 2 милиона лева задължения от минали години събра Монтана през изтеклата година. 1 000 изпълнителни дела са заведени срещу граждани, фирми и институции, пропуснали да платят..

публикувано на 05.03.25 в 10:55

Двама шофьори са хванати с кокаин във Враца

Двама шофьори , управлявали автомобили под въздействието на кокаин ,  са засечени  във Враца . Водачите са спрени за проверка  от пътните полицаи   вчера, 4 март. 22-годишен местен жител и 35-годишен водач са дали положителна проба за кокаин.  И по двата случая са образувани бързи полицейски производства.

публикувано на 05.03.25 в 10:46

Митничари конфискуваха надуваеми лодки при проверка на Дунав мост 2

Митнически служители задържаха четири надуваеми лодки при проверка на пътнически микробус с ремарке в района на Дунав мост 2 край Видин. Превозното средство, управлявано от български гражданин, било спряно в първите часове на 1 март 2025 г.  Върху ремаркето били открити четири големи найлонови пакета със сгънати лодки, за които шофьорът не..

публикувано на 05.03.25 в 10:37