Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Монтана" с втора победа над "Бановичи"

3
Снимка: Любо Андреев

Баскетболистките на Монтана разгромиха с 99:39 точки "Бановичи" (Босна и Херцеговина).  Мачът бе от изтегления 7-ми кръг и по програма трябваше да се играе в Босна и Херцеговина. По настояване на "Бановичи" се проведе в зала "Младост".


За разлика от първата среща, играна ден по-рано, тимът на Монтана стартира с Борислава Денчева, вместо Христина Иванова, както и Габриела Николова, Димана Макариева, Марая Кинг и Санта. След страхотна втора четвърт на почивката, "Монтана" имаше преднина от 48 точки. Постепенно наставникът на монтанчанки Мануел Марков остави на пейката титулярките и даде повече игрови минути на младите в отбора - Кристиана Борисова, Симона Стоянова, Габриела Ангелова и Борислава Денчева. Символичните домакини от "Бановичи" успяха да спечелят четвъртата четвърт с 19:14 точки. Най-резултатна за Монтана бе Габриела Ангелова с 19 точки, а Борислава Денчева завърши с 15.


"Така и противникът беше видимо изморен, така че дадохме на нашите по-опитни състезателки малко почивка, защото ни предстои доста тежка серия с "Партизан", с "Целе", със Стара Загора и "Славия" мач и добре се справиха. Аз лично съм доволен, защото ние още в началото поставихме към тях изисквания, че ако искат да играят, трябва да използват всеки един шанс да се трудят"-каза треньорът на Монтана Мануел Марков. 


В сряда Монтана има по-сериозен съперник, като гостува на "Партизан"  в Белград.


РМУ "Бановичи" (Босна и Херцеговина) – Монтана 39:99 (12:34, 4:30, 4:21, 19:14)


РМУ "Бановичи":Айла Иканович 8, Милица Драгичевич 19, Маида Лачич /к/, 6. Амила Мешич 2, Нела Попович 2 (Даяна Ибрич 2, Ася Хасанбегович)


Монтана: Борислава Денчева 15, Габриела Николова 6, Марая Кинг 8, Санта Окоцките-Балткоиен 7, Димана Макариева /к/. 6 (Габриела Ангелова 19, Виктория Стойчева 14, Александра Петрова 8, Христина Иванова 6, Евгения Нацкина 5, Кристиана Борисова 5, Симона Стоянова)

Съдии:Неманя Влахович, Владимир Томич, Мирослав Йовичич.

Зала:"Младост": без публика



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Даниел Моралес се завърна в "Ботев"

Даниел Моралес се завръща в "Ботев" Враца за своя трети престой в елитния футболен клуб.  Бразилецът ще бъде част от Академията на клуба. Моралес ще е един от двамата методисти в школата заедно с Тодор Горанов. Моралес е бивш старши треньор на представителния отбор на Ботев, като при втория си престой той направи, така че отборът да запази мястото си в..

публикувано на 31.07.25 в 10:43

Наказаха "Ботев" след загубата от "Лудогорец"

Наказаха сурово врачанския Ботев след срещите от втория кръг на Първа футболна лига. Тимът на Христо Янев загуби от Лудогорец с нелеп автогол на Антоан Стоянов от Лудогорец, като падналото в добавеното време попадение изнерви публиката на стадион „Христо Ботев". Заради хвърлени предмети врачани ще платят 2 000 лева, а още толкова е санкцията за..

публикувано на 31.07.25 в 10:37

Детски футболен фестивал се проведе в Мездра

Футболен фестивал, популяризиращ здравословния начин на живот сред младежите, се проведе в Мездра, съобщиха от Общината. На участниците беше предоставена възможност да се включат в практическо обучение за прилагане на игровия подход при младите футболисти. Този подход в обучението по футбол предоставя възможности за надграждане на физическото развитие..

публикувано на 30.07.25 в 17:14

Защитник напусна "Монтана"

Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие.  Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..

публикувано на 29.07.25 в 16:34

"Монтана" изпусна "Локо" за 1:1

"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..

публикувано на 29.07.25 в 10:47

Елитният футбол се завръща на стадион "Огоста", Монтана ще търси по-добро лице срещу "смърфовете"

Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Бойна галавечер организират във Видин

Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници.  "На 22 юни..

публикувано на 27.07.25 в 16:52