Над 753 хил. годишни е-винетки за леки автомобили изтичат в първите два месеца на новата година, припомнят от Агенция "Пътна инфраструктура" /АПИ/. Валидността на 12 350 от тях приключва днес - в първия ден от 2022 година.
Валидността на електронната винетка може да се провери на интернет страницата www.bgtoll.bg
Предвид епидемиологичната обстановка с Covid-19 Националното тол управление апелира потребителите при купуване на е-винетка да използват сайта www.bgtoll.bg
Цените през 2022 година на е-винетките остават непроменени, допълват от АПИ.
При купуването на е-винетка е необходимо потребителите внимателно да преглеждат и проверяват въведената от тях или от съответния служител информация преди да потвърдят финалното плащане за електронната винетка. Отговорността за попълване на коректна информация за номер на пътното превозно средство, категорията му и периода на валидност на винетката е на собственика или ползвателя му. В случай на неправилно декларирани данни се счита, че не е заплатена дължимата винетна такса за съответния автомобил.
Документалната изложба „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Четвърти бойкот на големите търговски вериги днес. За втори път има бойкот и срещу банките. Според..
Инспекцията по труда извършва проверка по инцидент, станал вчера следобед в село Киреево, община Макреш. Това каза директорът на Инспекцията във Видин Надежда Симеонова. "Във вчерашния ден, около 14 часа, получихме обаждане от телефон 112 за настъпил инцидент в село Киреево. Екип от инспектори замина незабавно към мястото на инцидента, но към..
Вдъхновени от 147-ата годишнина от Освобождението на България и подвига на опълченците на Шипка, учениците от 6 клас на СУ" Иван Вазов"- Мездра изработиха макет на Паметника на Свободата. Това стана под ръководството на учителите Петя Манчева и Данаил Димитров в часовете за следобедни занимания и История и цивилизации. Децата отправиха послание:..
Проект на Общинска програма за закрила на детето за 2025 година беше представен на обществена дискусия във Види н. Изготвен е от комисия с участието на Общината, Регионалното управление на образованието, Регионалната здравна инспекция, МВР, Дирекцията за социално подпомагане и неправителствени организации. Мотивите са съобразени..
Модните тенденции в България в продължение на един век показват в изложба в Монтана . Документалната изложба „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Сред разделите са..
Дебютиращи авторки от страната ще представят творчеството си в Монтана . Събитието „Поетични пътеки на дебюта“ се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“ и има за цел да популяризира съвременната българска литература в по-малки населени места, където достъпът до културни събития е ограничен, обясни Надежда Огнянова от Регионалната..
Международният ден за борба с глаукомата - 6 март, бе отбелязан от членовете на Съюза на слепите във Видин . Председателят Радославка Иванова обясни, че заболяването е една от водещите причини за слепота в съвременното общество. "Медицината е напреднала, както всички знаят, и преди години също са ослепявали със заболяване катаракта. Но сега се..