Днес се роди първото бебе за област Видин.
Бебето е момченце, името му е Васил, то се появи на бял свят в 11 ч 18 минути във видинската болница. Майката е от Капитановци, раждането е протекло нормално , каза д-р Иванова от Акушеро - гинекологичното отделение на МБАЛ "Света Петка" Видин:
"Има родено бебе днес в 11,18 ч , момченце, 2, 800 тежи, Васил се казва...В момента е празна залата, но не се знае, при нас всеки момент може да дойде родилка..."
През 2021 година във видинската болница са се родили 203 бебета. Нормален брой деца като се има предвид намаления състав на АГО - отделението, добави д-р Иванова.
Продължава издирването на 20-годишния Мариян Пасков от град Кула, който е в неизвестност. Разследващите работят по всички възможни версии, включително и за извършено тежко криминално престъпление, съобщиха от Областната дирекция на полицията във Видин. Младият мъж е в обявен за общодържавно издирване от пети март. В приемното семейство, в което е..
Над 12 000 хиляди дръвчета раздадоха във Видин от инициативата "Гората.бг". Кампанията е поредната. Диана Ангелова , която помага като доброволец при раздаването на дръвчетата обясни: "Всички са плодни или медоносни дръвчета. Пчеларите проявяват голям интерес към тях, както се знае, пчелите са вече доста застрашени по редица обстоятелства. Няма..
20-годишният Мариян Пасков от град Кула е обявен за издирване от пети март. Издирва се след постъпила оперативна информация в Полицейското управление в Кула, че младежът е в неизвестност, потвърди директорът на Областната дирекция на МВР във Видин старши комисар Петър Коцин. Екипи на полицията, под надзора на Окръжна прокуратура-Видин, извършват..
Единственото щъркелово гнездо в монтанското село Липен бе почистено с помощта на вишка. Жителите на населеното място с нетърпение чакат пристигането на двойката щъркели. Децата и цялото село се радват на щъркелите, разказа Андрей Петков. Преди години той купил мястото където се намира черницата и единственото в Липен гнездо на щъркели..
Екипът на Областен информационен център (ОИЦ) - Видин организира от утре открити приемни във всичките 11 общини на областта. Ще бъдат разяснени възможностите за финансиране от Европейския съюз. Информационната кампания ще е под мотото "Да създаваме заедно!". Експертът в ОИЦ - Цветомир Ценков обясни: "От една страна целим да се..
Комплексен онкологичен център (КОЦ) - Враца ще освети в синьо сградата си като символ на подкрепа за информираността и превенцията в борбата срещу рака на дебелото черво. Събитието ще се състои на 10 март 2025 г. (понеделник) от 19:30 ч. пред главния вход на КОЦ-Враца и е част от инициативите на центъра през месец март, посветени на повишаване на..
Приключи автошоуто в село Синаговци, посветено на деня на жената -8 март. За това как протече и за победителите ни разказа Иван Иванов-кмет на селото: "Автошоуто премина с перфектна организация както винаги и с много публика. То беше по случай Международния ден на жената и с кауза която ние винаги следваме- да спрем войната по пътищата. Имаше 8..