Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Осъдиха 21-годишен в Монтана за извършване на 13 кражби

Снимка: Любо Андреев

Окръжен съд – Монтана групира две присъди на осъдения С. Г. Р. и му определи едно общо наказание 1 година "Лишаване от свобода" при първоначален строг режим, което увеличи с още 4 месеца присъдата заради извършените от него множество престъпления. 

През ноември 2021 г.  по предложение на Пробационен съвет – Берковица, Окръжен съд – Монтана замени остатъка от наложеното от Районен съд – Кубрат на  21-годишния С. Р. Д., наказание "Пробация" за срок от 1 година и 2 месеца за извършени от него кражби  с наказание "Лишаване от свобода" за срок от 5 месеца и 4 дни, които да изтърпи при първоначален общ режим. 

Замяната бе мотивирана с многобройните нарушения от С. Р. Д. на пробационните мерки, заради което той дори е бил обявен за национално издирване. Междувременно обаче мъжът е бил осъден и от Районен съд– София  за извършени от него през април 2020 г. кражби, за което съдът го е наказал с 1 година "Лишаване от свобода" при първоначален строг режим.  

Според справката за съдимост 21-годишния мъж – жител на село Долна Бяла речка, е осъждан 13 пъти досега за кражби. Видно от документите по делото осъденият е изтърпял всички наложени му наказания с изключение на наказанието от РС – София през 2021 г. и заменения от ОС - Монтана неизтърпян остатък от  „Пробация“.  Затова и съдът в Монтана групира двете наказания и определи на извършителя едно общо наказание от 1 година "Лишаване от свобода", което да изтърпи при първоначален строг режим. Като взе предвид, че осъденият е установил трайно престъпен начин на живот с постоянни посегателства върху чужда собственост и факта, че наказанията му досега не са изпълнили целите си, ОС – Монтана увеличи определеното общо наказание на 1 година и 4 месеца "Лишаване от свобода" при първоначален строг режим. Съдът приспадна от увеличеното наказание изтърпяната до момента част от присъдите и мярката за неотклонение по делото на РС – София.

 Определението подлежи на жалба и протест в 7 дневен срок пред Апелативен съд - София. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 5 май 2025 година

Ученици, учители и деца от Детска градина "Славейче", хванати за ръце, обградиха сградата на  Средно училище "Св. св. Кирил и Методий" във Видин .  Прегръдката, заснета с дрон, е сред събитията, с които  се отбелязват 140 години от създаването на училището, каза директорът Бисерка Каменова. Програмата днес включваше  щафетна обиколка  на училището, в..

публикувано на 05.05.25 в 18:00

Текущ ремонт налага промени в трафика между Дунавци и Ружинци

От 12 ч. на 7 май /сряда/ до 17 ч. на 9 май /петък/ за текущ ремонт ще се ограничи движението в посока Монтана по път I-1 в участъка между Дунавци и Ружинци . Движението от Видин за Монтана ще се пренасочва при Дунавци по обходен маршрут: по път II-11 Дунавци - Добри дол –по път III-112 Добри дол - Тополовец - по път III-114 Тополовец - Дреновец -..

публикувано на 05.05.25 в 16:59

Кула ще отбележи Гергьовден с литургия и почит към героите

Община Кула ще отбележи тържествено Гергьовден, съобщават от общинската администрация. На 6 май в храма "Св. апостоли Петър и Павел" в града отец Илия , архиерейски наместник на Кулска духовна околия ще отслужи света Литургия: "В 9:00 часа ще отслужа празничната литургия по случай Гергьовден."  От 10.30 часа на Войнишкия паметник в..

публикувано на 05.05.25 в 16:46

Започва процедура за основен ремонт на пътя Добри дол – Лом – Горни Цибър

Агенция „Пътна инфраструктура" (АПИ) обяви  обществена поръчка  за избор на изпълнител на основния ремонт на близо 53 км от път II-11 Добри дол – Лом – Горни Цибър в област Монтана, съобщават от АПИ. Тръжната процедура е разделена в две обособени позиции. Първата e за ремонта на около 23 км от второкласния път на територията на община Лом. Втората..

публикувано на 05.05.25 в 16:13

Поредно протестно автошествие се проведе във Видин

За втора поредна седмица във Видин излязоха на протестно автошествие срещу продължаващия ремонт на булевард "Панония" . Организаторът Иларион Дочев обясни: "Основните ни искания са кметът на Видин да вземе необходимите мерки за инфраструктурата в нашия град. Трета година не може да оправи булеварда, който е ключов във Видин и пречи със..

публикувано на 05.05.25 в 16:03

Гергьовден поставя началото на традиционните Празници на културата „Мездра-май“

За 51-ви път в разгара на пролетта ще се проведат традиционните Празници на културата „Мездра-май“ , съобщават от Общината. Програмата на ежегодния форум, който се организира от Община Мездра от 1974 г. насам (с изключение на 2020 г. поради пандемията от Covid-19), включва 35 културни, обществени и спортни прояви: концерти, фестивали, спектакли и..

публикувано на 05.05.25 в 15:27

Ученици от Видин "прегърнаха" любимото училище

Ученици, учители и деца от Детска градина "Славейче", хванати за ръце, обградиха сградата на Средно училище "Св. св. Кирил и Методий" във Видин.  Прегръдката, заснета с дрон, е сред събитията, с които  се отбелязват 140 години от създаването на училището, каза директорът Бисерка Каменова . "Предложението е на нашия колега по физическо..

публикувано на 05.05.25 в 15:08