Жителите на областите Монтана и Враца няма да имат проблеми с питейната вода, въпреки проблемите с високите сметки за електроенергия на водоснабдителното дружество. Язовир "Среченска бара" е почти пълен. 14 милиона 442 000 кубика се намират в съоръжението, от където пият жителите на над 30 населени места от двете области.
За януари ВиК Монтана трябва да плати над 1 милион лева, съобщи областният управител на Монтана Ванина Вецина, председател на "ВиК Асоциацията":
"Към 3 февруари задължението на ВиК- Монтана е в размер на 1 066 344 лева. Има няколко стъпки, които е извървяло дружеството - първоначално отпусната сума от 936 хиляди лева за част от задълженията от Вик Холдинг. Впоследствие на 25 януари с писмо ВиК Монтана иска още 900 хиляди лева... Останалата сумо до 1 066 344 е предвидена като самоучастие на дружеството..."
Държавата ще компенсира ВиК дружествата, заради високите сметки за ток в последните месеци, стана ясно от прессъобщение на МРРБ. Монтанското дружество се надява така да бъдат изчистени задълженията за ел. енергия.
"Ако се наложи, ще предприемем стъпки доставчикът на ток да разсрочи сметките на ВиК Монтана, за да няма проблеми със захранването с питейна вода”, каза още областният управител на Монтана Ванина Вецина.
27 точки включва дневният ред на поредното заседание на общинския съвет във Враца. Сесията е насрочена за 29 юли, вторник и ще се проведе от 10 часа в конферентната зала на местната администрация, това личи от обява за свикването на местните парламентаристи. По време на заседанието председателят на съвета д-р Владимир Христов внася промени на..
Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно юлско заседание на 31 юли, четвъртък, от 16.00 часа при проект за дневен ред от 10 точки. Най-напред местните избраници ще приемат информация за текущото изпълнение на бюджета и сметките за средствата от ЕС за първото полугодие на годината, след което ще гласуват три отчета: -За дейността на..
Мобилен пункт за съдействие на гражданите желаещи достъп до електронните им здравни досиета ще бъде изнесен днес, 29 юли в Мездра. Инициативата е на Министерство на здравеопазването и е част от национална кампания за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве, което осигурява достъп до електронното ни здравно досие. Пунктът ще е разположен от 09:30..
След силната градушка вчера в кулското село Старопатица и тежката обстановка, 24 часа без електричество, електроподаването беше възстановено към 18 часа. След проливния дъжд и силната градушка вчера ситуацията в село Старопатица остава усложнена. Потребителската кошница е поевтиняла за една седмица с 2 лева - от 101 на 99 лева. Това обяви..
След силната градушка вчера в кулското село Старопатица и тежката обстановка, 24 часа без електричество се очаква електроподаването да бъде възстановено, каза за Радио Видин кмета на селото Николай Николов: „Сменихме един от стълбовете, другите четири няма да ги сменяме за сега, очакваме да включат тока вече. Докарани са метални пилони за смяна,..
Простреляният мъж в монтанското село Лехчево е без опасност за живота. Извършителят, който впоследствие се е самоубил, е криминално проявен. Не е имало изстрели срещу полицаи. Окръжният прокурор и директорът на полицията в Монтана дадоха брифинг, за да изнесат точна информация по случая. Водят се действия по разследване за опит за..
По искане на Районна прокуратура - Монтана съдът взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 52-годишен мъж, привлечен в качеството на обвиняем за закана с убийство. Престъпното деяние е извършено в условията на домашно насилие, като е установено, че на 22 срещу 23 юли в с. Трайково, община Лом, обвиняемият се е заканил с убийство на майка..