Състоянието и перспективите пред БСП обсъдиха във Видин. В срещата участваха евродепутатът Петър Витанов, кметът на Перник Станислав Владимиров, Димитър Велков, председател на Областната и на Общинската организации на БСП, както и симпатизанти на левицата. Заради карантина, народния представител Крум Зарков се включи чрез видеовръзка. Срещата се проведе в залата на Общинския съвет.
"Не знам кой е главният виновник за разделението и няма значение. Търсим главния виновник за обединението. Тръгваме от тук с цел да обединим партията, не търсим разединителни линии. Търсим обединение и търсим доверие и подкрепа. Защото в БСП най-голямата липса днес е липсата на доверие. Не си вярваме, мразим се, антагонизъм има. На това ще заложим и ви го обещавам. БСП има нужда от нов прилив на енергия и искаме да го дадем. Не става дума за управление, не става дума за ръководство. Искаме да покажем, че БСП има живец, и че не се примиряваме..." , каза евродепутатът Петър Витанов.
Тези разговори са полезни, защото са открити, заяви Станислав Владимиров:
"Тези разговори, наистина се приемат добре. Протичат по един изключително открит, по някой път и остър тон. Но те са полезни, защото всички ние виждаме, че чисто в организационен план, чисто като партиен живот нашата партия през последните години замира, което наистина е огромен проблем. Защото ние ще освободим едно огромно пространство в ляво, ще освободим един огромен политически терен, в който ще навлязат политически караконджоли."
В дискусията членове на БСП споделиха своите притеснения и възгледи. В края Крум Зарков посочи, че партията ще бъде възстановена, такава, каквато трябва да бъде.
Преподавател от Англия засади бреза в двора на видинската езикова гимназия. Над 20 от някогашните му ученици присъстваха на еко инициативата. Инфраструктурни ремонти на централни зони предстоят във Видин. Улица "Цар Симеон Велики" от централна градска зона до входа на квартал "Кумбаир" към булевард "Панония" ще бъде реконструирана...
Обсъдиха мерки за повишаване сигурността на пътуващите по шосетата в община Оряхово, а на форума взеха участие областният управител на Враца Николай Николов, кметът на общината Росен Добрев, началникът на районното управление на полицията Станислав Георгиев и директорът на ОПУ инж. Веселин Николов. Участъкът от път III-306 между Селановци и Кнежа е..
Бреза заседи в двора на видинската езикова гимназия "Йордан Радичков" Кевин Едмъндс, преподавател на първия випуск на училището, завършил точно преди 50 години. Над 20 от някогашните му ученици присъстваха на еко инициативата. Англичанинът пази всичките си спомени от учителските години. "Аз паза всичките си спомени, учениците, учителите,..
Оперният фестивал в Белоградчик ще го има. Така отговори министърът на туризма Мирослав Боршош на въпрос на народния представител от Видин Любен Иванов относно провеждане на 10-ото издание на "Опера на върховете" в град Белоградчик от Софийската опера. "Този фестивал не само, че ще го има, положени са много усилия да го има... Да, ще бъде..
Инициативен комитет от лидери на граждански организации, журналисти, адвокати, лекари, предприемачи и популярни артисти организираха подписка за Национална гражданска инициатива. Организаторите обявиха три подписки за отделни граждански инициативи - „Ене ргийно богатство - за достъпна и евтина енергия", „За здравна профилактика срещу..
Група "Медикус" и Коцето-Калки ще пеят във Видин утре, 7 юни. Поводът за концерта е навършването на 50 години от първия випуск на Английската гимназия в града, казва Коцето-Калки: "Идвал съм във Видин преди много години... Сега ще бъдем по-голяма формация. Освен мен и Момчил Колев традиционните участници са: на барабаните е Любчо, на перкусиите..
Възрастен мъж е загинал тази сутрин при катастрофа на околовръстния път на гр. Видин, съобщават от полицията. Сигналът за пътнотнтранспортното произшествие постъпил на тел.112 в 9.15 часа. Към местопроизшествието незабавно е бил насочен полицейски екип. И в момента продължава огледът на място. Според първоначалните данни 89-годишен водач на..