Инициативата е предназначена за учениците в горен курс, които имат желание да открият бъдещата си професия.
От 6 години се организира това събитие, сега то ще бъде онлайн.
"Това е наша инициатива, насочена към кариерното ориентиране на ученици, но това не изключва и студенти и хора, които търсят своя професионален път...Могат да присъстват хора от цялата страна , също и лекторите ни са от цялата страна....Ще имаме 4 стаи, 21 професионални сфери и над 40 лектора...Ще се състои на две дати - на 12 март и на 19 март...На 12 март събитието ще бъде насочено към това как да се държим по време на интервю..., а на 19 март - ще се представят различни сфери и различни професионалисти, които ще споделят своя опит. Тази година има интерес към професии, свързани с изкуство...", обясни Радослав Тонев, паст - президент на "Ротаракт Клуб Пловдив Филипопол":
Един от лекторите, който ще представи своята професия, е модният дизайнер Надежда Андонова, която е и мениджър в модната индустрия и има своя школа в Благоевград:
"Аз ще говоря за всички професии, които се практикуват в модната сфера...Моята професия е интересна за младото поколение, но истината е, че не от всеки става дизайнер...Моята задача е да им разкажа как могат да се развиватме в любимо направление във визуалните изкуства....Това събитие помага на младите хора какво всъщност представлява професията, която те искат да учат .."
Желаещите да участват в събитието трябва да попълнят регистрационната форма: https://bit.ly/3vzs43N
Има дни в годината, в които си разменяме подаръци. Има дни в годината, в които си даваме взаимно прошка. Има и ден, в който даряваме. И това е Щедрият вторник , който отбелязваме днес, на 3 декември. Това е денят, в който даряваме и празнуваме щедростта. Щедрият вторник е глобална инициатива, посветена на дарителството . Това е ден, в който..
Пестицидите- какво знаем и какво не знаем за тях е основната тема в " Земята, която ни храни ". Поводът- 3 декември е обявен за Световен ден за борба с пестицидите. Отбелязва се от 1998 г. по инициатива на международната организация "Мрежа за действия срещу пестицидите", след авария през /1984/ в завод за пестициди в Индия, при която в..
Ученици от СУ "Иван Вазов" в Мездра се завърнаха от Финландия . Пътуването им се осъществи по програма "Еразъм +". Седемдневното посещение започва от Хелзинки, продължава в град Кеми и завършва в селцето на Дядо Коледа - Рованиеми. Домакините ги посрещат изключително гостоприемно и топло, а часовете, в които се включват българските..
Танцов състав "Гъмза" при читалище "Земеделец 1874" във видинското село Ново село се сдоби с нови носии . Десет женски и три мъжки ризи са ушити към момента. Автентичните шевици са заимствани от 100-годишни новоселски традиционни дрехи. Предстои носията на танцьорите да бъде допълнена с предна и задна престилка, казва секретарят на..
Осем ученици от врачанската Природо-математическа гимназия участваха в международен биомедицински конгрес в София. Форумът се провежда от 2016 година, като е имало прекъсване само около COVID-пандемията. Още от създаването му наши ученици се включват в него, каза старши учителят по биология и здравно образование Величка Младенова : "Право..
Народно читалище "Възраждане- 1932" в Бойчиновци прави звукозаписно студио . Изграждането му започва с дарение, което културното средище получава от Българското национално радио (БНР). Новата придобивка става възможна благодарение на съдействието на д ългогодишния тонрежисьор в БНР, който сега е част от екипа на читалището, Филип Наков, разказа..
Търпение, постоянство и упоритост са необходими, за да може човек да стане лекар, смята началникът на Отделението по анестезиология и интензивно лечение на видинската болница "Св. Петка" д-р Вилхелм Елисеев . Неговият професионален път започва през 1984 година, след като година по-рано завършва медицина. Придобива специалност "Анестезиология и..