Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почти 300 души останаха без работа във Враца и Криводол за месец

Бюро по труда Враца
Снимка: Жоро Александров

Само за 1 месец почти 300 души са останали без работа, сочи анализ на дирекция "Бюро по труда" - Враца, което брои безработните в общините Враца и Криводол. Данните показват, че входящият поток през февруари е 281 човека, като от тях 279 (99,29%) са новорегистрирани и 2-ма човека (0,71%) са с възстановена регистрация. Входящият поток е намалял спрямо януари с 91 човека. От новорегистрираните безработни 30 при регистрацията си са заявили, че са освободени поради кризата COVID-19.


Най-много - 25, са освободените в индустрията, а най-малко - по един или двама, в сферата на финансите, селското стопанство и развлеченията. 165 мъже и жени в трудоспособна възраст, което е 59,11% от общия брой, са се регистрирали на трудовата борса след освобождаване от работа с право на парично обезщетение, от тях 7 са освободени в резултат на масово уволнение.  3-ма човека са регистрирани през отчетния период след работа по приключили договори по програми и мерки за заетост. 21 са се регистрирали след работа в чужбина или в други региони на страната, а 106 души от новорегистрираните безработни идват след изтекъл период на санкция при прекратяване на трудовия договор.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

На 1 ноември в Ослен Криводол ще открият обновената сграда на старото училище

В Деня на народните будители в село Ослен Криводол ще бъде открита обновената сграда на старото училище. Ремонтните дейности започват преди две години. С помощта на Община Мездра, много дарители и доброволен труд на местните жители, сградата започва своя нов живот, казва Диана Иванова, председател на читалището: "Само за 2 години тази..

публикувано на 29.10.25 в 16:05

Откриха паметна плоча на врачански герой

Във Враца откриха паметна плоча на запасен поручик Ангел Янчев Димитров , който с цената на неимоверни усилия и риск за живота си спасява бойното знаме на 35-ти пехотен Врачански полк по време на Първата световна война. Историята му е уникална, тъй като запазва флага на войсковата част, навита около кръста си. Паметният знак откриха..

публикувано на 29.10.25 в 14:35

Ученици от Враца засадиха дръвчета в "Алея на будителите"

Ученици от врачански училища се включиха във второто издание на Седмицата на будителите. Кампанията минава под надслов "Уча се от лесовъда" и се реализира от Северозападно държавно предприятие.  В парковата зона на стадион "Христо Ботев" ученици от XI клас на местните училища създадоха "Алея на будителите", като засадиха дръвчета, придружени с..

публикувано на 29.10.25 в 13:47

Община Чупрене тепърва ще изпълнява капиталовата си програма

Два месеца преди края на годината в община Чупрене ще започне изпълнението на капиталовата програма. Причината е забавеното приемане на бюджета, обясни кметът Мария Тодорова. "Впрегнат е целия ресурс на общинска администрация, за да можем в идния месец да затвърдим нашата капиталова субсидия от министерството на финансите, да бъдат проведени..

публикувано на 29.10.25 в 13:35

Училище във Враца иска пари за охрана от общинския бюджет

От врачанското Основно училище "Васил Левски" поискаха пари за охрана на учебното заведение. Директорът на школото Румен Петков, който е и общински съветник, внесе предложението на последното заседание на местния парламент. Той обясни в залата, че учебните заведения нямат средства в бюджетите си за охрана. Идеята бе подкрепена от градоначалника..

публикувано на 29.10.25 в 10:04

Общинският съвет в Кула гласува ликвидацията на медицински център

Общинските съветници в Кула се събраха на поредното си заседание с дневен ред от 5 точки.  Разгледано бе предложение от д-р Димитър Георгиев – председател на ОбС-Кула, относно прекратяване дейността и ликвидация на "Медицински център 1-Кула" ЕООД. Със Заповед от 9 февруари 2000 година на Министъра на здравеопазването е създаден "Медицински..

публикувано на 29.10.25 в 08:45

120-годишен храм в Монтана се нуждае от ремонт

Храм на повече от 120 години в Монтана се нуждае от ремонт. Реконструкция на покрива се налага на църквата „Свети Димитър Солунски" в квартал „Мала Кутловица".  Видинския владика Пахомий отслужи първата си литургия в храма, откакто пое митрополията. Църквата „Свети Димитър Солунски" в квартал „Мала Кутловица" е построена през 1904 година на..

публикувано на 29.10.25 в 08:34