По традиция е прието днес, 1 април да се шегуваме и разказваме забавни небивалици на приятели, колеги и близки. Целта е в Деня на хумора и шегата заедно да се посмеем. Някои видинчани успяха да се помайтапят със свои близки, други пък бяха в ролята на "жертва", показа анкета на Радио ВИДИН.
"Засега не съм се шегувал още, брат ми като си дойде 100 %... Най-гадната шега е да те оцапат с нещо, когато се събудиш- нещо такова. Братовчед ми още си ми я прави. И на мен ми е забавно, но той се сме много повече и понякога е неприятно... Предимно шеги с колеги на работа. Да те пратят някъде, че някой те търси, примерно от предприятието на портала. Е такива, дребни, да, ама разстоянието е 300 м. и биеш път и после се връщаш обратно. Обикновено гледаш да си върнеш по някакъв начин... Сутринта се пошегуваха с моя съпруг. Тъй като той работи към напоителни системи, че река Дунав се е вдигнала много и след 1 минута, спокойно началник днес е 1 април... Моите внуци обичат да се шегуват. Казват, бабо имаш пратка, отивай да си я вземеш..."
Шегата може и да не е толкова безобидна. В някои случаи майтапът може да обиди отсрещната страна. За да не се случва това, шегата би трябвало да е добронамерена, да предизвиква смях и приятни усещания, коментира за Радио ВИДИН Виолина Славкова психолог от Враца.
"Шегите са удачни тогава, когато са желани. Когато и страната, която се шегува и страната, която е приемник на шегата са настроени на една и съща вълна и когато темите не са прекалено лични. Има общоприети неща, свързани със здравето, семеен живот или може би с хора, които не са ти прекалено близки. Шегите могат да бъдат смешни, когато са разбрани, когато са уместни, казани в подходящо време, в подходяща среда и естествено от най-близките най-лесно могат да бъдат възприети... Разбира се, че с непознати хора като цяло въобще не е уместно да се шегуваме, просто защото наистина не знаем на какви теми е подходящо да го направим. Често пъти шегата може да бъде разтълкувана и като подигравка, като присмех... Ами, както се казва, смехът е здраве, здравето е това, което пожелаваме винаги, когато някой има празник, когато искаме нещо хубаво да се случи на скъпи наши хора. Така че, доброто настроение, радостта, това е нещо, което ни поддържа в едни добри вибрации и е хубаво наистина, когато можем да ги изпитваме..."
Първоаприлските шеги са традиционни не само за България, в много страни по света почитат днешния ден. За това ако искате да се помайтапите с някой близък и все още не сте го направили, днес ви е простено. В определените граници, разбира се! .
Съвсем наскоро у чениците от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се върнаха от Швеция, където проведоха триседмичната си практика. 17 ученици и трима учители бяха настанени в град Малмьо. Всички ученици са в специалност " Компютърна техника и технологии". Симеон Герасимов е ученик в 10 В клас, споделя за своите впечатления в северната..
Родители от Грамада обявиха за "Учител на годината" Красимир Петков. Той преподава в СУ "Христо Ботев", целодневна организация на учебния ден и провежда занималня в сборна група деца от 1 до 4 клас: "Директорката пусна анонимна анкета и родителите избраха точно мен. Може би, защото съм от Грамада и съм местен. Вече четвърта година..
Родителството винаги е предизвикателство, но когато радостта дойде в троен размер, животът се променя още по-драстично. За да разберем дали това е така, ще надникнем в живота на едно семейство от Северозапада, в което всичко се случва тройно - от усмивките до трудностите. Борислава Циброва от Козлодуй е млада майка на три..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни“. Фестивалът ще продължи до 26 юли. Тази година локациите са различни "Баба Вида", Библиопощата, Културен център "Жул Паскин" и жп гарата. В парк "Владикина бахча" а ктрисата Ирина Флорова ще..
С модерна визия е пространството пред търговския център във Видин. Обновяването на зелената площ в градинката започна преди година, а н аскоро бе подменен тротоарът, боядисана оградата, на мястото на старите дървета бяха засадени 17 мини дръвчета- декоративни кълбовидни шестили. Промените предизвикаха много отзиви - и положителни, и..
Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра. Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..
Здравето е най-важното нещо и хората трябва да се грижат за него. Това каза в "Час при зъболекаря" младият актьор Николай Николов от Белоградчик и обясни, че денталното здраве също не трябва да се пренебрегва, а напротив - на зъболекар трябва да се ходи през няколко месеца. 25-годишният талант сподели и за някои от първите си посещения в..