Петима от задържаните вчера 7 полски тираджии са освободени снощи, съобщиха от прокуратурата във Враца. Чужденците са задържани, след посегателство над шофьор от Ботуня, който ги провокирал с това, че спазва ограниченията на скоростта при движението си по международния път Е-79.
Срещу двама от поляците, за които е установено, че са прибегнали към насилие над българския си колега, най-вероятно ще бъде образувано полицейско производство за пътно хулиганство, допълниха от прокуратурата. Максималното наказание за това е 3 години затвор. Наблюдаващият прокурор ще решава за мерките, но е възможно и останалите двама задържани да бъдат освободени днес.
За този следобед във Враца е насрочен протест срещу агресията на пътя, на която са подложени местните хора. Те настояват държавата, чрез автомобилната инспекция и полицията, да засили контрола над шофьорите на големи камиони.
Ученици, учители и деца от Детска градина "Славейче", хванати за ръце, обградиха сградата на Средно училище "Св. св. Кирил и Методий" във Видин . Прегръдката, заснета с дрон, е сред събитията, с които се отбелязват 140 години от създаването на училището, каза директорът Бисерка Каменова. Програмата днес включваше щафетна обиколка на училището, в..
От 12 ч. на 7 май /сряда/ до 17 ч. на 9 май /петък/ за текущ ремонт ще се ограничи движението в посока Монтана по път I-1 в участъка между Дунавци и Ружинци . Движението от Видин за Монтана ще се пренасочва при Дунавци по обходен маршрут: по път II-11 Дунавци - Добри дол –по път III-112 Добри дол - Тополовец - по път III-114 Тополовец - Дреновец -..
Община Кула ще отбележи тържествено Гергьовден, съобщават от общинската администрация. На 6 май в храма "Св. апостоли Петър и Павел" в града отец Илия , архиерейски наместник на Кулска духовна околия ще отслужи света Литургия: "В 9:00 часа ще отслужа празничната литургия по случай Гергьовден." От 10.30 часа на Войнишкия паметник в..
Агенция „Пътна инфраструктура" (АПИ) обяви обществена поръчка за избор на изпълнител на основния ремонт на близо 53 км от път II-11 Добри дол – Лом – Горни Цибър в област Монтана, съобщават от АПИ. Тръжната процедура е разделена в две обособени позиции. Първата e за ремонта на около 23 км от второкласния път на територията на община Лом. Втората..
За втора поредна седмица във Видин излязоха на протестно автошествие срещу продължаващия ремонт на булевард "Панония" . Организаторът Иларион Дочев обясни: "Основните ни искания са кметът на Видин да вземе необходимите мерки за инфраструктурата в нашия град. Трета година не може да оправи булеварда, който е ключов във Видин и пречи със..
За 51-ви път в разгара на пролетта ще се проведат традиционните Празници на културата „Мездра-май“ , съобщават от Общината. Програмата на ежегодния форум, който се организира от Община Мездра от 1974 г. насам (с изключение на 2020 г. поради пандемията от Covid-19), включва 35 културни, обществени и спортни прояви: концерти, фестивали, спектакли и..
Ученици, учители и деца от Детска градина "Славейче", хванати за ръце, обградиха сградата на Средно училище "Св. св. Кирил и Методий" във Видин. Прегръдката, заснета с дрон, е сред събитията, с които се отбелязват 140 години от създаването на училището, каза директорът Бисерка Каменова . "Предложението е на нашия колега по физическо..