Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Бдин" отстъпи на 10 от "Спартак" Плевен в здрав мач

Снимка: Радио ВИДИН

"Бдин" Видин загуби с 1:2 от лидера "Спартак" Плевен в дербито на 26 кръг на Северозападната Трета лига. В 38-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Даниел Кристофър бе изгонен за втори жълт картон. Головете отбелязаха Мариян Огнянов (0:1 в 61 мин.), Ивайло Иванов (0:2, автогол в 73 мин.) и Янек Кирилов за крайното 1:2 в 83 минута.

Двата отбора се "захапаха" от първия съдийски сигнал и изиграха динамичен и интересен за зрителите двубой. В 10-ата минута удар с глава на Ивайло Иванов след центриране от ъглов удар "облиза" страничната греда. 10 минути по-късно Мариян Огнянов повтори упражнението, но вратарят на "Бдин" Павел Станев се разтегна и изби. В 33-ата минута след единоборство Валентин Макавеев от отбора на гостите получи тежка контузия и напусна принудително терена. Двата отбора продължиха с твърдите действия, а главният съдия Николай Малджански опита да тушира страстите с официални предупреждения. Даниел Кристофър обаче остави състава на гостите с 10 човека, като в рамките на две минути заслужи два жълти картона заради опасни влизания в краката на футболисти на домакините. 5 минути по-късно Деян Захариев бе съборен в наказателното поле на "Спартак", футболистите на "Бдин" претендираха за дузпа, но главният съдия прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар. 

През второто полувреме лидерът в класирането излезе на терена с прекроена схема- прибрани в собствената половина, като напред разчитаха на контраатаки и на опитния Мариян Огнянов. "Бдинци" опитаха натиск, в 51-ата минута Андрей Атанасов-Хищника можеше да реши мача, но ударът му с глава срещна напречната глава. 10 минути по-късно отново Атанасов можеше да открие резултата, но вратарят на гостите отби изстрела му. В ответната контраатака се случи нелогичното- Мариян Огнянов отбеляза за 0:1. Малко по-късно, след поредното центриране от ъглов удар стражът на гостите Иван Ризов се приземи с топката зад голлинията, но реферът отсъди нарушение в атака. В 73-ата минута  гостите удвоиха след още една бърза контраатака. Кристиян Иванов напредна отдясно, центрира остро по земята, а в стремежа си да избие бранителят на "Бдин" Ивайло Иванов насочи топката в собствената си врата. Домакините не се предадоха и продължиха да атакуват, използвайки численото си преимущество. В 83-ата минута Янек Кирилов се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и отбеляза за 1:2. Опитните футболисти на "Спартак" обаче не позволиха обрат, а силите на домакините в края на мача привършиха. Главният съдия показа общо седем жълти картона на играчи на "Бдин".

Галерия от срещата можете да видите тук:

Лекувалият дълго време контузия основен състезател на "Бдин" Александър Соколов започна в стартовите 11 и изигра цял мач:


"Причините за тази загуба са комплексни- имат много по-добра организация от нас, не смятам, че сме по-слаби футболисти, но те имаха по-класните футболисти от нас. Заслужено победиха. Старахме се, но това са ни възможностите. Те изиграха по-правилно от нас мача. Няма да правим трагедии, имахме желанието да победим и да се стремим поне към второто място, но вече просто трябва да доиграем полусезона. Трябва да тренират по-здраво някои, защото не тренират достатъчно, смело мога да твърдя. Да се обиграва отборът и да се дава шанс на младите момчета да играят. Днес пет момчета от младите играха в този здрав мач, но смятам, че могат да дадат още. Ние сме на по 32-33 години, излизаме "убити от ритане", а младите излизат "чисти" от терена...".

"Получи се здрав мач. Ние имахме желание за победата, показахме характер и реализирахме положенията, които създадохме. Доволен съм от моите момчета. Въпреки червения картон, показахме характер, играхме добър футбол и закономерно победихме", каза за Радио ВИДИН старши-треньорът на "Спартак" Плевен Красимир Бислимов.

"Бдин" Видин: 24. Павел Станев; 3. Людмил Иванов (жълт картон); 5. Ивайло Иванов; 6. Янек Кирилов (жълт картон); 7. Мохамед Сила (жълт картон); 8. Андрей Атанасов; 10. Калоян Цветков, капитан (жълт картон); 15. Кристиян Йошов/11. Мартин Николов; 16. Деян Захариев/20. Станислав Жеков (жълт картон); 18. Стойко Стойков (жълт картон); 23. Александър Соколов (жълт картон)

"Спартак" Плевен: 94. Иван Ризов; 4. Цветелин Иванов; 7. Кристиян Иванов; 8. Клаубер Сантана; 10. Евертон Джило, капитан; 16. Даниел Кристофър (червен картон); 17. Алекс Георгиев; 18. Преслав Антонов/Кирил Андреев; 21. Валентин Макавеев/77. Цветан Митев; 22. Мариян Огнянов



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Два медала за "Бъдин" от Държавното по самбо

Видинският клуб "Бъдин" спечели два медала от Дължавния личен отборен шампионат по самбо за мъже и жени в Панагюрище. Емма Бейсим се пребори за златото в своята категория. Николай Ангелов заслужи бронзов медал. В републиканското състезание участваха още двама възпитаници на Габриела Кирилова. Петър Найденов и Митко Митков не успяха да се качат на..

публикувано на 24.02.25 в 16:23

Млада шахматистка от Мездра спечели турнир

Силвия Ценова, ученичка в ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” Мездра, се класира на първо място за момичета и шеста в генералното класиране в шахматен турнир "ЕЛИТ" по ускорен шахмат за деца от 4 до 14 години, организиран от "Шахматен клуб ЕЛИТ" със съдействието на Българската федерация по шахмат 2022. Малката шахматистката участва активно в Шах клуб..

публикувано на 24.02.25 в 15:36

Лекоатлетите от Мездра с три медала от Националния шампионат

На Националния шампионат по лека атлетика в зала за мъже и жени СК”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов участва с двама състезатели, които завоюваха три медала- , златен и 2 сребърни.   На 1500 метра Мартин Балабанов остана само на секунда от личния си рекорд в зала и триумфира за 3:51.71, следван от специалистът на 800 м Иван Минков Иванов..

публикувано на 24.02.25 в 15:12

Волейболистите на "Монтана" с първа загуба от седем мача, стъпиха накриво в Пловдив

Волейболистите на Монтана загубиха с 2:3 гейма гостуването си на Локомотив Авиа /Пловдив/ в мач от 18-ия кръг на Супер Волей. За монтанци това бе първа загуба след седем срещи.  Домакините си осигуриха комфортна преднина, след като затвориха първите два гейма на 19 и 17 точки. Монтанци не се отказаха и изравниха след 25:23 и 25:20 точки.  Така мача бе..

публикувано на 24.02.25 в 14:51

Подрастващите футболисти на Локомотив (Мездра) с финал на турнир в Хисаря

Две от формациите от ДЮШ на Локомотив /Мездра/ с треньор Владимир Найденов участваха на силен турнир в град Хисаря. Родените през  2016 година се класираха  на финала в турнира в след  две победи във финалната фаза. В драматичен мач с два обрата момчетата победиха ФА Карлово с 3:2 и в битката  за мястото на финала след страхотна игра постигнаха..

публикувано на 24.02.25 в 14:27

Видински атлет спечели сребърен медал от Националния шампионат за мъже

Георги Петков от СК "Радуканови" спечели сребърен медал от Националния шампионат за мъже и жени в зала. В зала "Фестивална" в столицата 19-годишният талант заслужи отличието си в спринта на 200 метра с нов личен рекорд - 22,18 секунди. През вчерашния ден Георги остана на крачка от медалите в бягането на 60 метра, като завърши четвърти на 0.02 стотни от..

публикувано на 23.02.25 в 20:10

Две купи и куп медали за видинските самбисти

Състезателите на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" заслужиха две отборни купи и завоюваха 11 медала от Държавния личен отборен шампионат по самбо и бойно самбо в Панагюрище. В първенството по самбо за мъже и жени Теодора Кръстева спечели сребърен медал, а Сашо Янев - бронзов. Възпитаниците на треньорите Пламен Петров и Цветелина Цветанова се..

публикувано на 23.02.25 в 20:01