Представителен танцов ансамбъл "Младост“ ще представи пред публиката в Монтана празничния си концерт, посветен на пролетните празници. Три поколения танцьори ще покажат магията на българското народно творчество и красотата на българските народни носии, каза Мариета Христова, връзки с обществеността, Общински Младежки дом - Монтана.
"Фолклорната палитра, която ще представят възпитаниците на Стоян Стоянов и Николай Спасов включва както обработен танцов фолклор, така и автентичен, в изпълнение на групите за български народни хора. Освен на народните танци зрителите ще могат да се насладят и на песенен фолклор. Лазарска песен ще изпълнят най-малките певици от певческа група "Пъстренец Супер Джуниър” с музикален педагог Асен Асенов. Специални гости в музикалния форум ще са танцьорите от Танцов клуб "Бързия“ с ръководител Светла Борисова. Те ще поздравят публиката с "Китка хора от България“. Очакват ви много емоции и разбира се прекрасно настроение."
Концертът ще стартира в 10.30 часа на сцената в голямата зала на Младежкия дом.
Средствата, предвидени тази година за изграждането на новия път Видин-Ботевград , са в пъти по-малко от отпуснатите с държавния бюджет за миналата година и заради това строителството буксува. Това каза в ефира на Радио Видин народният представител от "Продължаваме промяната" - Демократична България Любен Иванов. Ускорено е изграждането на..
Документално-поетичния проект „Някой някога тук“ ще бъде представен тази вечер на сцената до Библиопощата във Видин . Организатори са Фондация "Син куб" в партньорство с Център за социална визия, а финансирането е с подкрепата на Национален фонд „Култура“ и фестивал "Девет слона". Изпълнители на проекта са Мария Македонска и Никола Замбели, които..
Видин ще приеме финалната вечер на традиционния фестивал "Табара Фолк" , който се провежда в съседния румънски град Калафат. Това съобщи за Радио Видин барабанистът и участник в музикалния фест Росен Паскулов . "Всяка година в началото на август се провежда такъв фестивал, който се казва "Табара Фолк". То е 29-о издание, ако не се лъжа, а пък аз..
Информационна среща по повод Световната седмица на кърменето на тема "Кърменето като приоритет: да изградим устойчива и подкрепяща среда" се проведе днес във видинската библиотека. На нея присъстваха бъдещи и настоящи майки. Гост-лектор беше доброволният консултант по кърмене Цветелина Йорданова. Това е третата подобна среща, която организира, а целта..
Покачва се нивото на язовир "Среченска бара“ . Падналите валежи в началото на седмицата доведоха до положителната промяна. Няма опасност от режим на селищата, ползващи вода за пиене от водоема. Язовир "Среченска бара“ е на почти 90% пълен. Максималният му обем е 15.5 милиона кубически метра вода, а в момента има малко над 13 милиона и 800 хиляди...
От община Монтана търсят начин да решат проблема с осигуряване на питейна вода в Горна Вереница . Селото е на режим от началото на юли. Вече втори месец жителите на монтанското село Горна Вереница са на воден режим. В единия ден 24 часа вода се подава за долната част на селото, а на следващия ден 24 часа за горната част. Проблемът с осигуряване на..
Общо 49 са пътнотранспортните произшествия (ПТП), станали през юли по пътищата край Враца и областта. От Областната дирекция на МВР квалифицират 20 от тях като тежки. При катастрофите са ранени 28 души. В сравнение със същия месец на предходната година ПТП-тата са с 12 повече, няма загинали, а ранените са с 9 повече. През месеца за установени..