Врачанският Ботев стигна до баража за оставане във футболния елит след изразителна победа над Пирин в Благоевград. Успехът беше изкован над странна формация на домакините, които пуснаха голобради юноши и изпратиха с аплодисменти двамата си славни футболисти Станислав Манолев и Светослав Даков, които приключиха кариерите си.
Именно Манолев създаде първата опасност в мача, а след негов шут вратарят на гостите изби в корнер, след чието изпълнение в 11-та мин. Вячеслав Велев откри резултата.
Юлиан Ненов изравни за врачани с бомбен шут в 30-та мин, а в 42-та мин. с глава добави за 1:2, след като удар на Брайан Переа се отби в напречната греда. В 4-та минута на добавеното време преди почивката Васил Христов изравни с глава за 2:2.
В 49-ата минута Ненов, който до този момент имаше 3 гола и 4 асистенции през сезона, оформи своя хеттрик.
Йоан Бауренски направи 2:4 с удар отблизо в 58-ата минута, засичайки прострелно центриране на Ненов под гредата.
Към края Стефан Гаврилов вкара петия гол за Ботев, а в добавеното време Даниел Иванов вкара последния гол в срещата за 3:5.
Успехът уреди още един мач на врачани в кампанията - на 28 май те ще играят срещу четвъртия във Втора лига Етър. Начело на търновци е Веселин Великов, който беше начело на врачани преди година при спечелването на баража за оставане срещу Септември след несъществуваща дузпа.
В другия мач от групата на дъното имаше доста интересни моменти. Царско село завърши 1:1 срещу Локомотив /София/, като в края на мача президентът на домакините Стойне Манолов слезе на терена и попречи на свой футболист да изпълни втора дузпа за мача. След намесата на шефа Мартин Кавдански изпусна удара от бялата точка. Същото стори преди почивката и Венцислав Христов, а „царете“ изпаднаха директно.
Монтана отне титлата на Спартак след 1:1 на стадион „Огоста”
Борци от Враца се отчетоха с престижни класирания на силен международен турнир в Перник. Най-малките състезатели на СК "Ботев 93" взеха участие в мемориалното състезание в памет на Николай Георгиев-Кимбата в Перник. Те се представиха страхотно и показаха, че освен победите на тепиха са се изградили и като задружен отбор, похвалиха се от..
Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата по баскетбол при жените. Кандидатурата е обсъдена и се очаква оповестяването от страна на федерацията. Мачовете ще се играят на 1-ви и 2 март. В зала „Младост" за трофея ще се борят Монтана, Берое /Стара Загора/, Рилски спортист /Самоков/ и Локомотив /София/.
"Монтана" ще изиграе последната си проверка пред подновяването на мачовете от Втора лига. В четвъртък момчетата на треньора Танчо Калпаков играят с "Ком" (Берковица). За сега срещата е насрочена за 15:00 часа. Все още няма яснота на кой терен ще се проведе спаринга. На 18 февруари "Монтана" гостува на дубъла на "ЦСКА 1948".
Обявиха програмата на "Ботев" (Враца) в първите няколко кръга от елитната футболна дивизия. От Спортно-техническата комисия оповестиха графика на футболните срещи до началото на март. Поради телевизионните предавания, програмата се прави на по-къси периоди от време. "Ботев" ще приеме "Локомотив" (София) на 14 февруари в петък. Мачът на стадион..
"Видабаскет" надигра категорично "Политехника" Дупница в дербито на 14-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Срещата в спортна зала "Фестивална" във Видин завърши при резултат 89:70 точки (25:16, 17:12, 31:21, 16:21). Това бе десета победа за момчетата на Иван Тилев, които са на второ място във временното класиране с точка..
Защитникът на "Монтана" Димитър Буров ще претърпи операция на ахилес на десния крак. Интервенцията се налага, след като левият бек се контузи по време на контролата в Алания срещу швейцарския "Брюл". Направеният допълнителен медицински преглед показал, че скъсването е налице. Във вторник Буров ще претърпи операция. Така бившият капитан на "Монтана" ще..
Отборът момчета, родените 2014 година, от Детско-юношеската школа на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Владимир Найденов изигра два равностойни и стойностни мача с общо 8 полувремена по 15 минути срещу отбора на Септември /София/. В едната от срещите малките „железничарчета” постигнаха победа след страхотен обрат и много голове с 6:3, а във..