Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинска танцова школа с благотворителна изложба

Снимка: Радио ВИДИН

Благотворителна изложба организира видинската танцова школа за модерен балет "Swing" днес. В залата на школата, която се намира срещу срещу Речна гара Видин са подредени снимки направени по време на благотворителният концерт "Изтанцувай живота". Средствата събрани от изложбата ще бъдат за лечението на малката Велизара от Видин, каза за Радио ВИДИН  Борислав Борисов фотографът, който е заснел част от кадрите:

"Всички средства, които съберем от продадените снимки днес ще отидат отново за нейното лечение. Надяваме се да се вземат всички снимки, които сме проявили. Има и по-големи и по-малки, постарали сме се да има на всички дечица, които са взели участие в концерта, за да може родителите да си ги закупят. Имаме като идея в последствие да направим още няколко неща, които отново да са в помощ на Зари, но засега ще ги запазим в тайна."
До 17 ч. всеки желаещ да помогне е добре дошъл, допълни Борислав Борисов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Регионалният министър Иван Иванов при проверката на пътя Мездра-Ботевград

Министър Иванов: Скоростният път Мездра–Ботевград ще бъде отворен до края на юни

Очаква се до края на юни да бъде пуснато движението по пътя Мездра-Ботевград . Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов , който инспектира днес строителството на скоростния път.  "Днешното ми идване тук е да се уверя с очите си, че ангажиментът, който беше поет между министерството, между Агенция "Пътна..

публикувано на 11.04.25 в 15:37

Зелените отпадъци в Лом вече се превръщат в компост

Компостиращата инсталация , която Община Лом изгради с финансиране от Оперативна програма „Околна среда“, работи с пълен капацитет, съобщават от местната общинска управа. Инсталацията преработва над 3000 тона отпадъци на година. Със средства по проекта са закупени 93 нови контейнера за разделно събиране на зелени и биоразградими отпадъци, както и..

публикувано на 11.04.25 в 15:02

Започва дългоочакваният ремонт на Мемориала на жертвите на комунизма във Видин

Започват ремонтни работи по Мемориала на жертвите на комунизма във Видин. Инициативата за възстановяване на паметника е от миналата година, но по стечение на обстоятелствата изпълнението се забавя, обясни лидерът на СДС Видин Генади Велков . По думите му, решен е и друг въпрос - този със собствеността на мемориала.  "Миналата година Общината го..

публикувано на 11.04.25 в 14:42

Четири отбора от Северозападна България ще участват във фестивал на роботиката

Четири отбора от българския Северозапад ще вземат участие във Фестивала на роботиката FIRST® LEGO® League 2025 , който се провежда в Бургас. Два отбора са от Видин - от СУ "Цар Симеон Велики" и ПГ "Проф. д-р Асен Златаров",  един от ПГ "Найден Геров" в Лом и един от Враца. Как се подготвя отборът от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" разказва Гергана..

публикувано на 11.04.25 в 14:00

"Шоколадчетата" от Лом с голямата награда от международен фестивал

Вокална група "Шоколадче" - Лом получи голямата награда    Grand prix  за целия конкурсен формат в категория "Вокални групи" от участието си в Международния арт фестивал за музика и танц на испански и други романски езици ”Abanico”. Формацията завоюва 6 първи и 8 втори места.  Във фестивала взеха участие деца и младежи от 18 страни...

публикувано на 11.04.25 в 13:00

Малки лазарки гостуваха на видинските полицаи

Пременени в народни носии, закичени с венчета и с кошнички в ръце, гиздавите лазарки от група „Звънче" на Детска градина „Арабела" зарадваха с песни и танци служителите на ОДМВР-Видин, съобщават от полицията. С впечатляваща артистичност децата представиха богата фолклорна композиция, пресъздаваща ритуалите на Лазаровден. Малките гостенки –..

публикувано на 11.04.25 в 13:00

Школа "Дъга" във Видин представя рисунки на своите ученици за Цветница

Изложба с рисунки на деца от школа "Дъга" към видинското читалище "Цвят" ще бъде открита днес. Експозицията е част от честванията на културното средище по случай 155 години от основаването му, каза преподавателят по изобразително изкуство Антонина Славова : "Изложбата е посветена на Цветница. Ще участват моите възпитаници, които са девет на..

публикувано на 11.04.25 в 11:49