Летните месеци са винаги чакани, дори да нямаме планове за почивка. Особено вълнуващ е летният сезон за децата, защото лятната ваканция, почивката от училищните задължения, игрите и забавленията с приятели, ги прави щастливи. Имат ли обаче предпочитания къде ще прекарат лятната си ваканция - на море или на планина?
Кое дете не обича да си събира мидички, да прави пясъчни замъци, да се рови в пясъка, да яде сладолед и да не излиза от водата?! Оказва се, че повечето деца обичат лятото, именно заради морето и го предпочитат пред планината:
"Море. Защото там мога да се отпусна и да си прекарам страхотно лятната ваканция и не може никъде другаде, освен на лятната ваканция, да ходим на море - на Шкорпиловци и на Созопол. На море, на лагер...извън границите на България...примерно в Сърбия и на много други места. Предпочитам море, защото на морето ми е много по-забавно, почти винаги ходя с приятели, с мама и с техните родители. Плуваме там, забавляваме се. Аз много обичам на море да ходя. Винаги различно, например Каварна. И с родители, и с приятели. Плуваме, забавляваме се и много обичам големите вълни. Море, защото на морето е много слънчево и да седиш под чадъра...да хванеш тен... Повече обичам да ходя на море, защото обичам да се разхлаждам и да играя с приятели на волейбол.
Планините в България са красиви. Чистият въздух, липсата на градски шум, спокойната атмосфера и красивите панорамни гледки са само част от великолепието, което ни дава планината. Може би затова тя също има своите почитатели сред децата:
"Ходим на излети... изкачвали сме връх Миджур...Аз живея във Виена от 9 години, но повече обичам да прекарвам лятната си ваканция в България... Ходим често на лагер и на море с майка ми и татко ми, и с баба ми и дядо ми. Повече обичам на планината да ходя, защото е топличко, ама е и хладно. Не обичам да ми е много топло... Обичам и на море, и на планина, но по-често ходя на планина, защото там е по-хладно и ходя на походи. Много рядко ходя със семейството, ходя по принцип на лагери. Там можем да видим коне, да ритаме... На планина се разхождаш, разглеждаш, играеш с приятели и може да стоиш в палатка, и ако има река да ловиш риба. Много често ходя с дядо и тати. По принцип хващам сомчета малки и шаран..."
Още чуйте в прикачения звуков файл
Съвсем наскоро у чениците от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се върнаха от Швеция, където проведоха триседмичната си практика. 17 ученици и трима учители бяха настанени в град Малмьо. Всички ученици са в специалност " Компютърна техника и технологии". Симеон Герасимов е ученик в 10 В клас, споделя за своите впечатления в северната..
Родители от Грамада обявиха за "Учител на годината" Красимир Петков. Той преподава в СУ "Христо Ботев", целодневна организация на учебния ден и провежда занималня в сборна група деца от 1 до 4 клас: "Директорката пусна анонимна анкета и родителите избраха точно мен. Може би, защото съм от Грамада и съм местен. Вече четвърта година..
Родителството винаги е предизвикателство, но когато радостта дойде в троен размер, животът се променя още по-драстично. За да разберем дали това е така, ще надникнем в живота на едно семейство от Северозапада, в което всичко се случва тройно - от усмивките до трудностите. Борислава Циброва от Козлодуй е млада майка на три..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни“. Фестивалът ще продължи до 26 юли. Тази година локациите са различни "Баба Вида", Библиопощата, Културен център "Жул Паскин" и жп гарата. В парк "Владикина бахча" а ктрисата Ирина Флорова ще..
С модерна визия е пространството пред търговския център във Видин. Обновяването на зелената площ в градинката започна преди година, а н аскоро бе подменен тротоарът, боядисана оградата, на мястото на старите дървета бяха засадени 17 мини дръвчета- декоративни кълбовидни шестили. Промените предизвикаха много отзиви - и положителни, и..
Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра. Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..
Здравето е най-важното нещо и хората трябва да се грижат за него. Това каза в "Час при зъболекаря" младият актьор Николай Николов от Белоградчик и обясни, че денталното здраве също не трябва да се пренебрегва, а напротив - на зъболекар трябва да се ходи през няколко месеца. 25-годишният талант сподели и за някои от първите си посещения в..