Районна прокуратура – Враца, чрез Териториално отделение – Козлодуй, се самосезира по информация в медии, касаеща пострадал 22-годишен мъж. Твърди се, че той бил подложен на полицейско насилие през нощта на 05.08.2022 г. в центъра на гр. Козлодуй. Наблюдаващият прокурор е образувал преписка за изясняване в пълнота на факти и обстоятелства, свързани с инцидента и е възложил на ОД на МВР във Враца извършване на проверка. Предстои снемане на сведения от присъствали на местопроизшествието и от полицейските служители. Следва да се изискат и да се приобщят документи, в т.ч. медицински, както и да се установи наличието и продължителността на твърдените действия по упражнена физическа сила и помощни средства, съобщиха от държавното обвинение.
Междувременно прокуратурата е уведомена за образувано в РУ на МВР в Козлодуй досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 270, ал. 1 от НК. Посочва се, че около 02.20 на 06.08.2022 г. Л.К. (на 22 години) противозаконно пречел на орган на властта да изпълни задълженията си. Пред заведение на ул. "Христо Ботев" в Козлодуй той отказал да предостави документ за самоличност, да му бъде извършена проверка и направил неколкократни опити да напусне мястото. Работа по прокурорската преписка и досъдебното производство продължава, допълват от прокуратурата. Директорът на областната дирекция старши комисар Цветко Нинов също разпореди проверка на обстоятелствата около инцидента.
Община Видин сключи договори за подкрепа с двама млади лекари. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов направи изненадваща проверка на Дома за пълнолетни лица с деменция в село Бистрилица, община Берковица , съобщиха от пресцентъра на ведомството. Посещението е част от проверките за гарантиране на добри и безопасни условия..
"Панаир на талантите" се проведе в Кула. 18 деца на възраст от 5 до 15 години представиха своя талант в различни области - музика, спорт, рецитал, мода, танцово изкуство и др. Всички участници получиха награди, осигурени от Николай Боев, който е инициатор и спонсор на проявата. Голямата награда грабна седемгодишният Никола Иванов ,..
Проверка за изливане на отпадни води ще извърши управителят на ВиК- Видин Илко Илиев след постъпил сигнал до Радио Видин. Граждани са забелязали, че се изливат отпадни води с неприятна миризма на метри от Гребната база, която е преди градския плаж. Помпената станция препомпва отпадъчните води от част от територията на града до другата помпена..
До края на септември ще завърши ремонтът на второкласните пътища Криводол - Борован и Враца - Борован , съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Отсечките бяха обходни трасета при модернизацията на пътя Мездра - Ботевград. По вторoкласните пътища се работи на участъци от по 34 километра. Извършват се ремонти на асфалтовата настилка, подравняване..
От Регионалното управление на образованието във Видин обявиха кандидатите, класирани на първо място в конкурсите за директори на училища . Дългогодишният директор на Професионалната гимназия “Проф. д-р Асен Златаров” Мариета Георгиева ще продължи да ръководи училището. Здравка Младенова печели конкурса за директор на Средно училище “Христо Ботев” в..
Р ежим на водоснабдяването се въвежда в Белоградчик з аради драстично намалелите дебити на водоизточниците Речно водохващане "Репляна - Чупрене" и Речно водохващане "Стакевци", съобщават от Общината . Водата ще се спира всяка вечер от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Със заповед на кмета е забранено използването на питейна вода за..
Сушата провали реколтата от царевица в област Монтана. Зърно ще се прибира от полето там, където е имало локални валежи. Това прави не повече от 20% от засятата царевица. Продължителното засушаване през юни и юли не позволи на културата да направи зърно, обясни Николай Синигерски, председател на Монтанския съюз на зърнопроизводителите...