"Бдин" започва амбициран новия сезон на Северозападната Трета лига с мисълта да зарадва феновете на видинския футбол в годината, в която ще отбележи един век от създаването си. Това каза за Радио Видин президентът на ФК "Бдин" инж. Жоро Василев:
"Започваме новия сезон с големи амбиции, с добре организирана селекция. Очакваме добро представяне. Но и при нас, както във всички сфери, всичко е свързано с финансирането. Имаме уверението на Община Видин, които готвят по-сериозна стратегия за спорта. Очакваме актуализация на бюджета през септември и още малко финансова помощ. Видин е футболен град и клубът заслужава повече внимание и от общинското ръководство, и от областна управа, и от държавата, още повече, че този сезон се навършват 100 години от създаването на "Бдин" Видин и футболната общественост очаква по-добри резултати. Селекцията е 90% от местни кадри, върнахме си добрите футболисти, които бяха в други отбори. Смятам, че с наши момчета, с местен патриотизъм ще постигнем по-големи резултати и се надявам да вървим напред."
През новия сезон "Бдин" ще бъде воден от Николай Цветков, който е опитен футболист, но тепърва навлиза в треньорската професия.
"Николай Цветков е една от легендите на "Бдин". С желание пое нещата, с разбиране, че залагаме на местни кадри. Започна работа с голямо желание и професионализъм. Смятам, че той за момента е точният човек, който може да поведе отбора напред. Със своите качества, със своя авторитет, със своите умения само ще помогне на нашия отбор."
На този етап е трудно да планираме участие в професионалния футбол, каза още Жоро Василев:
"Ще играем мач за мач, ще играем за добро представяне, да радваме видинската публика. С добрите игри резултатите ще дойдат сами."
Заместник-кметът Светослав Скорчев е поел персонална отговорност за спортната база в града.
"За съжаление материално-техническата база на стадион "Георги Бенковски" е в не много добро състояние, да не кажа- в окаяно състояние. Положителното е, че от съвсем скоро кметът Цветан Ценков назначи персонален отговорник за поддръжката на всички спортни обекти заместник-кмета Светослав Скорчев. Веднага се почувства раздвижване, почувства се, че ще има ефект от това. Тези обекти са общинска собственост и трябва да се поддържат. Стадионът е много стар, необходим е основен ремонт, а не леко "напудряне". На този етап за това не може да се мисли, но поне което можем да направим, трябва да го направим. Включването на г-н Скорчев в тази сфера, смятам, че ще даде положителен ефект."
Зоналният съвет на БФС определи съдийската бригада, която ще ръководи дербито на четвъртия кръг на Северозападната Трета лига между лидера в класирането "Бдин" Видин и амбицирания за промоция в професионалния футбол отбор на "Академик" Свищов. Главен съдия е Владимир Кирилов от Плевен . Странични рефери са Венцислав Банчев и Ивайло Петров от Ловеч...
Баскетболистките на "Монтана" записаха загуба в първата си контролна среща от лятната подготовка. В Белград шампионът на България отстъпи с 67:70 точки на "Партизан". На почивката момичетата на треньора Преслав Пешев водеха с 31:28 точки. Днес Монтана играе още един приятелски мач. От 17 часа българките излизат срещу "Будучност Бемакс" от Подгорица.
Валентин Лилов е новият председател на Управителния съвет на футболния Ботев /Враца/. Той заменя на поста Вангел Вангелов, който остава в сдружението. Промяната стана факт на проведено общо събрание на Сдружението с нестопанска цел, което реално е собственик на Ботев /Враца/. Детайли за рокадата не се съобщават. Според съобщението от футболния..
Само три отбора ще участват в елита на женското баскетболно първенство. Освен шампиона "Монтана" заявка са дали "Рилски спортист" /Самоков/ и "Берое" /Стара Загора/. Шампионатът стартира на 1 ноември, като "Монтана" е домакин на "Рилски спортист". Първият етап приключва на 20 декември у дома срещу "Берое".
Кристиян Колев ще ръководи следващият мач на "Ботев" от Първа лига. В откриващата среща от програмата на 8 кръг в елита врачани гостуват на "Берое". Двубоят в Стара Загора е в петък /12 септември/ и започва от 17,30 часа. Йордан Петров и Месут Ахмедов ще помагат на главния рефер, а наряд за четвърти арбитър получи Мартин Великов. За спорните моменти и..
Опитният черногорски баскетболист Павле Джуришич е новото попълнение на врачанския "Ботев 2012", съобщиха от елитния баскетболен клуб. В кариерата си роденият на 1 юни 2000 г. състезател е играл за американските Маями и университетския тим на „Остин Пий". Защитавал е цветовете на белгийския Финикс /Брюксел/, както и за Подгорица и Сутиеска /Никшич/ в..
Четирима представители на Северозападна България ще участват в Световното първенство по канадаска борба. Планетарният форум започва днес в курортен комплекс "Албена" и ще продължи до 22 септември, каза за Радио Видин Любен Иванов , треньор на СК "Селановци 2006" и състезател при ветераните: "Това първенство се очаква да е едно от най-силните..