Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Падна окачен таван във физкултурния салон на видинско училище

Снимка: Радио ВИДИН

Заради поройния дъжд е паднал окаченият таван в спортната зала на СУ" Цар Симеон Велики" във Видин. Вече разчистваме и са уведомени фирмата изпълнител и Общината. До другата седмица всичко ще е наред, обясни директорът на училището Ирена Гъркова:

"Необходимите мерки сме ги предприели... Работи се по отстраняването на проблема. Не мога да се произнасям по тези въпроси, кое е качествено, кое не. Нещо е свързано с проникване на влага и дъжда при всички случаи, защото има някакъв теч. Но откъде се е получил течът и поради каква причина, не мога да го коментирам. Вече почти всичко е готово, чистят, всичко е отстранено. Ще бъде разчистено, в края на другата седмица категорично ще бъдат отстранени всякакви евентуално бъдещи проблеми, за да няма опасност, просто няма да има окачен таван - той не е необходим, за да няма опасност за децата и който изобщо пребивава във физкултурния салон."

Ремонтът на СУ "Цар Симеон Велики" завърши през 2019 година. Той бе извършен по Оперативна програма "Региони в растеж"-  проект "Подобряване на състоянието на образователната инфраструктура в град Видин" с европейски средства и целева субсидия от държавата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Съвместно полицейско учение се проведе между Видин и окръг Долж

Тренировъчните действия на служителите от ОДМВР-Видин и Полицейския инспекторат на окръг Долж стартираха в 10 часа на 11 септември, съобщават от полицията. Съвместното учение имаше за цел да повиши нивото на сътрудничество между полицейските структури от двете страни за осигуряване на ефективна реакция при решаване на конкретна критична ситуация...

публикувано на 12.09.25 в 11:04

Полицията задържа двама с наркотици във Врачанско

На 11 септември във Враца, при проверка на четири криминално проявени лица в ж.к. „Дъбника“, у 27-годишен мъж е открит кетамин . При последвало претърсване в жилището му са намерени електронна везна, суха листна маса и бяло прахообразно вещество. Мъжът е задържан за 24 часа, образувано е досъдебно производство. Същия ден в Козлодуй, при..

публикувано на 12.09.25 в 10:32

В ход е традиционната акция на полицията „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!“ 

Ежегодната превантивна акция на полицията „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!“ , през месеците септември и октомври, има за цел да осигури безопасността на движението на децата, учениците и техните близки в районите на детските градини и училищата преди откриването на новата учебна година, през първия и втория учебен срок, съобщават от..

публикувано на 12.09.25 в 10:14

Мъж от Видин влезе в ареста заради канабис

25-годишен видинчанин е бил задържан вчера в полицейския арест за притежание на наркотици , съобщават от полицията. Мъжът бил спрян за проверка в жилищен комплекс в града. От него служителите на реда иззели зелена суха листна маса със специфичен мирис на канабис.  По случая в Районното управление във Видин е образувана преписка.

публикувано на 12.09.25 в 09:56

Ученици в Монтана ще учат фотография в маломерна паралелка

Само една маломерна паралелка ще има в община Монтана за новата учебна година. Тя ще е във Второ училище в Монтана, професия „Фотограф". Училището е средищно и в него се обучават 444 ученици. Маломерна паралелка с 14 ученици за обучение по професия „Фотограф" ще бъде сформирана в девети клас в монтанското Второ училище „Н. Й. Вапцаров".  Решението..

публикувано на 12.09.25 в 08:35

Полети с балон над Белоградчишките скали помагат на деца в нужда

Благотворителни полети с балон  над Белоградчишките скали организират от Лайънс клуб – Видин и Приключенски център - Белоградчик. Събитието започва от днес, 12 септември и ще продължи до 14 септември. Инициативата ще се проведе под мотото "Летим за българските деца", каза президентът на клуба Евтим Стефанов. "Това е втора Лайънс балониада, която се..

публикувано на 12.09.25 в 08:13

В Роман ще се проведе информационен ден за еврото

В сградата на общинската управа в Роман ще се проведе информационен ден за еврото. В срещата ще участват служители на "Български пощи", Националния осигурителен институт и кметове на села от общината.  Днес въпросите си за преминаването към еврото ще могат да задават жителите на Община Роман. " Особено по малките населени места никой не е..

публикувано на 12.09.25 в 07:48