След завършване на гимназия, Галин продължава образованието си в Нов български университет, специалност "Фотография".
Престоят му в Аляска, където той отива на студентска бригада, коренно променя мирогледа му и отношението му към околните предмети, хора и природа. Самият той споделя: "Това е място, което те променя във всеки един аспект на живота ти." Ако до този момент е правил портретна фотография, сега започва да създава пейзажна фотография. Невероятните природни картини, с които изобилства тази страна, е повод да промени своя поглед към обектите, които снима.
Преди 4 години започва да се занимава с дрон-фотографията. Това е иновативна фотография, но тя изисква да бъдеш на различни места. В момента Галин пътува много, най-вече из България, открива невероятни кътчета в родината ни и ги показва от птичи поглед.
От 2 години започва да участва във фотографски конкурси, тъй като се чувства по-уверен в нещата, които прави.
в момента участва в международния конкурс на National Geografic със своя фотография, изобразяваща силуетите на три елена в планината.
Решава, че иска да снима кратки документални видеа, едно такова видео е заснемането на Международната регата, организирана от Mорския яхт клуб в Бургас. В момента работи по документален филм за възстановяването на паметника на връх Бузлуджа, който е недвижима културна ценност от национално значение.
Мечтата му е да обиколи света, първо, да посети Фарьорските острови, които се намират в Дания. Те са разположени между Норвегия и Исландия. Второ Исландия, Шотландия. След като посети тези северни страни следват Индия, Намибия, Япония, Америка.
Галин Василев се определя като визуален артист. Според него това е човек, който създава визуално съдържание, представя определени теми и кара хората да се замислят.
ФОТОГРАФИЯТА
"Хората смятат, че за да снимаш е достатъчно да натиснеш един бутон, реално зад това има доста други неща. Като това че, за да направиш на едно базисно ниво една фотография, ти трябва да знаеш как функционира апаратът, как функционира светлината. Реално фотографията е много повече мисловен процес, отколкото технически. Това е, което много начинаещи фотографи не осъзнават. Гледа се много повече на това с каква техника ще се снима, отколкото на това крайният резултат до какъв мисловен процес ще доведе.Фотографията ме научи на това да съм постоянен. Днес животът ми се определя от фотографските ми амбиции. "
АЛЯСКА
"Това е място, което те променя във всеки един аспект на живота ти.."
ДРОН-ФОТОГРАФИЯТА
"Дипломната ми работа беше свързана с дрон-фотографията. Това беше нещо непредставяно до момента. Аз бях първия, който пише по тази тема. В този момент много повече се фокусирам върху това да пътувам и да създавам визуални материали. Ето миналата година си направихме едноседмично пътуване през Стара планина, това е новият ми начин на фотографски живот...
Да си ограден с хора, които мислят като теб, е много важно, те могат да бъдат твоята критика, те могат да те амбицират за повече, те могат да събуждат различни неща в теб и аз съм много щастлив от това. "
СКАЛНИЯТ ФЕНОМЕН СТОЛО В ПОНОР ПЛАНИНА
"Предлагам на всеки, който не е бил там, да отиде, защото наистина е зашеметяващо. Теренът изобщо не е труден, може да се стигне с кола на около 40 минути от самия връх, след което се ходи по сравнително равен през по-голямата част терен, последните 15 минути има леко изкачване..."
КАДЪРЪТ С ЕЛЕНИТЕ
"Конкретно за този кадър, той е заснет в Стара планина, моята приятелка има село близо до Севлиево, доста често ходим там, за да се разходим сред природата. Разхождайки се един следобед, бяхме помъкнали всичката техника с нас, просто попаднахме на стадо елени, което беше доста близо до нас. Наистина случи се съвсем спонтанно, не съм ходил да търся елени, просто видях ги, камерата беше в ръцете ми, снимах и имах точно 4 секунди преди те да избягат, тъй като се оказа, че са доста плашливи. Реших, че самият сюжет на кадъра предполага да е чернобял ..."
Повече може да чуете в интервюто с Галин Василев.
Един от най-ярките съвременни мултиинструменталисти на руската сцена е Валери Степанов. Син на известен барабанист в Далечния изток, от малък започва да усвоява различни инструменти. На шестгодишна възраст стартира с пиано, три години по-късно вече композира, на 15 г. усвоява барабаните, а след това китарата, бас китарата и вокала. Феноменално дете..
Май месец е тук, а с него и треската по баловете! Абитуриентите от випуск 2025 вече броят дните, а големият въпрос е: "Как ще изглеждам в най-важната вечер?". Тази година модата не просто следва тенденции - тя ги пречупва през личния стил на зрелостниците. А зад перфектната визия стоят хората, които създават магията - гримьори, фризьори,..
Темата с нерегламентираните сметища и замърсяването на терени влезе в Общинския съвет на Видин. След официално питане, входено в Община Видин в началото на април, на поредното заседание на местния парламент на 8 май, общинският съветник от "Справедливост за Видин" Димитър Велков припомни от трибуната, че все още очаква отговор. Повод за питането..
Каква е кулинарната история на Видин? Отговорът ще даде в края на седмицата третото издание на фестивала "Видин - градът на трите крепости" . Посетителите ще имат възможност не само да научат какво е било менюто през Античността, Средновековието и Османския период, но и да дегустират най-характерните за тези три епохи ястия. Това обясни директорът на..
Бал-ревю на северняшката народна носия "Бабин скрин" ще се проведе в събота в Лом. С автентични облекла ще се представят цели семейства и дори читалища. Всеки участник ще трябва да направи и кратко представяне на носията, с която е облечен, обясни организаторът от фондация "1300 години България" Ивайло Йосифов . С него разговаря Гергана Панова...
155 години библиотечно дело отбелязва Регионална библиотека "Михалаки Георгиев" във Видин. Първите сведения за обществена библиотека са още от 1863 година, когато вестник "Българска пчела" съобщава с кратка бележка, че местното турско началство е прибрало книгите на видинското читалище, което поради тази причина прекратява своята дейност. За..
Политическа нестабилност, тревожно отстъпление по отношение на основните права на гражданите и липса на активна институционална позиция и работа за защитата им, са основните констатации в доклада на Българския хелзинкски комитет (БХК) за правата на човека в България. Годишният доклад за правата на човека в България се публикува ежегодно от 1994 г...