След завършване на гимназия, Галин продължава образованието си в Нов български университет, специалност "Фотография".
Престоят му в Аляска, където той отива на студентска бригада, коренно променя мирогледа му и отношението му към околните предмети, хора и природа. Самият той споделя: "Това е място, което те променя във всеки един аспект на живота ти." Ако до този момент е правил портретна фотография, сега започва да създава пейзажна фотография. Невероятните природни картини, с които изобилства тази страна, е повод да промени своя поглед към обектите, които снима.
Преди 4 години започва да се занимава с дрон-фотографията. Това е иновативна фотография, но тя изисква да бъдеш на различни места. В момента Галин пътува много, най-вече из България, открива невероятни кътчета в родината ни и ги показва от птичи поглед.
От 2 години започва да участва във фотографски конкурси, тъй като се чувства по-уверен в нещата, които прави.
в момента участва в международния конкурс на National Geografic със своя фотография, изобразяваща силуетите на три елена в планината.
Решава, че иска да снима кратки документални видеа, едно такова видео е заснемането на Международната регата, организирана от Mорския яхт клуб в Бургас. В момента работи по документален филм за възстановяването на паметника на връх Бузлуджа, който е недвижима културна ценност от национално значение.
Мечтата му е да обиколи света, първо, да посети Фарьорските острови, които се намират в Дания. Те са разположени между Норвегия и Исландия. Второ Исландия, Шотландия. След като посети тези северни страни следват Индия, Намибия, Япония, Америка.
Галин Василев се определя като визуален артист. Според него това е човек, който създава визуално съдържание, представя определени теми и кара хората да се замислят.
ФОТОГРАФИЯТА
"Хората смятат, че за да снимаш е достатъчно да натиснеш един бутон, реално зад това има доста други неща. Като това че, за да направиш на едно базисно ниво една фотография, ти трябва да знаеш как функционира апаратът, как функционира светлината. Реално фотографията е много повече мисловен процес, отколкото технически. Това е, което много начинаещи фотографи не осъзнават. Гледа се много повече на това с каква техника ще се снима, отколкото на това крайният резултат до какъв мисловен процес ще доведе.Фотографията ме научи на това да съм постоянен. Днес животът ми се определя от фотографските ми амбиции. "
АЛЯСКА
"Това е място, което те променя във всеки един аспект на живота ти.."
ДРОН-ФОТОГРАФИЯТА
"Дипломната ми работа беше свързана с дрон-фотографията. Това беше нещо непредставяно до момента. Аз бях първия, който пише по тази тема. В този момент много повече се фокусирам върху това да пътувам и да създавам визуални материали. Ето миналата година си направихме едноседмично пътуване през Стара планина, това е новият ми начин на фотографски живот...
Да си ограден с хора, които мислят като теб, е много важно, те могат да бъдат твоята критика, те могат да те амбицират за повече, те могат да събуждат различни неща в теб и аз съм много щастлив от това. "
СКАЛНИЯТ ФЕНОМЕН СТОЛО В ПОНОР ПЛАНИНА
"Предлагам на всеки, който не е бил там, да отиде, защото наистина е зашеметяващо. Теренът изобщо не е труден, може да се стигне с кола на около 40 минути от самия връх, след което се ходи по сравнително равен през по-голямата част терен, последните 15 минути има леко изкачване..."
КАДЪРЪТ С ЕЛЕНИТЕ
"Конкретно за този кадър, той е заснет в Стара планина, моята приятелка има село близо до Севлиево, доста често ходим там, за да се разходим сред природата. Разхождайки се един следобед, бяхме помъкнали всичката техника с нас, просто попаднахме на стадо елени, което беше доста близо до нас. Наистина случи се съвсем спонтанно, не съм ходил да търся елени, просто видях ги, камерата беше в ръцете ми, снимах и имах точно 4 секунди преди те да избягат, тъй като се оказа, че са доста плашливи. Реших, че самият сюжет на кадъра предполага да е чернобял ..."
Повече може да чуете в интервюто с Галин Василев.
Днес ще разкажем поредната вдъхновяваща история. Главен герой в нея е Стефани Борисова от Монтана, която реши да осигури средства за абитуриентски бал на момиче в неравностойно положение. Стефани е на 22 години и в момента е студентка в четвърти курс, като паралелно с това работи в софтуерна компания. Младата жена учи "Регионално развитие",..
Да избягаш от града, за да живееш на село си е сериозно предизвикателство и не е за всеки. Да избягаш от София, за да заживееш в Българския Северозапад, вече е само за избрани. Имам предвид без да хукнеш обратно още в рамките на първия месец. Това не всеки го може. Могат го такива, като фотографката Изабел Арнаудова. Израснала на жълтите..
Днес в рубриката "97 лапи 1 една опашка" ще се пренесем в Монтана, където ще ви срещнем с добрия пример и любовта към животните. Поводът е публикация в социалните мрежи на 33-годишния Дончо Илчев , в която той е написал: "Извинете, че спрях движението на колите по улицата днес, но този ястреб е от защитен вид и трябваше да бъде спасен..
В Северозапада, където възможностите за развлечения често са ограничени, Румяна Георгиева от Белоградчик решава да промени тази тенденция и да предложи на местните хора едно уникално и вдъхновяващо преживяване – рисуване с вино, кръщава го Art & Wine - Belogradchik . Това занимание, станало истински хит през последните години, съчетава..
Рекорден брой "Живи човешки съкровища" са вписани в националния регистър за миналата година. България е част от програмата на ЮНЕСКО "Живи човешки съкровища" от 2008-а година и до сега в националната система са вписани 44 елемента. Номинации се правят на всеки две години и се вписват до пет носителя на нематериалното културно наследство, но..
Във Видин се проведе обществено обсъждане на проект на Общински план за младежта за 2025 година. Документът определя целите и приоритетите на общинската политика за младежта, както и финансовите ресурси за неговата реализация, в съответствие с Националната стратегия за младежта (2021-2030 г.) и Националната програма за младежта (2021-2025)...
Негодувание назрява сред жители на три села - Динково, Тополовец и Дреновец, в община Ружинци , заради проект на Общината за изграждане на фотоволтаични системи върху общински земи около тези населени места. Хората твърдят, че никой не ги е предупредил предварително какво се предвижда за изграждане в землищата им. Категорични са, че за такива..