От политическа партия във Видин е подаден сигнал до Районната избирателна комисия, полицията и прокуратурата, че представител на секционна избирателна комисия във видинския квартал "Нов път" е гласувал на машина вместо избирател. Според сигнала мъжът, който е роднина на кандидат за депутат, е заплашвал със саморазправа. Председателят на комисията Лазарина Петкова потвърди за спречкване заради направена забележка:
"Още от сутринта на този член на нашата комисия му бях направила забележка, че стои до избирателя и му казах да стои срещу него, защото от там се вижда, но после какво точно е станало, някой е видял, че той вместо това показва. По-късно му направих забележка, че говори на техния си език на избирателите в момента, когато е на машината и му казах, че не трябва да говори. Трябва да говори само на български. Тогава той ми каза, ако искаш, вика, да плачеш до довечера..."
В секцията в квартал "Нов път", за където е подаден сигналът, са записани 571 избиратели. До 16 часа са гласували 77 от тях.

На тържествена сесия на Общинския съвет във Видин, по повод Димитровден, бе връчено званието "почетен гражданин" на миналогодишните удостоени. През 2024 година, 26 октомври бе изборен ден и затова днес двамата носители на званието "почетен гражданин на Видин" бяха обявени от председателя на Общинския съвет Светослав Славчев: "С решение №203 от 25..
46-годишен наркопласьор от Лом задържаха служители на полицията. Той е арестуван в районна на ЖП гарата. След получен сигнал за лице, което държи наркотици с цел разпространение в Районно управление Лом е сформирана оперативна група. Вчера около 16.00 часа в районна на ЖП гарата в Лом е установен и задържан 46-годишен жител от града, съобщават от..
С тържествена церемония на централния площад "Бдинци" във Видин бе посрещнато празничното шествие по повод Димитровден - духовен празник на града. Бяха издигнати знамената на Община Видин и Република България, а тържествено слово произнесе кметът на Община Видин Цветан Ценков. "Видин е древен и вечен. Той идва от хилядолетията, живее в..
Временно се ограничава движението по път I-1 Враца - Ботевград при разклона за Скравена при км 192 поради ПТП. Пътуващите от Враца посока София изчакват на място. Пътуващите от София за Враца ползват маршрут: Скравена - Новачене - Враца, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".
В навечерието на Деня на народните будители - 1 ноември, Неправителствената организация БУМ /Будни, Устремени Мездренчани/ оганизира за малки и големи припомняне на важни моменти от нашата история със забавна викторина. Тази година #БуденКуиз на БУМ е с кауза и ще има символична сума за участие. Събраните средства ще бъдат дарени на..
Ученици от Враца и градове в страната, преподаватели, общественици и приятели на книгата се включиха във второто издание на Фестивала на книгата, добрините и традициите в село Челопек, който обединява любовта към знанието, българските традиции и човешката доброта. Събитието откри кметът Калин Каменов, който приветства участниците и гостите с думите:..
С тържествена Света литургия, отслужена от Негово Високопреосвещенство видински митрополит Пахомий, в катедралния храм "Свети Димитър Солунски" във Видин започнаха празничните прояви по случай Димитровден, духовен празник на града празник. Видинчани се помолиха за здраве, мир и благоденствие: "Помолих се за здраве и по-хубави времена. Да има..