Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Северозапада почетоха убития полицай

4
Снимка: Генади Цоков

Служители на Областната дирекция на МВР във Видин излязоха пред сградата на полицията в града и с включени сирени и едноминутно мълчание отдадоха почит пред паметта на загиналия на турската граница младши инспектор Петър Бъчваров. Точно в 12 часа днес, както на цялата територия на страната, редови полицаи и служители на дирекцията склониха глава.

По въпроса дали трябва да се вземат мерки, за да бъде защитен животът на полицаите Емилиян Недялков, областен председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР- Видин е категоричен:

"Настоявайки за реформи, обаче реформи, които да се правят след анализ, т.е. първо да се установи какво е състоянието и къде да се насочат съответните мерки и промени, означава, че вече ще сме вникнали дълбоко в процеси, за които ние сме наясно какво трябва да се случи. Но самото Министерство казваме, че това нещо не го прави и ние от години го искаме. Вследствие на тези реформи, т.е. те ще бъдат насочени мерките вече в такава посока, в която ще обхванат и именно безопасността на самите служители, доколкото разбира се е възможно това да се случи, тъй като ние не сме в такава ситуация, при която аз оттук натам няма да попадна в никаква опасна ситуация."

С минута мълчание и вой на полицейски сирени и служителите от Областната дирекция на МВР във Враца почетоха паметта на загиналия си колега. 


"Изказваме съболезнования на семейството на нашия колега, загинал при изпълнение на служебните си задължения и скърбим със семейството му", каза старши комисар Цветко Нинов. Директорът на врачанската ОД на МВР каза,че в момента 8 служители от дирекцията са командировани на турската граница.


"Напрежение при нас, каквото при колегите, няма. През последните 3 месеца разбихме 2 банди, специализирани в каналджийство", допълни Нинов, като припомни, че и по двата случая има повдигнати обвинения на трафикантите.




По публикацията работи: Полина Тодорова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Видинският митрополит Пахомий с първа света литургия във Видин

Новоизбраният Видински митрополит Пахомий отслужи първата си архиерейска света литургия след въдворяването си на епархийския престол. Това се случи в катедралния храм "Св. вмчк. Димитър Солунски" в присъствието на Българския патриарх Даниил и митрополити от Синода. Миналата неделя Пахомий беше избран и канонически утвърден за Видински..

публикувано на 16.02.25 в 15:58

Кулските "Къпачи" се представиха на фестивала "Джамала" в Кюстендил

Над 4000 участници от 54 маскарадни групи от цялата страна участват в Националния маскараден фестивал "Джамала" 2025 г. в Кюстендил, за да демонстрират своите уникални маскарадни традиции и обичаи.  Народно читалище "Просвета 1882" град Кула се представи с н ай-емблематичния обичаи  "Къпачи", той е единствен по рода си и е с над 100-годишна..

публикувано на 16.02.25 в 15:09

Почистват коритото на река Скът като предпазна мярка

До края на годината ще бъдат отпуснати 14 млн. лв. за цялостно почистване на коритото на река Скът, която преминава през четири врачански общини, съобщи областният управител на Враца Николай Николов. Преди 11 години придошлите води на реката предизвикаха опустошителни наводнения в населени места по поречието й.  В Мизия, където беше най-тежкото..

публикувано на 16.02.25 в 14:30

Жена загина при пожар край Враца

Възрастна жена загина при пожар край Враца, а съпругът й е в болница с наранявания, съобщиха от полицията във Враца.   Инцидентът е станал в събота вечерта във вилната зона край града. В местност, близо до язовир "Дъбника", е пламнала вила, в която живеело семейството. Пожарникарите открили на място трупа на 79-годишната жертва. При трагичния инцидент..

публикувано на 16.02.25 в 11:40

Дейци на културата отбелязаха Трифон Зарезан във Враца

Клубът на дейците на културата във Враца почете с богата програма празника Св. Трифон Зарезан, съобщиха от културната институция.   В ритуала по зарязването на лозите вчера   се включиха председателят на КДК Красимир Богданов и популярният местен зевзек Цветан Дочев известен като "Дедо Скръц". Всички присъстващи имаха възможността да дегустират..

публикувано на 16.02.25 в 11:15

Четирима са загинали при катастрофа край Видин, има и ранени

Катастрофа между пътнически бус и товарен автомобил на Е79 край Видин отне живота на четирима. Пътният инцидент е възникнал снощи около 21:00 ч. в района на град Дунавци, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Видин. К атастрофата е станала между пътнически бус с пловдивска регистрация, управляван от 48-годишен мъж от гр. Хасково и товарен автомобил..

публикувано на 16.02.25 в 10:00

Митрополит Пахомий беше въдворен на епархийската си катедра във Видин

Новоизбраният Видински митрополит Пахомий беше посрещнат и въдворен на епархийската си катедра във Видин. При пристигането си той беше придружен от своя предшественик патриарх Даниил, който в продължение на седем години оглавяваше Видинската епархия. Към хората, които го очакваха митрополит Пахомий се обърна с думите: "Задължен съм да..

публикувано на 16.02.25 в 08:05