Здравният министър Асен Меджидиев не разполага с информация дали лекарка от Спешна помощ, отзовала се на катастрофа снощи във Врачанско, при която загина дете, е била в нетрезво състояние и обясни:
"Екипите на бърза помощ са дошли навреме, реагирали са достатъчно адекватно. Лекарят също е реагирал в ситуацията. За това какви са пробите още нямам никакви резултати. Аз нямам информация за такова нещо. От медиите, което съм чул до момента, но няма информация за потвърдени такива положителни проби".
Със символична "първа копка" днес беше дадено началото на изграждането на индустриалния парк "Видин-юг" . В плановете за развитие на парка са заложени създаване на условия за осъществяване на производствени дейности с висока добавена стойност, икономическа ефективност и качествени условия за труд, които биха допринесли за подобряване на социалното и..
Нова чешма изградиха в село Киреево, община Макреш. Идеята е на Димо Пантев и Мирослав Петров. Още на първия ден след пускането на новата чешма първите туристи, се възползваха от новата придобивка. Това е била и основната цел, каза Светлана Недкова секретар на читалището в селото: "Нашето село е на кръстопът, през който минават много..
Децата в лятната школа в Ослен Криводол практикуваха едно от любимити си занимания днес - приготвянето на храна. Малките готвачи бяха разделени в 3 станции: на първа станция се приготвяше салата "Снежанка", на втора - дюнери с питки лавашки, а третата станция - сладък салам. Всички се отнасяха към задълженията си отговорно и приготвяха храната с..
Деветото издание на традиционния симпозиум по скулптура, организиран от Община Мездра приключи успешно, съобщават от местната управа. Тази година той беше посветен на 125-годишнината от рождението на големия български скулптор проф. Иван Фунев (1900-1983 г.), който е роден в мездренското село Горна Бешовица. Със свои проекти заявки за участие в..
Сръбската група "Аудиограбер" гостува за 9-и път във Видин. Бандата от Княжевац ще изпълни рок хитове от времето на бивша Югославия, обясни един от организаторите на събитието Васко Громков. "Правим едно класическо ексюго рок парти, с най-големите хитове от 70-те и 80-те години от бивша Югославия. Групата е изключително популярна, защото в..
Лятна школа по японски език ще се проведе в Професионална гимназия по туризъм "Михалаки Георгиев" Видин. Безплатните уроци по японски език са за всички ученици на гимназията, включително и новозаписаните бъдещи осмокласници. Целта е учениците да се въведат в основата на японския, а идеята идва от самите ученици, каза за Радио Видин директорът Стефка..
Фестивалът "Рок в Берковица 2025" ще събере почитатели на тежката музика днес и утре. Жителите и гости на града под Ком ще имат възможността да се насладят на изпълненията на няколко български рок групи и специалното участие на световноизвестния вокалист Рони Ромеро. Сцената на "Рок в Берковица 2025" ще бъде разположена на централния площад "Йордан..