За опасни шахти в Крайдунавския парк във Видин сигнализира общинският съветник Борислав Василев на последното заседание на местния парламент. Шахтите са разположени в тревната площ на парка, уточни общинският съветник:
"Тези дни забелязах това за което ще ви питам. Считам, че това не търпи отлагане до другата сесия. В Крайдунавския парк има шахти, които са открити. Аз поне забелязах две. Те с циментови гнезда. Никак не са плитки и никак не са малки. Едната се намира до паметника на адвокат Вълчо Вълчев, а другата която видях е срещу Синагогата. В средата на тези шахти стърчат едни дебели и остри кабели. Лично аз съм виждал възрастни хора да минават за по-напряко през тревните площи. Опасявам се, че през тъмната част възрастен или млад човек попадне на тях ще има инцидент... Препоръката ми е час по-скоро шахтите да бъдат обезопасени...“.
Наша репортерска проверка показа, че наистина има отворени шахти. Граждани, които ежедневно преминават през Крайдунавския парк споделиха, че шахтите са оставени без капаци след изграждането им преди няколко месеца:
"Опасни са, как да не са опасни. Може да падне човек в тях...Трябва да се покрият с капаци... Ако падне дете ще е опасно... Виждала съм ги. Откакто ги направиха не са покрити. Опасни са. Има много такива случаи...Трябва да се поставят капаци. Общината трябва да го направи...".
Потърсихме общинската администрация за отговор на следните въпроси:
Кой е собственик на шахтите?
Кога ще бъдат обезопасени с капаци?
Според отговора, който получихме на редакционната си поща собственик на шахтите е Община Видин. Предприети са мерки и до края на тази седмица общо 7 шахти в Крайдунавския парк ще бъдат обезопасени с предпазни капаци.
Във Видин започна подготовката за коледно-новогодишните празници. Служители на Общината поставяха днес празничните светлини на площад "Бдинци" в града. Президентът Румен Радев наложи вето върху закона за особен търговски управител на рафинерията „Лукойл Нефтохим“. Според него промените подкопават правовия ред, противоречат на европейските..
Дядо Коледа и "Български пощи" за 31-ва година очакват най-красивото детско писмо . Подробности за конкурса от Биляна Иванова, маркетинг експерт в дружеството: "Всяка година хиляди деца отправят през "Български пощи" своите съкровени желания, думи на благодарност и вълнуващи послания към любимия белобрад старец. За 31-ва поредна година..
Започна поетапното поставяне на коледно-новогодишната украса в централната градска част на Видин. Попитахме видинчани предизвиква ли това празнично настроение у тях: "Дядо Коледа, еленчетата, елхичка създават коледно настроение... За коледно настроение все още е рано, но нека да видим, може би, когато запалят светлините да ни дойде..
В тазгодишното издание на националния математически турнир „Черноризец Храбър“ трима изявени ученици от СУ „Иван Вазов“ – Мездра постигнаха високи резултати, а още единадесет получиха грамоти за достойно представяне. Сред наградените са: • Калоян Калинов Митински – 3.a клас, пето място; • Радослав Светлинов Георгиев – 5.a..
Фотоволтаични системи ще бъдат изградени в четири общински сгради в Белоградчик и село Дъбравка. Средствата за това са отпуснати от Министерството на труда и социалната политика, информира кметът на общината Боян Минков : "Едната сграда е на Дома за хора с деменция в село Дъбравка, а другите сгради са три социални центъра в Белоградчик. Така че в..
Какво е енергийна бедност и каква е идеята на енергийната ефективност ще разясняват експерти на WWF пред жители на Берковица. Хората са част от домакинствата, подпомогнати със закупуване на климатици по проект "BioJust", чиято основна цел е да окаже помощ на уязвимите домакинства. "Тази вечер имаме среща с домакинствата от община Берковица. Ще..
Митнически служители откриха 28 палета с общо тегло над 20 тона , съдържащи заготовки за цигарени кутии на две американски марки и ленти с коркофан. Стоката е намерена при проверка на влекач с хладилно полуремарке на Дунав мост 2 край Видин, пътуващ от България към Португалия. При щателната проверка митничарите открили близо 2 милиона изрязани..