Икономистът Иво Николов ще продължи да ръководи Центъра за кожно-венерически заболявания (ЦКВЗ) във Враца, това реши мнозинството в местния парламент по време на заседанието си.
По време на дебатите по докладната за избора на управителя съветникът Георги Генов, който също се бореше за ръководното място на ЦКВЗ не пропусна да зададе въпрос към Николов защо не са качени финансовите отчети на Центъра по време на неговото управление, като поясни, че последният отчет е от 2019 г.
Парадоксалното е, че Генов спечели конкурса за управител на ЦКВЗ, но назначението му беше бламирано от принципала на дружеството - Общинският съвет, и затова беше обявена нова процедура за избор на ръководител.
С одобрението на 23-има от присъстващите 34 общински съветници Иво Николов беше одобрен за управител и ще получи нов 3-годишен трудов договор. 11 от съветниците в залата бяха против неговото избиране.
На заседанието си общинските съветници стартираха процедура за избор на управител на ДКЦ-1, след като мандатът на досегашния началник д-р Петьо Вълчев изтече.
Шестима души са с травми, след като са паднали на заснежени улици във Враца . Пострадалите са потърсили медицинска помощ в Спешното отделение на Врачанската болница. Трима от пострадалите са с фрактури. Сред контузените има и едно дете. То е с рана на устата. Другите пострадали са възрастни хора.
Община Видин и Видинската света митрополия ще отбележат 152 години от обесването на Васил Левски . Днес, 19 февруари, в 10:30 часа, ще започне Заупокойната литургия в катедралния храм „Св. вмчк Димитър Солунски“ в крайдунавския град. В 11:00 часа ще се проведе поклонение пред бюст-паметника на Апостола на свободата във Видин.
Детска градина "Звънче" вече разполага със солна стая за профилактика на респираторни заболявания. Специализираното помещение откри заместник-кметът Петя Долапчиева, която заяви, че целта на местната администрация е всички детски градини и ясли в града да имат обособени солни стаи. Директорът на ДГ "Звънче" - Николинка Гигова коментира, че..
От Община Кула съобщават, че е стартирал приемът на документи от кандидати за потребители на социалната услуга "Асистентска подкрепа" и социални асистенти за изготвяне на резервен списък. Услугата се предоставя по местоживеене на одобрените потребители по настоящ адрес. Потребители на услугата "Асистентската подкрепа" могат да бъдат: - Лица в..
Стотици врачани отдадоха почит пред паметта на Васил Левски снощи. Над 200 ученици, учители, представители на институции и граждани се включиха във факелното шествие, посветено на 152-годишнината от обесването на Апостола на свободата. Пред паметника на Дякона възпитаниците на ИОУ "Васил Левски" представиха поетична композиция за великия българин...
С рецитал и поднасяне на цветя пред паметника на Васил Левски в Монтана почетоха 152 години от обесването на Апостола на свободата. В Лом беше официално открит бюст-паметник на Апостола на свободата. Президентът и върховен главнокомандващ Румен Радев се обяви категорично против изпращането на български войски в Украйна под каквато и да е..
С рецитал и поднасяне на цветя пред паметника на Васил Левски в Монтана почетоха 152 години от обесването на Апостола на свободата. Десетки жители на Монтана, сред които много ученици, почетоха паметта на Левски пред паметника му в центъра на града, където рецитал изнесоха възпитаниците от Финансово-стопанската гимназия, чийто патрон е..