Идеята е на Петранка Лъутару. Завършила е музикална педагогика, свири на цигулка, а освен английски език може да провежда обучения и по руски и италиански език.
„Моята идея е да мога да ангажирам подрастващото поколение, за развитие, както интелектуално, така и емоционално. Ангажирайки децата с нещо съществено, да могат да изградят навици и дисциплина най-вече. Защото, ако някой иска да изучава музика или език, това изисква дисциплина. Да ги откъсна от сивото ежедневие, да им дам някаква цел, към която да се стремят и да вложат усилията си в нещо, което ще им помогне в живота, което ще ги изгради. Това беше моят мотив да потърся начин да направя тези курсове и благодаря на кмета на oбщина Ружинци Александър Александров за неговата отзивчивост, който ми съдейства по всякакъв начин, както с реклама на тези курсове, така и с предоставяне на база материална - сграда, помещение, сцена и всичко необходим, което трябва да има в наличност, за да може да има добър творчески процес и да е удобно както за обучаващите, така и за мен като преподавател“, каза Петранка Лъутару.
Предстои да се проведе родителска среща, в която ще бъдат обсъдени условията, провеждането на часовете. В курсовете по английски език могат да се включат и възрастни. Предстои и прослушване на желаещите за детския хор.
„Предвиждам да се разшири езиковата школа. Да преподавам уроци по руски и по италиански, защото говоря и тези два езика. Имам опит с италианския език 8 години, с английския език - горе-долу още толкова, а руския вече го говоря от много малка“, допълни Петранка Лъутару.
Още по темата може да чуете в звуковия файл.
Клуб за активиране във видинския квартал „Нов път“ помага на търсещи работа. Открит е през миналата година по програма "Развитие на човешките ресурси" и досега над 200 души са се възползвали от услугите. На среща с жители на квартала служители на Бюрото по труда във Видин представиха възможностите, които предлага. Комисията по доходи към..
В Монтана започва подмяната на отоплителни уреди на твърдо гориво с екологично чисти. Процедурата се забави повече от година, заради обжалвания от фирми. Подмяната ще стартира най-рано в края на септември. Подмяната на отоплителните уреди цели да се подобри качеството на атмосферния въздух в Монтана. Финансиране е по програма „Околна среда" на..
Днешното занимание с деца в мездренската библиотека беше посветено на Международния ден на леворъките . Малките участници решаваха кръстословица, в която фигурираха имена на литературни герои, детски писатели и анимационни персонажи. При правилното ѝ решение се изписваше надписът „Ден на леворъките“. Величка Христова от Детския отдел разказа за..
На 31 август от 20:00 ч. на площад „Бдинци“ във Видин жителите и гостите на града ще имат възможността да се потопят в магията на фолклора с премиерния спектакъл „Легенда за трите сестри“– Вида, Кула и Гъмза , представен от Ансамбъл „Дунав“, съобщават организаторите. Събитието е с вход свободен и се организира от Общински културен институт..
Преписката по случая с нападението над 11-годишно момиче в центъра на Кула е изпратена на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни във Вълчедръм, откъдето е и 13-годишната нападателка, съобщават от прокуратурата. Разследват случай на насилие над дете в Кула Социалната служба в Кула организира среща..
Регионалният исторически музей във Враца продължава традицията на летните културни събития с новата инициатива "Музеен влогър" . Програмата е част от кампанията "Лято в Музея" и ще се провежда в няколко поредни срещи през август. Първата ще се състои утре, 14 август. Събитието ще даде възможност на участниците да се запознаят с идеята за създаване на..
В Художествената галерия „Иван Фунев“ във Враца е открита изложба с карикатури на Виктор Борисов, посветена на 80 години от рождението му. Роден на 14 август в Лом, той е изкуствовед и дългогодишен уредник в културния институт, публикувал сатирични рисунки в редица издания. Експозицията включва творби от фонда на галерията и Регионалната..