Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 8000 лева събра кампания за абитуриенти в нужда от Врачанско

3
Снимка: Петко Котларски

Над 8000 лева са събрани по време на благотворителната кампания на младежите от Българския Червен кръст във Враца, Мездра и Зверино в помощ на сираците и полусираците, завършващи 12 клас в двете населени места. Акцията се проведе на Цветница пред местни храмове. Събраните средства са в размер на 8010 лева, съобщи за БТА директорът на БЧК-Враца Гергана Михалчева.
Двойно по-голяма е събраната сума през тази година в Мездра, в сравнение с миналата, каза Наталия Христова, директор на Общинския център за социални услуги и дейности в града:
"С радост мога да споделя, че тази година фондонабирането за децата сираци и полусираци на територията на община Мездра е уникално и ще ви каза защо. Ние успяхме да съберем за единайсетте деца на територията на общината, които завършват, по 310 лева. Това са 3410 лева, дарени от сърце от хората от община Мездра, за което страшно много се радвам и благодаря на всички хора, които са дарили и страшно съм благодарна на доброволците, младите ни деца, на децата, включили се в инициативата."
Събраните средства ще бъдат разпределени между абитуриенти по списък, предоставен от училищата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

В Белоградчик отбелязаха Въведение Богородично

Деня на православната християнска младеж и семейство отбелязаха жителите на Белоградчик вчера.  В своята проповед по случай празника, видинският митрополит Пахомий сподели пред всички и призова: „Вслушвайки се в думите, които четем в Свещеното писание, ние се вдъхновяваме да възпитаме и да отгледаме децата си по един християнски начин, защото..

публикувано на 22.11.25 в 15:50

Доброволци даряват храна за Коледната трапеза на възрастни хора от Врачанско

Тече инициативата "Подари Коледа за баба и дядо". Тя е традиционна и е организирана от фондация "Прави добро! Бъди добър!" . Тази година е нейното осмо издание, информира Мая Методиева , която е основател на Фондацията: "Ами заложили сме на продукти от първа необходимост като боб, ориз, леща, захар, олио, сол. Включваме различни консерви и готова..

публикувано на 22.11.25 в 15:12
Снимката е илюстративна

Неопитна шофьорка самокатастрофира край Алтимир

Тийнейджърка без стаж зад волана предизвика катастрофа, при която нарани себе си и още четирима пътници в колата , съобщиха от ОД на МВР във Враца.  Пътният инцидент е станал към 21:00 часа снощи на шосето между белослатинските села Алтимир и Търнава. 18-годишната девойка, която е от Алтимир,  управлявала лек автомобил "Сеат Ибиза". Заради..

публикувано на 22.11.25 в 14:32

Около 50 души протестираха в Дреновец

Мирен протест срещу тежкотоварния трафик, преминаващ през Дреновец се проведе днес в населеното място. В него взеха участие между 40 и 50 жители на потърпевшето село, информира организаторът на протеста Асен Митков : "Премина сравнително добре. Пресичахме на една пешеходна пътека около 5 минути за да спрем трафика на тировете за малко...

публикувано на 22.11.25 в 13:40

Катастрофа затвори за няколко часа пътя Видин-Монтана

Инцидент затвори за няколко часа тази сутрин второкласния път II-11 Видин- Монтана. Сигналът за катастрофата, станала в района на село Арчар, е подаден на тел. 112 около 6:00 часа, информират от полицията. Участници в катастрофата са лек и товарен  автомобил. Водачът на леката кола и пътувалата с него жена са били  прегледани в Центъра за спешна..

публикувано на 22.11.25 в 12:31

Училищните дворове във Видин все още стоят затворени

Училищните дворове да бъдат отворени за спортуване от подрастващите, това бе една от темите, които отново дискутираха общинските съветници във Видин на последното си редовно заседание. Решението децата да могат да спортуват свободно извън учебно време на територията на дворните пространства бе взето още миналата година, но към днешна дата още не се..

публикувано на 22.11.25 в 12:26

Над 1 300 000 лева дължи врачанската болница

Общинският съвет на Враца ще поиска от новоизбрания Съвет на директорите на МБАЛ „Христо Ботев" да поиска кредит, с който да погаси задълженията си към местната власт. Темата ще бъде разисквана на свиканото на 18 декември общо събрание на акционерите на най-голямото лечебно заведение в областта, на което Община Враца е поканена да присъства. В дневния..

публикувано на 22.11.25 в 10:11