Кикбоксьори от Козлодуй със златни медали от Световната купа

Снимка: СКК "Голдън бойс" - Козлодуй

Състезателите на спортен клуб по кикбокс "Голдън бойс" от град Козлодуй се завърнаха с два златни медала от състезание за Световната купа в Будапеща, Унгария. Това съобщи за Радио ВИДИН старши треньорът на клуба Георги Вачев:

"Мартин Цветков при децата до 12-годишна възраст в категория 47 килограма+ и Росен Плешоев при юношите младша възраст до 54 килограма в стил "фул контакт", а Мартин в стил "кик лайт контакт"- това са нашите състезатели, които участваха на Световната купа в Унгария. Конкуренцията беше на много високо ниво- 2014 спортисти от 43 държави, почти еквивалент на Световно първенство."

Врачански борец помогна за купа на "Цървена звезда"

Врачанин спечели златен медал и допринесе за отборния успех на "Цървена звезда" в турнира за купата на Сърбия по класическа борба. Калоян Иванов, който е син на общинския съветник от града под Околчица Иван Иванов, се окичи със златото в категория до 48 кг при кадетите. В същата възрастова група – до 17 години, се бори и още един врачанин. Валентин..

публикувано на 03.03.24 в 17:20

Четири медала за самбистите на Пламен Петров

Ева Амико от видинския клуб по джудо и самбо със старши треньор Пламен Петров заслужи златен медал от Държавния личен отборен шампионат по самбо за девойки старша възраст. Преди две седмици Ева стана шампионка и на Държавното първенство по джудо. Титлата дава право за участие на Европейското първенство, което ще се проведе в България.  Вчера и днес..

публикувано на 03.03.24 в 16:39

"Вихър" със звездна селекция, гони първото място

Вихър /Николово/ направи впечатляваща селекция тази зима. Един от спонсорите Диман Георгиев уреди шестима нови, играли във Втора и трета лига. От разпадналия с Дунав /Лом/ вихърци взеха Иван Михов, Боби Симеонов и Стилиян Николов. От Бдин /Видин/ се завърна Георги Цеков. Александър Веселинов за последно бе в Дреновец. След няколко години отсъствие се..

публикувано на 03.03.24 в 16:33

"Монтана" удари шампиона "Берое"

Баскетболистките на Монтана победиха със 72:60 точки шампиона Берое /Стара Загора/. Така момичетата на треньора Преслав Пешев нанесоха първа загуба на лидера от мачовете в първата четворка. Оспорвано започна срещата в зала „Младост", като монтанчанки спечелиха първата четвърт с 23:22. Последва много добра серия за Тея Робинсън и Микаела Дамянова и..

публикувано на 03.03.24 в 16:24

"Монтана" взе 3 точки от "Спартак" Плевен

Монтана победи с 1:0 Спартак /Плевен/ в среща от 23-ия кръг на Втора лига. Защитникът Костадин Илиев донесе трите точки на стадион „Огоста". В 32-та минута той засече на първа греда центриране от корнер на Димитър Буров. Попадението се оказа единствено в мача, като положенията пред двете врати бяха ограничени. След почивката гостите имаха ситуации, но..

публикувано на 03.03.24 в 16:17

"Вихър" и старшата на "Монтана" отново с равенство

Юношите старша възраст на Монтана и Вихър /Николово/ завършиха 5:5 в контролна среща. Мачът се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста". Така във втори приятелски мача двата тима не успяха да излъчат победител. За старшата резултата откри във 2-та минута Алекс Петров, който завърши с гол контраатаката. В 6-та с глава Илиян Илиев засече..

публикувано на 03.03.24 в 15:59

Дубълът на "Ботев" Враца направи 1:1 у дома

Дублиращият отбор на Ботев направи 1:1 при домакинството на Партизан /Червен бряг/. Гостите вкараха в 55-ата минута чрез Милен Тонев, а в 87-ата Ивайло Дудушки изравни от пряк свободен удар. Двата отбора направиха равностоен мач, а треньорът на Ботев Ивайло Димитров изигра срещата без нито една смяна в своя отбор. Вторият отбор на Ботев заема..

публикувано на 03.03.24 в 15:22