Спортен клуб, съставен от атрактивни и активни дами в златна възраст, прослави Враца на националните игри. Надпреварата се проведе преди дни в курортен комплекс Албена, където си дадоха среща спортисти и спортистки на възраст над 60 години. От участието си край морето СК „Вратица" се завърна с 2 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала.
"Групата ни съществува от 2009 г. Репетираме спортни дейности два пъти седмично. Занимаваме се със спорт. Имаме доста учителки, но и хора от различни професии... Върнахме се от Албена, където участвахме в състезания по бягане, плуване, хвърляне на топка в цел и други. Групата ни е от 28 дами, имаме и мъже – двама, които са ни знаменосци за композицията", разказа Маргарита Машланиец, създател на спортния клуб:
СК "Вратица"-Враца е създаден 2009 година, а председател на групата от 7 години е Маргарита Машланиец. Спортните баби репетират два пъти в седмицата в Центъра за работа с деца. Групата е от 47 човека, като „за цвят и опора" дамите имат в клуба си двама мъже знаменосци. Най-възрастните ни членове на тима са жени на по 82 години – едната е била аптекарка, другата учителка, но е интересно да се отбележи, че повечето от жените в групата са били учителки.
"Всяка година правим състезания на Албена - скок от място в пясъка, бягане по пясъка, хвърляне на топка в цел и плуване, а мъжете играят интернационалния спорт - петанк. Тази година аз имам златен медал, рекорд по скок от място – 163 см. и трето място за бягане по пясъка. Имам вече 7 златни медала от игрите", казва с голяма гордост Машланиец. На петанк врачанските мъже са спечелили сребърен медал.
В същото време СК „Вратица" - Враца се подготвя усилено и за Регионалния преглед по гимнастика за Северна България на спортните клубове „Здраве и активно дълголетие", който ще се проведе на 2 септември във Враца.
Арена на събитието ще е Средно училище „Христо Ботев"-Враца, която е предоставена за събитието със съдействието на кмета Калин Каменов и директора на школото Виктор Кръстев. Спортни баби, които играят композиции, ще бъдат 13 отбора от Северна България - от Русе, Свищов, Варна, Горна Оряховица, Плевен, Балчик, Шумен, Разград и София.
"Готвим се за голямо събитие, което организираме на 2 септември във Враца. То ще се проведе в спортната зала на СУ „Христо Ботев", благодарение на кмета на общината Калин Каменов и на директора на училището Виктор Кръстев. Надпреварата ще е за цяла Северна България", допълни Маргарита Машланиец.
Организаторите на XXIII Републикански шосеен пробег „3 март“ - Община Мездра и СКЛА „Атлет“ - Мездра, напомнят на лекоатлетическите клубове в страната и на училищата в община Мездра, че наближава крайният срок за подаване на заявки за участие в ежегодната спортна проява, съобщават от общинската управа. Заявки за участие в шосейния пробег се..
Отбори от Врачанско спечелиха куп медали на турнир за европейската купа по кикбокс във всички стилове. Представители на СК Победа от Враца и СК Шампион от Бяла Слатина спечелиха две титли и още 4 отличия в Пловдив, където се проведе надпреварата. Рекорден брой участници – 3 200 файтъри от 29 държави, си оспорваха отличията. Бойците от Бяла Слатина се..
Ботев /Враца/ написа нова страница в историята си, класирайки се за полуфинал в турнира за футболната купа на България . След драматични 120 минути тимът на Христо Янев изрита Берое от надпреварата, като герой в редовното време, продълженията и дузпите се превърна вратарят на домакините Димитър Евтимов. Класирането в ТОП 4 в турнира е историческо..
Волейболистите на Монтана понесоха тежка загуба при гостуването на Локомотив Авиа /Пловдив/. Освен, че отстъпиха в този мач, централният блокировач Павел Душков скъса ахилес. 32-годишният състезател получи травмата в третия гейм. На този пост наставникът на Монтана Даниел Пеев разполага само с Бруно Рубо и 16-годишният Николай Миховски. Този петък..
От БФС пратиха за главен съдия на мача в Ловеч Мариян Гребенчарски. В петък едноименният тим приема Монтана на старата на 24-ия кръг на Втора лига. Тодор Вуков и Георги Спасов са помощници, а четвърти арбитър е Христо Минчев. Пламен Мехлемов ще следи как се справят съдиите в този мач. Двубоят в Ловеч в петък е от 17.30 часа и ще бъде предаван пряко..
Кинезитерапевтът на Монтана Георги Милчев - Годжи е наказан за три мача да не изпълнява служебните си задължения. В домакинската среща с Дунав /Русе/ той получи червен картон, като реагира бурно на решението на главния съдия Михаел Павлов, който зачете изравнителния гол в последната минута, въпреки че целия треньорски щаб поиска нарушение срещу вратаря..
Никола Попов ще ръководи четвъртфиналния мач от турнира за футболната купа на България, който изправя днес "Ботев" срещу "Берое" . Двубоят е от 18.00 часа на градския стадион във Враца. На главния съдия ще помагат Георги Тодоров и Димитър Русев, а четвърти арбитър е Мариян Гребенчарски. За спорните моменти и ВАР ще отговарят волен Чинков и Мартин..