Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Комеди Клубът е на турне в Северозапада

Снимка: личен архив



Северозападът ще бъде залят рязко от хумористична вълна тази седмица, защото Комеди Клубът е на лятно турне във Видин, Монтана и Враца. Това е първото им посещение в нашия регион. Комеди Клубът е първият и единствен клуб за стендъп комедия в България. Създаден е през 2015 г. от продуцента и комедиант Иван Кирков. Вече 8 години това е независима сцена, от която са започнали кариерите на всички техни комедианти и продължава да дава възможност за изява на младите таланти. 
Стендъп комедията у нас става все по-популярна. Турнетата, които Комеди Клубът организира редовно, дават възможност да се срещат с фенове в цялата страна, така че всеки да може да се докосне до магията на това изкуство. Кой ще ни разсмива тази вечер във Видин? Те са трима от най-добрите комедианти - Иван Кирков, Емо Йоцов и Мишо Димитров.

Иван Кирков е резидент на Комеди Клуба и един от първите професионални стендъп комедианти в България. Той е създател на продуцентската компания Комеди. БГ, Комеди Клуба, Фестивал на комедията, Комеди Клуб Подкаст. Благодарение на него у нас са идвали някои от най-известните имена в световната стендъп комедия като Луи Си Кей, Джими Кар, Еди Изард, Джон Клизй от Монти Пайтън, Даниел Слос и други. 


"Всяко такова начинание човек го започва с много ентусиазъм, много зареден, много надъхан и си мисли, че за две-три години ще достигне едва ли не световни величини, пък всъщност времето, което е необходимо да стане човек добър е доста повече... Aз имам 15 професионални комедианти и доста полупрофесионални и в годините съм работил с всеки един от тях, и за мен най-важното е да им помогна да открият собствен стил, а не да преповтарят стила на останалите, от тези, които са преди тях. Процесът е такъв, че винаги препоръчвам на нашите комедианти да говорят за това, за което им пука, без значение как звучи, без значение колко грандиозна или минимална е темата - ти трябва да говориш за неща, за които ти пука и да ги направиш наистина смешни", разказва Иван.

Емо Йоцов е от Видин и е сред талантливите млади комедианти на Клуба. Стартира през 2019 година, като досега е участвал в шоута на сцената на Зала 1 в НДК, Комеди Клуба и турнета в страната. 



"Ако си забавен в компанията, можеш да си останеш забавен само там. Истинският тест си е оупън майк-а, аматьорските шоута дето се провеждат, в Комеди Клуба ги правим два пъти в месеца. Отиваш на аматьорско шоу, готов материал, правиш шегите пред непозната публика и след това вече разбираш по реакцията на публиката забавен ли си, не си ли. Днес стават четири години от първият ми оупън майк и беше наистина много страшно. Това е може би най-големият стрес, където съм изпитвал и сценичната треска, и въобще много много неща ми минаваха през главата. На всичкото отгоре бях и последен от 20 участници, напрежението ме размазваше. Но интересното наистина беше, че в момента, в който се качих и казах първите неща, и получих реакция, всичко се стопи, изчезна и си влязох горе-долу в някакъв си мой ритъм..."


Мишо Димитров е третият комедиант, който ще разказва своите забавни истории. Той е сред новите попълнения на Комеди Клуба. Започва през 2021 година, като днес вече има редовни участия на сцената на Клуба.

Лятното турне на Комеди Клуба започва от Видин, тази вечер, 10 юли, от 20:00 часа, в Драматичен театър "Владимир Трандафилов". Следващата спирка на комедиантите е в Монтана, утре, часът също е 20:00, мястото е Драматичен театър "Драгомир Асенов". И последната им дестинация е Враца, на 12 юли, от 20:00 часа, в читалище "Развитие"

Чуйте повече по темата в прикачения файл


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Има ли скрито съкровище край Черепишкия манастир?

Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра.  Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..

публикувано на 22.07.25 в 08:42
Николай Антов

Песен на видински композитор е включена в проекта "Пеещи артисти"

Песен по музика на композитора Николай Антов от Видин е включена в проекта "Пеещи артисти", чийто продуцент е журналистът Игор Марковски. Проектът ще бъде представен с концерт в Белоградчик на 7 август, от 20.00 часа и в него участват популярни български актьори и музиканти, които се изявяват като певци. Инициативата има за цел да покаже..

публикувано на 21.07.25 в 17:00
Емил Маринов

В памет на един краевед: Какво ни завеща Емил Маринов от Видин

Днес в рубриката "Памет нашенска" ще си спомним за родения във Видин Емил Николов Маринов - историк и краевед. Поводът да се върнем назад в спомените за него е навършването на 95 години от рождението му. Заемал е длъжността трети директор на окръжния (по-късно регионален) архив във Видин в периода 1966-1968 г. Архивът е създаден едва шест..

публикувано на 21.07.25 в 16:25

Етикетите с двойни цени: Когато цифрите объркват

Въвеждането на еврото у нас върви с редица предизвикателства, които засягат не само бизнеса, но и ежедневието на всеки потребител. Един от най-видимите и същевременно най-объркващите са етикетите с двойни цени. Оказва се, че този преходен период дава възможност на недобросъвестни търговци да се възползват от липсата на яснота. На места вече..

публикувано на 21.07.25 в 16:20

Тенденцията "slow summer": Изкуството да не бързаш за никъде

Лятото. Онези няколко месеца, в които уж си казваме "ще си почина", а на практика често планираме повече от всяко друго време в годината. Графикът ни се пълни с пътувания, събития, "трябва да отида", "трябва да видя", "да не пропусна". И някъде между снимките за социалните мрежи и навигатора до следващата дестинация забравяме да си починем. Но..

публикувано на 21.07.25 в 15:30
Д-р Борислав Борисов, началник на Центъра по лъчелечение във Враца

Лъчелечението като алтернатива при болки в ставите

Лъчелечението e терапия, която обикновено свързваме с онкологичните заболявания. В съвременната медицина обаче лъчелечението намира по-широко приложение и се използва успешно и при неонкологични състояния. Такива са артрозата и възпалителните процеси на опорно-двигателния апарат, обясни в "Направление здраве" началникът на Центърът по лъчелечение на..

публикувано на 21.07.25 в 15:23

Защо финансовата грамотност трябва да се преподава още в училище

В свят, в който ежедневно взимаме финансови решения, познаването на основите на личните финанси вече не е просто полезно - то е необходимо. Финансовата грамотност включва умения като управление на бюджет, разбиране на кредити, оценка на рискове и планиране на разходи. Това са умения, които всеки млад човек трябва да усвои, за да избегне..

публикувано на 21.07.25 в 15:15