Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Врачанин влиза в затвора заради наркотици

Окръжен съд – Враца наложи ефективно наказание „лишаване от свобода“ на врачанин за държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества. Обвиняемият, който е осъждан, получи ефективно наказание „лишаване от свобода“ за срок от 13 месеца, които той ще трябва да изтърпи при първоначален „общ режим“. Наказанието е определено въз основа на постигнато споразумение между Окръжна прокуратура – Враца и защитата на обвиняемия, което съдът одобри.

Престъплението, за което обвиняемият се е признал за виновен е, че от неустановена дата до 14.10.2022 г. в гр. Криводол, в себе си и в ползвания от него частен имот - къща с двор и прилежащи постройки, без надлежно разрешително и в нарушение на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, е държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества и техни аналози с общо нето тегло 101,27 грама на стойност 1 962,62 лева.

Обвиняемият ще трябва да заплати и направените разноски по делото в общ размер на 2 117,03 лв.

Определението на Врачанския окръжен съд е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Задържани са трима души с наркотици при акция на полицията във Враца

Трима души бяха задържани от полицията във Враца при специализирана операция срещу притежанието и разпространението на наркотични вещества. При проверка на двама пасажери в спрял таксиметров автомобил на ул. „Йолковица“ са открити пликове с 680 грама канабис и електронна везна . В непосредствена близост до автомобила е установено и трето лице,..

публикувано на 06.08.25 в 10:06

Зелените площи в няколко квартала на Враца вече са почистени

Екипите на Общинско предприятие „БКС" продължават дейностите по почистване на зелени площи в различни части на града, съобщиха от общинската управа на Враца. От там разпространиха снимки от почистените райони край блокове 9,10 и 11 в ж.к. „Младост", както и блокове 46 и 48 в ж.к. „Дъбника". На посочените райони е била премахната обрасла растителност..

публикувано на 06.08.25 в 09:51

Над 1000 са заявленията за енергийни помощи в общините Кула, Бойница и Грамада

Общо 1077 заявления за отпускане на целева помощ за отопление са приети за зимен сезон 2025/2026 година от 1 юли до 31 юли в Дирекция "Социално подпомагане" Кула за общините Кула, Бойница и Грамада. Това е с 80 по-малко в сравнение с миналата година. Отпуснати са средства на 892 лица и семейства. В община Кула са подадени 614 заявления, от които са..

публикувано на 06.08.25 в 08:45

На 6 август честваме Преображение Господне

На 6 август Българската православна църква отбелязва Преображение Господне - ден, посветен на едно от ключовите събития в живота на Исус Христос. Според евангелските разкази, на този ден Христос се преобразява пред тримата си ученици - Петър, Яков и Йоан - и им разкрива своето божествено естество. " На Христос, нашия Господ, наближавали..

публикувано на 06.08.25 в 07:51

Снимката на 5 август 2025 година

Образователна среща с екип от пожарникари  се проведе  в Центъра за обществена подкрепа – Мездра . Те запознаха децата с професията си, демонстрираха пожарната кола и оборудване, както и основни техники за реакция при пожар.  Децата имаха възможност да участват активно, като използваха пожарен маркуч. Впоследствие се включиха в творческа..

публикувано на 05.08.25 в 18:00

До 36 литра на кв. метър валежи в област Монтана

Във Вършец и берковското село Замфирово са паднали най-много валежи тази нощ в област Монтана. В равнинната част на региона са отчетени по-малко. От 15 до 36 литра на квадратен метър са падналите валежи в област Монтана през тази нощ. В планинската част е валяло повече. Най-обилни са били във Вършец и берковското село Замфирово, където са отчетени..

публикувано на 05.08.25 в 17:50

Водоснабдяването ще бъде нарушено в пет видински села заради авария

Поради отстраняване на авария на главния водопровод за град Видин, на 6 август (сряда) от 00:00 до 10:00 ч. ще бъде спряно водоподаването в селата Кошава, Сланотрън, Гомотарци, Антимово и Кутово, съобщават от ВиК.  В периода от 10:00 до 22:00 ч. същия ден в тези населени места ще има понижено налягане на водата.

публикувано на 05.08.25 в 16:40