Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Врачани ще научат за ползите от натуропатията

Снимка: Библиотека-Враца



Дворът на Етнографско-възрожденски комплекс „Св. Софроний Врачански“ във Враца ще се превърне в център на натуропатията в Северозапада. Библиотеката при Народно читалище "Развитие - 1869" организира среща-разговор с натуропата Станислава Льокок. Тя е и коуч по фертилитет, разказа Милена Ангелова, секретар на местното читалище:


"Нейната история започва извън България, в САЩ, където лекарите са ѝ давали едва 3% шанс да забременее. Това я мотивира да търси начини и въпреки напредналата си възраст да докаже на себе си и на медицината, че може да забременее и износи здрава бременност. Записва се да учи натуропатия и благодарение на нейните методи успява да забременее естествено и да роди второто си бебе малко преди да навърши 45 години. Този успех драстично променя не само нейния живот, но и на много други. След завършване на натуропатия, Станислава започва да помага на много хора да оптимизират здравето си, както и да се сдобият с мечтаното от тях дете. В тази връзка библиотеката при Народно читалище "Развитие" реши, че в съвременния свят и в зачестилите проблеми на много двойки с фертилитета, това би било полезно."


Основната тема на срещата е „Здравето през погледа на натуропатията“. Врачани ще разберат какво е натуропатия, какви са нейните способи и каква връзка може да има с фертилитета, обясни Станислава Льокок:


"Натуропатията е вид алтернативна медицина, която не слага диагноза, не работи с фармация, а вярва в естествените способности на тялото да самооздравява, като му помага с промяна на основни житейски навици към по-здравословни. Работи с начин на хранене, с начин на хидратация, с навици за почивка, с навици за движение и спорт, с намаляване на токсичния товар, с хранителни добавки и не на последно място - с психично и емоционално здраве. Хубавата новина е, че всички имаме страшно мнгого оръжия в себе си, за да се погрижим за здравето си и затова сме най-добрите самолечители."


Срещата, която е с вход свободен, е утре, 18 юли, от 18:00 часа в Етнографско-възрожденски комплекс „Св. Софроний Врачански“ във Враца.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Безумният богаташ

Девета Неделя след Неделя подир Въздвижение , която отбелязваме днес, Господ Иисус Христос ни напомня, че нашата грижа не трябва да бъде да събираме богатства на земята, чрез които да живеем доволно и охолно, и далеч от Твореца, а преди всичко да се развиваме, да изграждаме себе си, да печелим, разбира се, но чрез всичко да обикваме небесното и..

публикувано на 23.11.25 в 08:00

Дреновец излиза на протест срещу преминаването на тирове

Жители на Дреновец, община Ружинци, излизат на протест днес заради тежкотоварния трафик, преминаващ през селото. Недоволството е провокирано от инцидент на пътя, при който преди дни загина 45-годишен местен жител. Транзитният трафик е пренасочен през селото от международния път Е79, който е в ремонт и това създава проблеми, свързани с пътната..

публикувано на 22.11.25 в 08:00

Ученици дариха топлина и внимание на възрастни за Деня на християнското семейство

В  Деня на християнското семейство  ученици от Ученическия съвет към ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин, с координатор Лозинка Николова, се срещнаха с възрастните хора от Дома в Кутово, които временно са преместени във Видин. Децата  донесоха топлина, внимание и празнично настроение на неговите обитатели. "Днес сме тук в един много..

публикувано на 21.11.25 в 17:50
Красимир Беров на представянето на възстановеното издание в Бяла Слатина

Издател от Бяла Слатина направи възстановка на "Нова земя" - продължението на "Под игото"

Излезе от печат възстановка на първото издание на романа "Нова земя", замислен от Иван Вазов като продължение на "Под игото". За първи път романът е отпечатан през 1896 година. След това няколко пъти е преиздаван, но така и не успява да спечели дори и частица от славата, която първият български роман има. Нещо повече -  в наши дни малцина са..

публикувано на 21.11.25 в 16:59

Млад дерматолог специализира във видинската болница

 Д-р Деяна Жекова е един от младите лекари, предпочели да специализират във видинската болница "Св. Петка". Дерматология е специалността, която си е избрала д-р Жекова.  "За съжаление в София възможността да се специализира дерматология е малка и е трудно човек да се дореди до тази специалност, защото е доста желана. Разбрах, че има възможност в..

публикувано на 21.11.25 в 16:57

Арбористът Пламен: Когато любовта към дърветата става професия

За днешния ни гост можем със сигурност да кажем, че има професия, която рядко се среща у нас. Чували ли сте за арборист? Това е човекът, който се грижи за дърветата - обучен специалист, посветен на поддръжката и опазването им като отделни живи организми в градска среда. Самата дума " арборист " произхожда от латинската "arbor", което означава..

публикувано на 21.11.25 в 16:35

Дари и нейната голяма любов към книгите

В Деня на четенето си припомняме не просто колко е хубаво човек да чете, а колко истински променящо е това малко действие - да отвориш книга и да позволиш на един нов свят да те приеме. Понякога е тихо бягство, друг път е приключение, трети път - разговор със самия теб. И днес имаме гост, който го знае по-добре от много възрастни. Дарина..

публикувано на 21.11.25 в 16:30