Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Спарта" Монтана окупира първите места на боксов турнир във Враца

Снимка: БК "Спарта" Монтана

Във Враца се проведе първия по рода си турнир по бокс под надслов "Не на агресията". Турнирът бе организиран от местния боксов клуб "Ол Старс" с подкрепата на кмета Калин Каменов. Участваха клубове от Ботевград, Плевен, Костенец, Козлодуй, Монтана и домакините от Враца. На ринга се качиха над 60 боксьори в различни възрастови групи. 

Отборът от Монтана бе представен от 9 състезатели. След изиграване на всички срещи представителите на "Спарта" записаха 8 първи места. Рая Доброслав получи и голямата награда за най-добър състезател на турнира. С шампионски титли и златни медали се окичиха: Иван Петров, Едуард Райчев, Георги Ячев, Николай Витанов, Красимир Емануилов, Стивън Денев, Рая Лазарова и Рая Доброслав.

След турнира олимпийският шампион по бокс Петър Лесов поздрави състезателите от Монтана и им даде ценни съвети. В момента той е селекционер на националния отбор на България при учениците и юношите. 

 Есенният полусезон от първенството на България по бокс за отбора на "Спарта" Монтана започва на 11 септември с Държавния личен шампионат при мъжете, който ще се проведе в Пловдив от 11 до 16 септември.

В края на годината "Спарта" Монтана има желание да проведе турнир от подобен ранг, като в момента вървят преговори с Българска федерация по бокс, съобщи треньорът Доброслав Добрев.

По публикацията работи: Цветомир Цветанов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Видински атлет спечели сребърен медал от Националния шампионат за мъже

Георги Петков от СК "Радуканови" спечели сребърен медал от Националния шампионат за мъже и жени в зала. В зала "Фестивална" в столицата 19-годишният талант заслужи отличието си в спринта на 200 метра с нов личен рекорд - 22,18 секунди. През вчерашния ден Георги остана на крачка от медалите в бягането на 60 метра, като завърши четвърти на 0.02 стотни от..

публикувано на 23.02.25 в 20:10

Две купи и куп медали за видинските самбисти

Състезателите на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" заслужиха две отборни купи и завоюваха 11 медала от Държавния личен отборен шампионат по самбо и бойно самбо в Панагюрище. В първенството по самбо за мъже и жени Теодора Кръстева спечели сребърен медал, а Сашо Янев - бронзов. Възпитаниците на треньорите Пламен Петров и Цветелина Цветанова се..

публикувано на 23.02.25 в 20:01

Победи за школата на "Видабаскет"

Две победи записаха отбори от школата на "Видабаскет", съобщиха от видинския баскетболен клуб. Юношеският отбор постигна убедителен успех срещу "Ахил" в драматичен мач, завършил с резултат 73:48 точки. Видинчани демонстрираха силна защита и ефективност в нападение, като в последната четвърт затвърдиха преднината си. Отборът U14 на "Видабаскет" също..

публикувано на 23.02.25 в 19:51

Видинско семейство спечели 5 медала за два дни

Талантливите видински състезателки Никол и Нанси Николови участваха в два отделни международни турнира по джудо в съседна Сърбия този уикенд. Вчера в Белград Нанси стана първа в категория до 22 килограма, а каката Никол се пусна в горната за нея категория - до 36 килограма, и заслужи бронзов медал. Днес двете сестри спечелиха категорично златните медали и..

публикувано на 23.02.25 в 16:26

"Локо" Мездра громи в контрола

В последната си - седма, контрола преди началото на първенството на Северозападната Трета лига Локомотив (Мездра) разгроми у дома Скала 2015-Оселна (Зверино) с 10:2  Първото полувреме завърши  при резултат 5:1, като  хеттрик за „железничарите“ записа Иван Аспарухов, два гола вкара съотборникът му Сергей Георгиев. Второто полувреме завърши при същия..

публикувано на 23.02.25 в 16:07

В Берковица е най-добрата школа по ММА

"Нашата школа в Берковица е най-добрата детско-юношеска школа по ММА в България, станахме отборни републикански шампиони за 2024 г." Това каза за Клуб Спорт по Радио Видин треньорът Пламен Илиев . Десетата годишнина на берковския клуб по бойни спортове „Върколак", която се отбеляза през 2024 година, се оказа и най-успешната до сега в историята на..

публикувано на 23.02.25 в 16:01

"Монтана" изпусна трите точки срещу "Дунав"

Секунди отделиха Монтана от трите точки у дома срещу Дунав /Русе/. Срещата от 23-ия кръг на Втора лига завърши 2:2. „Драконите" стигнаха до хикса с гол в 93-та минута. Първата възможност пред домакините се откри в 9-та минута, когато вратаря на Дунав Даниел Николов спаси удар на Виктор Добрев, а при добавката Иван Коконов стреля в аут. Владислав Цеков..

публикувано на 23.02.25 в 15:44