Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бяла Слатина се проведе традиционният турнир по тенис на маса

Огромен интерес предизвика турнирът по тенис на маса, проведен преди дни в Бяла Слатина. Четвъртото издание на надпреварата, която е част от програмата на празника на града, предизвика интереса на 48 състезатели. Безукорният професионализъм на организаторите доведе в Бяла Слатина и две девойки от София и Монтана, които бяха наградени от генералния спонсор на турнира – земеделският производител Стилиян Чомаковски. 


Кметът на Бяла Слатина Иво Цветков беше сред официалните лица, връчили награди на призьорите, съобщи Стефан Иванов, организатор на надпреварата.


Преслав Пиперов от София, който е състезател на елитния столичен клуб ЦСКА, спечели турнира. Негов подгласник стана Даниел Димитров от плевенския клуб "Тетрон", който се състезава във Висшата лига по тенис на България. На почетната стълбичка се качиха още двама – столичанин и плевенчанин, които станаха трети в официалното класиране. Между пето и осмо място се наредиха тенисисти от Враца, Свищов и двама от Габрово.


В четвъртото издание на надпреварата по тенис на маса се включиха и състезатели от 8 града в Северна България: Монтана, София, Русе, Свищов, Габрово, Враца, Козлодуй, Луковит, както и домакините от Бяла Слатина.


По публикацията работи: Теодора Макавеева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Бдин" победи с 5:1 "Ком" в контрола

ОФК "Бдин" Видин записа първата си победа през 2025 година. Днес на стадион "Георги Бенковски" бдинци победиха с 5:1 "Ком" Берковица в контролна среща. Роберто Росенов записа хеттрик, а централният защитник и капитан на отбора Ивайло Иванов отбеляза два гола за домакините от преки свободни удари. Това бе трета проверка за "Бдин" в предсезонната..

публикувано на 16.02.25 в 16:30

Триумф на видинските атлети на Държавния шампионат в София

6 медала заслужиха състезателите на видинския клуб "Радуканови" от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 16 години в зала. Преслав Шишков спечели златния медал на скок височина. Той заслужи шампионската титла с личен рекорд 168 см. Днес Божидара Иванова спечели още един медал за видинския клуб - сребро на на 60 метра с препятствия..

публикувано на 16.02.25 в 16:06

Видинските джудисти печелят медали на два фронта

Сребро и бронз заслужиха видинските състезатели от Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст в Пазарджик. Георги Миков даде всичко от себе си, но заради малшанс в златна оценка изпусна републиканската титла. Преди това записа впечатляващите пет победи. Емануела Илиева, също с 5 победи и една загуба, заслужи бронзовото отличие...

публикувано на 16.02.25 в 15:57

"Видабаскет" разгроми "Ботев" Враца

"Видабаскет" разгроми със 116:79 (34:10; 27:20; 22:33; 33:16) точки "Ботев" Враца в среща от 15 кръг на Българската баскетболна лига, "А" група, регион Запад. В столичната зала "Триадица" още от началото на срещата видинските баскетболисти взеха инициативата и затвориха първата четвърт с повече от комфортна преднина 34:10 точки. Играчите на треньора..

публикувано на 16.02.25 в 15:40

"Монтана" приема ЦСКА

Волейболистите на "Монтана" са домакин днес на ЦСКА в среща от 17-ия кръг на мъжкото първенство на Супер Волей. Това ще е втория домакински мач за момчетата на треньора Даниел Пеев тази седмица. След като в сряда "Монтана" победи с 3:0 "Хебър" /Пазарджик/ се ще търси нов успех.  В зала „Младост" се очаква солидна подкрепа от страна на феновете на..

публикувано на 16.02.25 в 15:23

Състезател на "Атлет" Мездра остана на крачка от медалите в Белград

Малко не достигна на състезателя на СК ”Атлет”Мездра Мартин Балабанов да намери място сред медалистите на 1500 метра на Балканския шампионат за мъже и жени по лека атлетика. Възпитаникът на треньора Йоло Николов направи много добро тактическо бягане, като атакува от по-задна позиция малко преди началото на последната обиколка. Времето му 3:52.46..

публикувано на 16.02.25 в 15:17

Потвърдено: Монтана е домакин на финала за купата на България

Баскетболен клуб "Монтана" ще бъде домакин на финалния турнир за "Купа България" при жените. След като кметът на Монтана Златко Живков обяви новината през седмицата, дни по-късно от федерацията я потвърдиха официално. „В понеделник бе последния срок за подаване на заявки за домакинство на финалния турнир, като нашият клуб бе единственият, подал заявка..

публикувано на 16.02.25 в 15:13