Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Свлачище затрудни движението във Видин

4
Снимка: Генади Цоков

Частично затворен пътен участък затрудни движението във Видин. Става въпрос за булевард "Панония" около Районната здравноосигурителна каса, където преминаването в посока към надлеза е ограничено заради свлачище. На мястото се извършват ремонтни дейности, свързани с проекта за канализационния колектор. Според шофьори, с които разговаряхме, задръстванията и бавно преминаващи колони от автомобили в града са ежедневие, а това ограничение допълнително влошава ситуацията.

"Отвратително, непланирано, неподготвено. На Здравната каса то е затворено, но кога се планира да се свърши ремонтът? Искаш да завиеш на входа, това, че входът на Видин отвсякъде е отвратителен освен бреговско шосе е едно на ръка, но в момента, в който решаваш да завиеш няма указателни по-нагоре табели, влизаш и опираш в патрулка, а аз опрях завчера в три и ми казаха, че ще трябва да мина през Калафат... Естествено, че ни затруднява, то се прави по сектори. Може ли целия град да блокираш от единия край до другия... То там не може да се мине... Много тегаво се пътува във Видин, все едно се движим в Париж, в пиковия момент, с 10-20 километра в час, направо смешно... Ние сме тираджии, навсякъде, където се правят ремонти се слагат укрепителни съоръжение. Ние сме от града, гаражите са ни примерно, когато сме с камионите, са ни в града, зареждаме в град Видин, тук плащаме данъци и накрая не може да си стигнем до базите... Затруднено е, навсякъде е разкопано. На Здравната каса имаше опашка до кръговото на пощата, задръстване..."

Управителят "ВиК" - Видин Илко Илиев съобщи, че проблемният участък по булевард "Панония" се укрепва допълнително. Движението в платното по посока на надлеза в началото на булеварда е спряно.

"Там причината... нали това е фирма изпълнител, не го изпълнява "ВиК" - Видин, а външна фирма, с която ние имаме договор, ние сме възложител на проекта и те имат вина заради не добре изпълненото укрепване, но и тези тирове, които минаваха. Тук сме затворили, има постоянно патрул на полицията. През нощта е осигурена охрана от фирмата, защото патрулът е само през деня и на практика сме обезпечили да не се влиза в посока надлеза..."

Относно преминаването на тежкотоварния трафик през участъка има идеен проект да се създаде организацията на движението, като се пропускат безопасно тирове, които захранват града с провизии, обясни главен инспектор Владимир Герасимов - началник сектор Пътна полиция - Видин. 

"... Вчера сме се срещали с представители на фирмата, с представители на Община Видин, с наши представители. И имаме идея да се пропускат тирове по определен ред, незастрашаващ по становище на проектанта и на изпълнителя, незастрашаващо с пропадане. И тировете, които захранват града с провизии и бензиностанциите, и въобще камионите, с които е свързано нормалното функциониране на града да минават по надлеза, а не да минават през центъра на града. Ние разчитаме на експертната преценка на проектанта и инженерите..." 

По време на церемонията на първата копка по реконструкцията на канализационния колектор, която се състоя на 10 август стана ясно, че времето за изпълнение на проекта е 4 месеца. Междувременно след изпратено запитване от Радио ВИДИН към "ВиК" - Видин относно проблемния участък и проекта за канализационния колектор, получихме писмен отговор. Ето и цялата позиция  на дружеството.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Мизия посреща панаирните дни с богата програма

Вечер на талантите, концерти със звездни изпълнители, автокино, изложби и развлечения за деца ще зарадват жители и гости на Мизия в дните от 2-ри до 9 август. Проявите са част от тазгодишните традиционни панаирни дни в града. Програмата е богата и включва забавления за всички възрастови групи, обясни за Радио ВИДИН Кристине Декова от Община Мизия,..

публикувано на 31.07.25 в 14:00

Една българка и нейното семейство "На мегдана на другата България"

Българка и нейното семейство бяха сред участниците в юбилейното издание на фолклорния събор "На мегдана на другата България", който се провежда зад граница. Тя се казва Андриана Радиум Миткова и е родом от Благоевград, но детството ѝ и първата съзнателна част от живота ѝ преминават в Бяла Слатина, откъдето са родом нейните родители. С..

публикувано на 31.07.25 в 13:26

Нововъведение улеснява плащането на синята зона във Видин

Нов начин за разплащане е въведен за синята зона във Видин. За улеснение на гости и жители на града плащането може да се извършва и чрез така наречените QR-кодове (кюар кодове), които може да бъдат сканирани с помощта на камера на мобилен телефон и чрез бърз достъп да ви насочат към разплащателна платформа. Самите стикери с QR-кодовете може да бъдат..

публикувано на 31.07.25 в 13:00

В "Музикална зона" на 31 юли 2025 слушаме Дейвид Рендъл, Клио Лейн и Чък Манджиони

В рамките само на няколко дни миналата седмица ни напуснаха три големи имена в музиката – британският оперен тенор Дейвид Рендъл , британската джаз певица Клио Лейн и американският джаз  тропетист и композитор Чък Манджиони . Рендъл е велик интерпретатор на Моцарт, както и певец, изключително подходящ за роли от италианския белканто репертоар...

публикувано на 31.07.25 в 09:00

Торлашките къщи вдъхновиха приказки за малки читатели

Детска книжка, вдъхновена от старите торлашки къщи и техните истории, излезе от печат. Автор е преподавателят по архитектура доц. Милена Маркова от Училището по архитектура към университета в Портсмут, Великобритания. Вече две години доц. Маркова и ръководен от нея екип от млади учени проучват торлашките къщи във Видинско и съседния пограничен..

публикувано на 30.07.25 в 15:10

Лозята в сезона на градушките- грижа и превенция

Поредно лято с високи температури - все по-редки са валежите, а градушките не са изключение. Те са едно от най-непредсказуемите природни явления, които могат да нанесат сериозни щети върху лозовите насаждения само за минути. Затова и адекватните действия след градушка са особено важни за възстановяване на лозето и минимизиране на загубите, каза в..

публикувано на 30.07.25 в 14:40

Да избереш живота на село - когато земята е дом

Все по-често говорим за обезлюдяването на селата, за младите хора, които заминават в търсене на по-добър живот и за това как земята остава пуста. Но все още се срещат и други истории, като тази, която ще ви разкажем. Истории за хора, които избират да останат, да се върнат към корените си и да градят бъдещето си там, където други виждат само..

публикувано на 30.07.25 в 14:09