Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

10 отбора стартират в традиционния Коледен турнир в Белоградчик

10 отбора ще участват в традиционния Коледен турнир по футбол, организиран от Община Белоградчик и ФК „Балкан Белоградчик 1921". Надпреварата ще се проведе от 24 до 26 декември.

„Коледният турнир по футбол е една традиция, която вече седем или осем години беше прекъсната. Ние решихме, че това нещо трябва да се възроди, защото Белоградчик ще бъде едно специално място за културата и за спорта, тоест ние ще акцентираме върху тези неща. Коледният турнир е първото спортно събитие, което налагаме в спортния календар за годината. Турнирът е на малки врати, а интересът е изключително голям. До този момент са се записали 10 отбора, има и награден фонд", разказа кметът на Белоградчик Боян Минков:

Решителните мачове за разпределение на призовите места ще се състоят във вторник, 26 декември, на същия ден ще се състои и церемонията по награждаването.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Монтана приема купата по баскетбол при жените

Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата по баскетбол при жените. Кандидатурата е обсъдена и се очаква оповестяването от страна на федерацията. Мачовете ще се играят на 1-ви и 2 март.  В зала „Младост" за трофея ще се борят Монтана, Берое /Стара Загора/, Рилски спортист /Самоков/ и Локомотив /София/.

публикувано на 11.02.25 в 16:05

"Монтана" с последна контрола тази седмица

"Монтана" ще изиграе последната си проверка пред подновяването на мачовете от Втора лига. В четвъртък момчетата на треньора Танчо Калпаков играят с "Ком" (Берковица). За сега срещата е насрочена за 15:00 часа. Все още няма яснота на кой терен ще се проведе спаринга.  На 18 февруари "Монтана" гостува на дубъла на "ЦСКА 1948".

публикувано на 11.02.25 в 10:05

Ясна е програмата на "Ботев" (Враца) до средата на март

Обявиха програмата на "Ботев" (Враца) в първите няколко кръга от елитната футболна дивизия. От Спортно-техническата комисия оповестиха графика на футболните срещи до началото на март. Поради телевизионните предавания, програмата се прави на по-къси периоди от време. "Ботев" ще приеме "Локомотив" (София) на 14 февруари в петък. Мачът на стадион..

публикувано на 11.02.25 в 09:10

"Видабаскет" записа десета победа

"Видабаскет" надигра категорично "Политехника" Дупница в дербито на 14-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Срещата в спортна зала "Фестивална" във Видин завърши при резултат 89:70 точки (25:16, 17:12, 31:21, 16:21). Това бе десета победа за момчетата на Иван Тилев, които са на второ място във временното класиране с точка..

публикувано на 09.02.25 в 19:51

Защитник на "Монтана" пропуска старта на полусезона

Защитникът на "Монтана" Димитър Буров ще претърпи операция на ахилес на десния крак. Интервенцията се налага, след като левият бек се контузи по време на контролата в Алания срещу швейцарския "Брюл". Направеният допълнителен медицински преглед показал, че скъсването е налице. Във вторник Буров ще претърпи операция. Така бившият капитан на "Монтана" ще..

публикувано на 09.02.25 в 17:02

Отбор от школата на "Локо" Мездра изигра престижни контроли

Отборът момчета, родените 2014 година, от Детско-юношеската школа на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Владимир Найденов изигра два равностойни и стойностни мача с общо 8 полувремена по 15 минути срещу отбора на Септември /София/. В едната от срещите малките „железничарчета” постигнаха победа след страхотен обрат и много голове с 6:3, а във..

публикувано на 09.02.25 в 16:56

"Ком" с класика над "Дреновец"

Третодивизионният "Ком" /Берковица/ взе класическа победа с 3:0 над "Дреновец" в приятелски мач, игран на стадион „Мрамор" днес. Момчетата на треньора Венци Иванов вкараха и трите си гола през първата част. След центриране на Георги Цеков, в 17-та минута, с глава Мариян Огнянов – Мацата бе точен за 1:0. Второто попадение не закъсня и след 180 секунди..

публикувано на 09.02.25 в 16:44