Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Милица Мирчева и Йоло Николов са спортист и треньор на годината в Мездра

3
Снимка: Радио ВИДИН

При отлична организация и много тържествено Община Мездра награди най-добрите си спортисти на церемонията „Спортист на годината 2023”. В началото на тържеството бяха наградени трима изявени спортни деятели. Плакет за цялостен принос в развитието на футбола в община Мездра и по повод неговата 80-годишнина получи Иван Трайков - дългогодишен състезател, треньор и спортен ръководител във Футболен клуб „Локомотив“ през 60-те, 70-те и 80-те години на XX век.

Втората специална награда е за цялостен принос в развитието на художествената и на спортната гимнастика в община Мездра получи Лилия Николова - дългогодишен треньор и спортен ръководител в Железничарски клуб по художествена гимнастика „Анелия“, която през тази година ще навърши 70 години.

Третата специална награда е за цялостен принос в развитието на хандбала в община Мездра  получи Любомир Драганов - дългогодишен състезател и спортен ръководител в Хандбален клуб „Локомотив“, който през 2023 г. навърши 70 години.

С общ сбор от 90 точки (от 100 възможни) комисията определи за „ОТБОР НА ОБЩИНА МЕЗДРА ЗА 2023 г.“ детския отбор на ОФК "ЛОКОМОТИВ" - момчета, родени 2010 година с треньор Стоян Стоянов.

Със 70 точки (от 100 възможни) комисията определи за „Треньор №1 на община Мездра за 2023 г.“ Йоло Николов - треньор в Спортен клуб по лека атлетика „Атлет“. Той печели отличието за „ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА“ за 14-а поредна година.

Наградата му връчи от Георги Митев - доайен на леката атлетика в община Мездра.

СПОРТИСТ №10 на Община Мездра за 2023 г. е: ЦВЕТОМИР КАРАИВАНОВ - състезател на Общински футболен клуб „Локомотив“, който събра 24 точки в анкетата. (

СПОРТИСТ №9 на Община Мездра за 2023 г. е: ВАСИЛ КАЛОЯНОВ - състезател на Общински футболен клуб „Локомотив“, който събра 25 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №8 на Община Мездра за 2023 г. е: КРИСТИЯНА ЯНЕВА - състезателка на Железничарски клуб по художествена гимнастика „Анелия“, която събра 26 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №7 на Община Мездра за 2023 г. е: ЦВЕТЕЛИН ИВАНОВ - състезател на Хандбален клуб „Локомотив“, който събра 32 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №6 на Община Мездра за 2023 г. е: МАРТИН ЙОРДАНОВ - състезател на Общински футболен клуб „Локомотив”, който събра 34 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №5 на Община Мездра за 2023 г. е: МИРОСЛАВ СПАСОВ - състезател на Спортен клуб по лека атлетика „Атлет”, който събра 35 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №4 Община Мездра за 2023 г. е: БИЛЯНА ПЕТРОВА - състезателка на Железничарски клуб по художествена гимнастика „Анелия“, която събра 56 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №3 на Община Мездра за 2023 г. е: МАРТИН БАЛАБАНОВ - състезател на Спортен клуб по лека атлетика „Атлет“, който събра 59 точки в анкетата.

СПОРТИСТ №2 на Община Мездра за 2023 г. е: ИВО БАЛАБАНОВ  - състезател на Спортен клуб по лека атлетика „Атлет”, който събра 76 точки в анкетата.

С максимален сбор от 100 точки СПОРТИСТ №1 НА ОБЩИНА МЕЗДРА ЗА 2023 г. е най-добрата българска атлетка в бяганията на дълги разстояния, Лекоатлет №2 на България за 2023 година,национален шампион на 1500 и 5000 метра на открито, на 3000 метра в зала и крос кънтри, първа на полумаратона в Чехия и втора в Неапол и Карлови Вари  МИЛИЦА МИРЧЕВА - състезателка на Спортен клуб по лека атлетика „Атлет”.

Милица Мирчева е Спортист №1 на община Мездра за четвърти път - след 2019-а, 2020-а и 2022-ра година.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
Ботев (Враца)

Ботев (Враца) гостува в Нова Загора за Купата

Определиха реферите, които ще ръководят участието на Ботев /Враца/ в турнира за футболната купа на България.  В сряда тимът на Тодор Симов гостува в Нова Загора на третодивизионния Загорец. Срещата е от програмата на 1/16 финалите от надпреварата и започва в 13,30 часа. Главен съдия в нея ще е Кристиян Тодоров, а негови помощници ще са Красимир..

публикувано на 27.10.25 в 16:00

"Видабаскет" разгроми "Хасково"

"Видабаскет" победи убедително като гост един от най-стойностните отбори в Българската баскетболна лига "Хасково" и оглави класирането. В среща от 6-ия кръг на първенството на Регион Запад, "А" група, видинските баскетболисти се наложиха със 121:98 точки (30:18; 31:34; 35:26; 25:20). Това бе най-резултатният мач на "Видабаскет" от началото на сезона и..

публикувано на 26.10.25 в 20:28

СК "Бонония" попълва редиците, малките гребци няма да плащат такси

Спортен клуб по водни и гребни спортове „Бонония“ стартира кампания за набиране на нови състезатели. От клуба обясниха, че ежедневните тренировки за деца вече ще са безплатни. Подготовката на гребците се води от квалифицирани треньори в обновената Гребна база във Видин. През зимния сезон на децата се предлагат тренировки в отопляем..

публикувано на 26.10.25 в 20:04

"Монтана" и "Арда" разделиха точките

Монтана и Арда /Кърджали/ не се победиха. Двубоят на стадион „Огоста" завърши 1:1. Арда откри резултата с ранен гол. В 7-та минута Котев изведе Ивелин Попов и опитният играч бе точен за 0:1. Монтанци изравниха в 36-та минута чрез Антон Тунгаров, но главният съдия Михаел Павлов отмени гола, заради засада. Домакините продължиха с натиска си. В 43-та..

публикувано на 26.10.25 в 15:28

Малко не стигна на "Локо" Мездра за точка в Свищов

Макар и доста трудно Академик /Свищов/ спечели дербито срещу гостуващия му Локомотив (Мездра) с 1:0 за десети пореден успех от началото на сезона в Северозападната Трета лига. Пред около 800 зрители Кристиян Иванов осигури трите точки за домакините чак в 83-ата минута, когато реализира след центриране на съотборник. На терена имаше много битка, нерви и..

публикувано на 26.10.25 в 15:24

Успешен финал на сезона за берковските колоездачи

Приключи последният за годината кръг от състезанията по приложно колоездене с домакин Ботевград. Този финал имаше специален характер – участие взеха само призьорите от индивидуалното класиране през годината, които премериха сили със състезатели от Европейския шампионат в Белград. Купите на кмета на Ботевград бяха спечелени от двама берковски..

публикувано на 26.10.25 в 15:18

"Ботев" обърна "Септември" с 10 души

Ботев /Враца/ направи труден обрат, като с 10 души успя да спечели домакинството си срещу Септември с 2:1. Срещата от 13-ия кръг на Първа футболна лига можеше да завърши и горчиво за домакините, които след слабо първо полувреме се събудиха навреме. Финалният щурм донесе трите точки на врачани за удоволствие на публиката по трибуните на градския..

публикувано на 26.10.25 в 15:12