Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видин става част от инициативата "Нощта на Предприемачите".

Снимка: Нощта на предприемачите

Инициативата "Нощта на Предприемачите" ще се проведе във Видин. Събитието има за цел да събере на едно място хора, които се интересуват от бизнес и предприемачество, за да обменят идеи и установяват полезни връзки за бъдещи начинания. Видин за пръв път ще е спирка от турнето, което е най-масовата и широкообхватна инициатива от този вид в България, обясни за Радио ВИДИН организаторът на събитието и основател на общността "Нощта на Предприемачите" Ивайло Георгиев:

"... Тази година сме си заложили за цел да обиколим 10 града в страната, защото вярваме, че потенциал и активни и предприемчиви хора има навсякъде... Радваме се, че във Враца сложихме началото на турнето през тази година. Радваме се и на местната подкрепа в съответните градове поне за момента. Всеки, който се интересува от бизнес и предприемачество, е добре дошъл, както и хора, които дори са на постоянна работа и проявяват интерес към създаването на собствен бизнес. Причината, поради която го правим, може да се опише с хубавата българската поговорка "с какъвто се събереш, такъв ставаш". И реално това е нещото, което правим..."

Обичайно инициативата се провежда в началото на седмицата, за да може хората да са по-професионално ориентирани, допълни Ивайло Георгиев:

"... Тази поредица от събития не е с комерсиална цел, има символична такса, колкото да покрием разходите, в случай че не достигат ресурсите по организацията, влагаме средства от тези, които сме изкарали от Пловдив и София например. Така че да направим всичко възможно и да покажем, че нещата могат да се случват и да се правят в по-малките градове. Много често хората са дори негативно настроени и ни казват  недейте да ходите там, което пък нас ни мотивира още повече да покажем, че е възможно да се обединят хората и там."

Инициативата "Нощта на Предприемачите" започва от 19 ч. на 27 март, сряда, в пиано бар "Зодиак". Не се изисква предварителна регистрация. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Сароян ни води на приключение с Уесли Джаксън

Кърт Вонегът го нарича „първият и все още най-велик американски минималист“ . Печели Оскар за сценарий на филм по собствения си роман „Човешка комедия“. За пиесата „Времето на нашия живот“ през 1940 г. е удостоен с награда „Пулицър“, която отказва да приеме с думите „Никой не може да ме купи!“ . Войната с критиците, която води цял живот, му..

публикувано на 21.02.25 в 17:05
Петър и Яна Черневи. Снимка: Личен архив на Дора Чернева

Спомен за Петър Чернев и неговото творчество

Днес в "Минутите не редактора" ще ви разкажем за един български изпълнител и композитор, който се ражда през 1943 година във Видин, и макар че скоро след това семейството му се мести, Видин остава в неговото сърце до края на живота му. Рубриката този петък е разказ за популярния през 70-те и 80-те години певец Петър Чернев и един от вечните му..

обновено на 21.02.25 в 17:00

Кукленият театър във Видин представя премиерата на "Котаракът в чизми"

"Котаракът в чизми"  е народна приказка, пресъздадена от Шарл Перо, която се намира и в първото издание на сборника на братя Грим: "Детски и домашни приказки". В нея се разказва за котарак, който може да говори и напътства своя господар. Той е хитър, амбициозен, умен, великодушен, верен приятел, ловък, смел, находчив,..

публикувано на 21.02.25 в 16:10

Ученици от Враца са сред финалистите в конкурса "Млад Благотворител"

Фондация "Благотворител " насърчава доброволчески инициативи сред младите хора с конкурса "Млад Благотворител" , който се проведе за осма поредна година. В началото на февруари бяха обявени финалистите в тазгодишното издание. Те ще получат финансова подкрепа за реализирането на своите предложения. Сред отличените е и проектът на..

публикувано на 21.02.25 в 15:20

Алекс и зайците...

Отново ще ви срещнем с Алекс от Видин . При предишната ни среща през 2023 година той ни разказа за кокошките Сонка и Юлия и петела Соник.  Сега отново се е върнал към отглеждането на зайци . Негово старо хоби. Всъщност той не може да си представи да живее без домашен любимец, та бил той и малко странен. Колкото до Соник, Сонка и..

публикувано на 21.02.25 в 14:00
Симона Панова

Симона Панова: Когато да си екскурзовод е повече от работа

Днес ви представяме една вдъхновяваща личност от Видин - Симона Панова , автор на фентъзи романите "Змей Закрилник", "Змей Побратим" и "Змей Омайник". Но освен че създава магични светове на страниците на книгите си, Симона е и невероятен разказвач на истински истории, свързани с богатото историческо наследство на старопрестолния Видин и..

публикувано на 21.02.25 в 13:00

Монтанска художничка подрежда изложба "Цветът в мен"

"Цветът в мен" се нарича изложбата на монтанската художничка Таня Василева. Това е нейната първа самостоятелна експозиция в град Монтана, в която тя представя 24 свои платна на различни теми и с различни техники. Авторката разказа как се появява идеята за  изложбата: "Поканиха ме от библиотеката да направя изложба... Замислих се и си казах, че..

публикувано на 21.02.25 в 11:05