Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Монтана се включва в Деня на Земята

Шишеяд за рециклиране на пластмасови бутилки в Монтана
Снимка: Община Монтана

Демонстративни игри и образователни беседи ще има в две училища в  Монтана по повод Деня на Земята, 22 април, съобщават от Общината. Празникът се отбелязва в цял свят с идеята хората да обединят действията си за опазването на околната среда. В събитията в Монтана ще се включат доброволци от общинската администрация и експерти от Регионалната инспекция по околната среда. Тази година денят е посветен на намаляване на вредата от пластмасата върху хората и върху планетата.


В V Основно училище „Иван Вазов“ в Монтана инициативата ще се проведе от 13:00 часа, а в Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в село Габровница  от 14:30 часа, съобщи Надя Младенова – един от доброволците на националната кампания "Искам да съм полезен... Рециклирай ме“ на сдружение "BG Бъди активен".


Миналата година община Монтана стана победител в надпреварата за еко отговорна община със събрани 1 тон пластмасови бутилки. Резултатът да бъде подобрен през тази година е амбицията на доброволците. За това те разчитат на образование от най-ранна възраст и насочват усилията си към децата, посочват от местната управа. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Видински ученици казаха "не" на тормоза в училище

Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" .  Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището  Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..

публикувано на 26.02.25 в 16:09

Лом обновява Дунавския парк с проект за над 220 000 лева

Ограничават достъпа на тирове в Дунавския парк в Лом с поставянето на метални антипаркинг елементи пред паркинга на митницата. Паркът, край река Дунав, който е любимо място за разходка и отдих на ломчани, ще бъде обновен с над 220 000 лева Община Лом спечели безвъзмездно финансиране на стойност над 220 000 лева за обновяване на Дунавски парк в..

публикувано на 26.02.25 в 15:07

Работилница за мартеници се проведе в село Бориловец

Потребители на  Центъра  за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства  в  с ело  Бориловец , о бщина Бойница, изработиха п ъстри мартеници .  Инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала" е на сдружение "Северозапазване" и на кмета на общината Анета Генчева. "Нашите потребители обичат да творят и да..

публикувано на 26.02.25 в 15:02

Опит за нелегален превоз на цигари е осуетен при проверка на Дунав мост 2

Митническите служители установиха 7 хиляди кутии цигари в палети с портмонета при проверка на товарен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат .  В Митническо бюро Видин е извършена рентгенова проверка на транспортното средство и товара. В изображението се очертават подозрителни зони в предната част на ремаркето, където се превозват три..

публикувано на 26.02.25 в 14:47

Съветниците в Мездра ще обсъдят 7 точки на предстоящото заседание

Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно заседание на 27 февруари, четвъртък, от 16:00 часа при скромен проект за дневен ред, включващ само 7 точки. Най-напред общинските съветници ще приемат промяна в Наблюдателната си комисия съгласно Закона за изпълнение на наказанията и задържане под стража и Отчет на Местната комисия за борба с..

публикувано на 26.02.25 в 14:39
Румен Лилов

Румен Лилов е новият заместник-кмет по строителството във Видин

Инж. Румен Лилов е новият заместник-кмет на Община Видин по устройство на територията и развитие на инфраструктурата. Това съобщи кметът Цветан Ценков в началото на днешното заседание на Общинския съвет:  "След проверките, които вървят в Община Видин, ръководството и след политически, разбира се, обсъждания, най-правилното решение беше..

публикувано на 26.02.25 в 14:29

Полицията задържа мъж от Берковица за фалшива шофьорска книжка

В полицията в Берковица е задържан водач, представил фалшива шофьорска книжка при полицейска проверка. На 25 февруари на КПП "Чапраза" служители на реда извършили проверка на лек автомобил, управляван от 41-годишен мъж от берковския квартал „Раковица“ . При проверката, водачът представил свидетелство за управление на МПС, издадено на 29 януари 2024..

публикувано на 26.02.25 в 11:31