За пета поредна година Видин ще е домакин на младежкия Summer Vibes Festival. Той ще се проведе на 1 и 2 юни край емблематичната крепост „Баба Вида“, съобщават от Община Видин.
Основната мисия на фестивала е да откъсне децата от интернет пространството, за да им покаже един по-здравословен и не по-малко интересен начин за забавление на открито в реалния, а не в дигиталния свят.
Програмата в двата фестивални дни е наситена със събития, с които да се отбележат Денят на детето и Денят на Ботев.
На 1 юни стартът ще се даде в 9 сутринта с лекоатлетически маратон, стрийтбол, турнир по шах. Игрите се провеждат със съдействието на Лайънс клуб Видин, които осигуряват и много допълнителни стимулиращи награди за насърчаване на младите да спортуват.
През деня програмата ще продължи с игрите на Summer Vibes Festival и „Детска лека атлетика“ от СК „Радуканови“. Детски хепънинг „Щуроландия“ ще обедини арт работилници за малки и големи сръчковци, работилница за рисуване „Пастелковци“, работилница за интелектуални игри „Многознайковци“ и сцена на талантите „Дърдорковци“. Детски танцов състав „Светлинките“ и Школа по модерен балет „Mom’s dream” при НЧ „Светъл ден 2009“ Видин ще изнесат концерт, като на сцената ще се качат над 70 деца.
В двата фестивални дни ще има и концерти на едни от най-обичаните сред младото поколение музикални звезди у нас. На 1 юни всички видинчани и гости на града ще могат да чуят и да се срещнат на живо с музикалната сензация Dara. На 2 юни Крайдунавският парк ще е озвучен от хитовете на СкандаУ. Водещ на събитието ще е Играта. И двата дни ще има live performance with DJ Theo.
Summer Vibes Festival 2024 се организира от Община Видин и Event Masters с подкрепата на Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни. Достъпът до всички събития във фестивала е безплатен.
Днес започва 51-ото издание на Празниците на културата "Мездра - май". Програмата: 6 май 2025 г. (вторник) 09:00 ч. - Празнична света литургия в Храм "Св. Георги Победоносец" - Мездра, 10:00 ч. - Ритуал за издигане знамената на Република България, Община Мездра и Европейския съюз по случай Деня на Мездра - Гергьовден (пл. „България“), 19:30..
Мощите на свети великомъченик Георги вече са във Вършец . Те бяха донесени от видинския митрополит Пахомий в храм „Свети Георги". Днес от 9 часа Негово Високопреосвещенство ще отслужи тържествена литургия за Гергьовден. "Хората се вълнуват. Градът ни е заслужил. Без вяра не можем нищо да постигнем и нищо не се случва без Божията любов."..
Посланиците на Азербейджан, Албания, Армения, Египет, Индонезия, Китай, Куба, Македония, Мароко, Монголия, Пакистан, Република Йемен, Саудитска Арабия, Турция и Финландия бяха на визита в Белоградчик , организирана с цел насърчаване на междукултурния диалог и задълбочаване на двустранните отношения. Дипломатите посетиха Белоградчишката крепост и..
Православната църква почита днес паметта на св. Георги Победоносец с богослужения в храмове и манастири в цялата страна. Светецът е покровител на земеделците, овчарите и стадата, както и олицетворява храбростта, затова 6 май е ден на храбростта и празник на Българската армия. По стара традиция Гергьовден поставя началото на стопанската година...
Ученици, учители и деца от Детска градина "Славейче", хванати за ръце, обградиха сградата на Средно училище "Св. св. Кирил и Методий" във Видин . Прегръдката, заснета с дрон, е сред събитията, с които се отбелязват 140 години от създаването на училището, каза директорът Бисерка Каменова. Програмата днес включваше щафетна обиколка на училището, в..
От 12 ч. на 7 май /сряда/ до 17 ч. на 9 май /петък/ за текущ ремонт ще се ограничи движението в посока Монтана по път I-1 в участъка между Дунавци и Ружинци . Движението от Видин за Монтана ще се пренасочва при Дунавци по обходен маршрут: по път II-11 Дунавци - Добри дол –по път III-112 Добри дол - Тополовец - по път III-114 Тополовец - Дреновец -..
Община Кула ще отбележи тържествено Гергьовден, съобщават от общинската администрация. На 6 май в храма "Св. апостоли Петър и Павел" в града отец Илия , архиерейски наместник на Кулска духовна околия ще отслужи света Литургия: "В 9:00 часа ще отслужа празничната литургия по случай Гергьовден." От 10.30 часа на Войнишкия паметник в..