Районна прокуратура Монтана внесе за разглеждане в съда обвинителен акт по дело за незаконно транспортиране на мигранти. В качеството на обвиняем е привлечен 24-годишният Г.Г. от град Перник.
В началото на годината обвиняемият Г.Г. се запознал с лице от арабски произход, който му предложил да транспортира чуждестранни граждани срещу заплащане за превоз. Уверил го, че те са с редовни документи и му предоставил собствения си лек автомобил, марка "БМВ". Обвиняемият се съгласил, като за услугата предварително получил 100 лева. Останалата сума в размер на 300 лева, следвало да му бъде платена след оставянето на пътниците на пристанището в град Видин. Колата, в която се намирали шестима чужденци, му била предадена в жилищен квартал "Младост", в град София.
На 05.02.2024 година, придружаван от свой приятел, който управлявал друг автомобил, обвиняемият потеглил към Видин. Около 19:40 часа двете превозни средства били спрени от чипровски гранични служители. Обвиняемият не се подчинил и продължил да се движи към град Монтана.
В района на местността Чапраза управляваният от него автомобил катастрофирал. Пътуващите в него чужденци, направили опит да избягат, но били задържани. На местопроизшествието бил установен и задържан водачът – обвиняемият Г.Г.
В хода на разследването са били събрани доказателства за това, че той противозаконно подпомогнал трима чуждестранни граждани. Единият от тях бил непълнолетен. Деянието е извършено по начин опасен за живота на превозваните лица.
Предстои делото да продължи в съда, уточняват от прокуратурата.
С изкопни работи за полагане на електрически кабели започна изпълнението на проекта за обновяване на Крайдунавския парк във Видин. Стартиралите дейности са във връзка с изграждането на ново парково осветление. Работи се в близост до крепостта "Баба Вида". Археолози от Регионалния исторически музей провеждат археологическо наблюдение. Припомняме, че..
Панаирният комплекс в Кула вече се почиства и подготвя за предстоящите събития и търговци. Тази година 108-ият традиционен панаир ще посрещне гостите с обновена визия, съобщи кметът д-р Владимир Владимиров. „Започна подготовката за панаира в Кула, който тази година ще е от 14 август до 19 август. Ще сглобим нашата сцена, започнахме и..
Започна сключването на договори по проекта „Зелена Враца – мисията е възможна" , съобщиха от местната управа. По него ще бъдат подменени стари отоплителни уреди с нови енергоспестяващи и екологични средства за отопление през зимата и охлаждане през лятото. Разработката се финансира с 24 милиона лева по европейски програми. Община Враца уведомява, че..
Куклен театър „Патилан“ - Монтана ще участва в програмата на Празника на курорта, минералната вода и Балкана „Вършец 2025“. Спектакълът „Рибарят и Златната рибка“ ще бъде представен за жителите и гостите на курортния град утре, 1 август, от 10:30 часа в залата на читалището, съобщи Калин Тодоров , организатор: "Автори и режисьори на спектакъла..
Празник на Балкана се подготвя за тази събота, 2 август, в село Говежда, община Георги Дамяново. Повече за програмата разказа кметът Младен Миронов: "Ще започнем с програма от самодейните колективи, която ще започне в 19:30 часа... От 21:00 часа ще има концерт на Ива и Велислава Костадинови, на Гуна Иванова внучките..." Очакванията са над..
В Монтана затягат контрола по пътищата. Областната дирекция на полицията ще получи още четири нови подвижни камери за скорост. Четири нови камери за скорост, тип „тринога", ще получат пътните полицаи в Монтана, съобщи директорът на Областната дирекция старши комисар Пламен Томов . Техниката ще се използва за засичане на нарушители на скоростта...
Тридневен събор започва утре, 1 август, във видинското село Градец . Поводът е отбелязването на Илинден. Това е един от основните празници в българския народен календар, известен и с имена като Илиинден, Свети Илия Гърмоделец, Свети Илия Гръмоломник, Свети Илия Гръмовник, тъй като във фолклора пророк Илия е смятан преди всичко за повелител на..