Росен Петков ще се закълне като нов кмет на врачанското село Лиляче утре, 1 юли, на извънредна сесия на общинския съвет.
Той беше избран по време на предсрочните избори на 23 юни.
До тях се стигна, след като Върховният административен съд касира резултатите от балотажа през ноември м.г.
Тогава кандидатът на ГЕРБ Росен Петров спечели с 2 гласа разлика срещу екскмета на Лиляче Красимир Петков, а загубилата страна обжалва резултатите заради съмнения в манипулация.
След решението на магистратите да касират изборите в Лиляче, Петков напусна ГЕРБ и беше издигнат от ИТН, с която спечели убедителна победа.
Преди 3 години новият кмет на врачанското село пък хвърли партийния си билет в БСП.
Възрастна жена на 83 г. е починала при пожар във Враца, а дъщеря й е тежко пострадала с множество изгаряния, съобщават от полицията. Инцидентът е от тази нощ, малко след 2 ч. и 30 м. в Районното управление във Враца е получен сигнал, че гори апартамент, като в една от стаите е починала 83- годишна жена, а дъщеря й на 55г., с множество изгаряния е..
Комплексен онкологичен център (КОЦ) – Враца е партньор в тазгодишната кампания Movember – световно движение, което има за цел да повиши осведомеността на обществото относно здравословните проблеми на мъжете, с акцент върху превенцията и ранната диагностика на рака на простатата, както и върху психологическата подкрепа и грижата за менталното здраве. В..
Преди настъпващия зимен сезон в община Видин е извършен обход на уличната мрежа. Създадена е организация при дежурния в Общината да постъпва денонощно информация от снегопочистващите фирми, както и от кметовете и кметските наместници. Това каза служителят по сигурността на информацията в Община Видин Огнян Петров. "Община Видин е създала..
Семейни автомобили на инспектор от Главната инспекция по труда (ГИТ) в Монтана са били запалени тази нощ, съобщиха от Министерството на труда и социалната политика. От ведомството цитират министър Борислав Гуцанов, който казва, че застава зад всеки съвестен служител. Уточнява се, че изпълнителният директор на "Главна инспекция по труда“..
За тежка катастрофа с ранени мотористи съобщават в днешния бюлетин на полицията във Враца. Инцидентът е станал около 15.30 часа в събота на пътя между мездренското село Елисейна и Лакатник, Софийско. 26-годишен мъж от Перник, който управлявал мотоциклет, при десен завой, той навлязъл в лентата за насрещно движение и се сблъскал с други двама..
Деца от групата за художествено слово към Центъра за подкрепа на личностното развитие (ЦПЛР) в Мездра участваха в детския фестивал "Хей, пътечко моя", който се проведе в Своге. Второ място спечели Михаил Павлов. Журито присъди поощрителна награда за рецитала на Янислав Янков, Дара Иванова и Йоан Георгиев. В литературния конкурс трето място..
Днес във видинското село Антимово ще се проведе третото издание на фестивала "С вкус и цвят на есен". Секретарят на Народно читалище "Развитие - 1926"Цеца Христова обясни: "Тази година понеже отбелязваме и десет години, откакто нашия площад е именуван "Капитан Иван Костов Томов" и във връзка с това, че предишният ден е Дена на будителите, сме..