Новият старши треньор на "Бдин" Видин Анатоли Тонов изведе отбора на стадион "Георги Бенковски" за първа тренировка. След продължителната суша, точно в часа на старта на подготовката над Видин падна кратък, но проливен дъжд, което бе прието от щаба на "Бдин" като добра поличба. Видинчани ще се готвят за новия сезон на Северозападната Трета лига в домашни условия, договорени са и няколко контролни срещи - с "Тимок" Зайчар, "Локомотив" Мездра и "Ком" Берковица. Търсят се съперници за още един или два приятелски мача.
"Десетина дни преди контролите ще работим без мачове. Да се надяваме всичко да е наред, момчетата да са здрави, да имаме успех и да работим за победи. Радостното за мен, а и за обществеността трябва да е радостно, че всички в отбора са местни момчета, което мисля, че е добре. Целите, които винаги са стояли пред мен, са всеки мач да играем за победа. Съгласих се много лесно да поема "Бдин", работи ми се. Шегуваме се, че докарах облаците и дъжда, дано да ни върви по вода!", заяви Анатоли Тонов.
Според футболния специалист най-сериозни конкуренти на бдинци през новия сезон ще са отборите на "Локомотив" Мездра, "Севлиево", "Левски 2007", "Янтра" Полски Тръмбеш:
"Сериозна конкуренция, ще бъде интересно и естествено - трудно. Ще работим конкретно според всеки противник за победа."
Жребият за новия сезон ще бъде теглен на 26 юли в Зоналния съвет на БФС във Велико Търново. Първенството на Северозападната Трета лига започва на 24 август.
Никола Попов ще ръководи четвъртфиналния мач от турнира за футболната купа на България, който изправя днес "Ботев" срещу "Берое" . Двубоят е от 18.00 часа на градския стадион във Враца. На главния съдия ще помагат Георги Тодоров и Димитър Русев, а четвърти арбитър е Мариян Гребенчарски. За спорните моменти и ВАР ще отговарят волен Чинков и Мартин..
ОФК "Локомотив" (Мездра) картотекира в Зоналния съвет на БФС - Велико Търново три нови попълнения за пролетния полусезон в Северозападната Трета лига. Това са опитният вратар Ивайло Сайков (28 г.), играл през есента в "Партизан" (Червен бряг), нападателят Валдемар Асенов (30 г.), който идва от "Балкан 1929" (Ботевград) и младият халф Алекс..
От българската федерация по баскетбол обявиха пълната програма за финалния турнир за купата на България при жените. Домакин на проявата, в събота и неделя, е монтанската зала „Младост". В събота са ½ финалите. От 16 часа играят Берое /Стара Загора/ - Рилски спортист /Самоков/, а от 18.30 часа е мачът между Монтана и Локомотив /София/. В..
Видинският клуб "Бъдин" спечели два медала от Дължавния личен отборен шампионат по самбо за мъже и жени в Панагюрище. Емма Бейсим се пребори за златото в своята категория. Николай Ангелов заслужи бронзов медал. В републиканското състезание участваха още двама възпитаници на Габриела Кирилова. Петър Найденов и Митко Митков не успяха да се качат на..
Силвия Ценова, ученичка в ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” Мездра, се класира на първо място за момичета и шеста в генералното класиране в шахматен турнир "ЕЛИТ" по ускорен шахмат за деца от 4 до 14 години, организиран от "Шахматен клуб ЕЛИТ" със съдействието на Българската федерация по шахмат 2022. Малката шахматистката участва активно в Шах клуб..
На Националния шампионат по лека атлетика в зала за мъже и жени СК”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов участва с двама състезатели, които завоюваха три медала- , златен и 2 сребърни. На 1500 метра Мартин Балабанов остана само на секунда от личния си рекорд в зала и триумфира за 3:51.71, следван от специалистът на 800 м Иван Минков Иванов..
Волейболистите на Монтана загубиха с 2:3 гейма гостуването си на Локомотив Авиа /Пловдив/ в мач от 18-ия кръг на Супер Волей. За монтанци това бе първа загуба след седем срещи. Домакините си осигуриха комфортна преднина, след като затвориха първите два гейма на 19 и 17 точки. Монтанци не се отказаха и изравниха след 25:23 и 25:20 точки. Така мача бе..