Врачански лекоатлет участва в европейското първенство в Словакия

Снимка: Личен архив

Врачанинът Деян Цветанов (на снимката - първият вляво) представя България на започващия днес европейски шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години. Възпитаникът на СКЛА „Ивайло Младенов" спечели квота и ще се състезава на 200 метра.

Надпреварата е в словашкия град Банска Бистрица.

Деян Цветанов е републикански първенец и носител на множество медали от турнири и състезания в България.

По публикацията работи: Елизабет Христова

С човек по-малко "Бдин" Видин се пребори за първа победа през новия сезон

"Бдин" Видин победи с 2:1 "Левски 2007" в среща от втория кръг на Северозападната Трета лига. Това бе първи мач за бдинци през новия сезон, защото по програма почиваха на старта на шампионата. Видинчани играха повече от едно полувреме с човек по-малко, но заслужено спечелиха трите точки след голове на Николов и Иванов. Мачът започна с домакински натиск,..

публикувано на 07.09.24 в 20:26

Цанко Цанков със световен рекорд по плуване в река Дунав

Световен рекорд на 108 километра непрекъснато плуване в река Дунав постави плувецът Цанко Цанков вчера в деня на Съединението на България. Той стартира в 03:17 часа от брега на село Кошава и финишира на брега на град Козлодуй в 21:31 часа. Времето, което той постигна с плуване беше 18 часа и 12 минути,  никъде няма такова постижение, което да е над 50..

публикувано на 07.09.24 в 14:32

Атлети от Мездра са шампиони на Международен маратон

Възпитаниците на треньора Йоло Николов от Спортен клуб "Атлет" Мездра-  Иво Балабанов при мъжете и Милица Мирчева при жените, спечелиха 48-мото издание на Международния мемориален маратон "Съединение".  Двамата защитиха успеха си от миналогодишното издание на надпреварата, когато също триумфираха с рекордни времена на 22-километровото трасе от град..

публикувано на 07.09.24 в 13:45
Държавно първенство по лека атлетика за ветерани

Врачанските ветерани завоюваха 9 медала във Варна

Представители от Враца спечелиха 9 медала от 34-ото Държавно първенство по лека атлетика за ветерани. Надпреварата се проведе във Варна. В шампионата участваха 110 атлети от страната.  Врачанските ветерани завоюваха общо 9 отличия. Живко Беремски /65+ г./ грабна златото в скока височина, а на скок дължина се окичи със сребърния медал. Росица..

публикувано на 07.09.24 в 08:27

"Локо" /Мездра/ гостува на "Партизан" /Червен бряг”

В среща от втори кръг на Северозападната трета лига "Локомотив" /Мездра/ гостува на "Партизан" /Червен бряг” в събота от 17.00 часа .  След първия кръг без точки и голова разлика 0:1 „партизаните” са на девета позиция, а "железничарите" са  втори с 3 точки и голова разлика 5:1.  Срещата ще бъде ръководена от плевенска бригада – главен съдия ще е..

публикувано на 06.09.24 в 16:24

Христо Янев се върна в "Ботев" /Враца/

Почти 2 месеца, след като си тръгна по собствена воля от "Ботев", Христо Янев се завърна в елитния футболен клуб. Старши-треньорът, който остави тима в Първа футболна лига след невероятно драматичен финал на миналогодишната кампания, се договори с ръководството и от понеделник се завръща в отбора. По всяка вероятност в събота Янев няма да гледа..

публикувано на 06.09.24 в 15:07